Wtorek, 28.06.2022, Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Kupić bilet ZKM na placu Dworcowym? Trudna sprawa. Biletomaty są, ale nieczynne

20.05.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kupić bilet ZKM na placu Dworcowym? Trudna sprawa. Biletomaty są, ale nieczynne
Fot.Ryszard Biel

Dlaczego przyjeżdżając do Elbląga podróżny, który chciałby pojechać dalej tramwajem czy autobusem, zmuszany jest do jazdy na gapę, pyta Czytelnik info.elblag. Jak podkreśla pan Marek, żaden punkt na Placu Dworcowym nie prowadzi sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, a biletomaty, które pojawiły się tam kilka tygodni temu, nadal są nieczynne.

Przed epidemią, bilety można było kupić u kierowcy. Teraz jest to niemożliwe. W praktyce to oznacza, że osoby, które do Elbląga przyjeżdżają czy to autokarem czy pociągiem nie mają możliwości zakupu biletu ZKM. Odczułem to na własnej skórze. Do Elbląga przyjechałem ok godziny 19. Biletu nie miałem, a na Zawadę z bagażem raczej daleko. Obszedłem praktycznie wszystkie sklepiki i kioski na obu dworcach. W żadnym z nich nie jest prowadzona sprzedaż biletów. Owszem w okolicy znajdują się aż dwa biletomaty, co z tego skoro są nieczynne - czy to jest jakaś atrapa? To prowadzi do absurdu, kiedy ludzie zmuszani są do korzystania z komunikacji na gapę. Nie każdy przecież musi mieć przy sobie telefon z odpowiednią aplikacją

- podkreśla Czytelnik info.elblag.pl.

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu od dawna już zachęca elblążan do korzystania z karty miejskiej i aplikacji umożliwiających zakup biletu. Osoby, które do nich nie miały dostępu, bilety papierowe nadal jednak mogły kupić u kierowcy i w kilku punktach w mieście, w tym jednym dziłającym w budynku dworca PKS od rana do godz. 16. Teraz jednak zakup biletów u kierowcy nie jest możliwy. Jak podkreśla nasz Czytelnik, to onacza, że szczególnie dla osób spoza miasta kupno biletu na dworcu, w godzinach popołudniowych może okazać się wręcz niewykonalne. 

Z myślą o podróżnych w okolicy elbląskiego dworca miał powstać węzeł przesiadkowy, który częściowo już funkcjonuje. Jednym z elementów tego przedsięwzięcia są wspomniane przez mężczyznę biletomaty. Pierwszy z dwóch biletomatów pojawił się w rejonie dworca już dwa miesiące temu. Niewiele później zamontowano kolejny. Oba jednak nadal są nieczynne. Dlaczego?

Jak wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z elbląskiego ratusza, wpływ na to mają dwie kwestie. Pierwsza to uregulowania prawne związane z przekazaniem urządzeń ZKM - ta sprawa została już rozwiązana. Druga związaną jest wprowadzeniem na elbląskim dworcu usługi Park&Ride, czyli propozycji dla zmotoryzowanych podróżnych, którzy zostawią auto na płatnym parkingu przed dworcem, a w zamian będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Podstawą do tego ma być bilet parkingowy zakupiony w biletomacie. Uchwałę w sprawie związanych z tym zmian w Płatnej Strefie Parkowania elbląscy radni przyjęli na sesji 23 kwietnia.

Nadal nie została ona jednak opublikowana w dzienniku urzędowym województwa warmińsko-mazurskiego, więc oficjalnie nie weszła jeszcze w życie. ZKM od tego uzależnia uruchomienie tych biletomatów. Gdy uchwała wejdzie w życie biletomety powinny zostać uruchomione

- tłumaczy Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Co na to Górecki ?!
  Środa, 20.05

  To jest tak skonstruowane by nabijać kasę kanarom za nie manie biletu. Biletomaty są ale nie działają bi Sue zepsują. Patrzcie to nasze Elbląskie. Miś na miarę naszych czasów. Bareja wiecznie żywy :)

 2. 2
  +13
  ~ Proste
  Środa, 20.05

  Pogonić na kopach połowę urzedasow na posredniak. Myślą że siedzą ma stołkach dożywotnio.

 3. 3
  --7
  ~ Elbinger22
  Środa, 20.05

  Biletomaty działają już jakiś czas i dobrze że wreszcie są :)

 4. 4
  +2
  ~ ja
  Środa, 20.05

  Jeśli pogonić to urzędasów z Urzędu Wojewódzkiego. Spytajcie Wojewody dlaczego od 23 kwietnia, czyli przez miesiąc, uchwała RM nie jest opublikowana w dzienniku urzędowym województwa warmińsko-mazurskiego.

 5. 5
  +2
  ~ Do @Elbinger 24
  Środa, 20.05

  Nie działa alajan

 6. 6
  0
  ~ Automat działa
  Środa, 20.05

  Wczoraj doładowywałem kartę EKM przy pętli autobusowej obok dworca PKS. Trwało to chwilę. Automat działał.

 7. 7
  +6
  ~ A ja
  Środa, 20.05

  Mamy pytanie dlaczego mały Miłomłyn buduje teznie solankowa za pieniądze województwa koszt 2 mln a Elbląg 130 tys nic . Wy niedorajdy ,co krok to WPADKA . Czy BEDA wyciągnięte konsekwencje do dyrekcji Światowida. Po czasie wyjdzie prawda czemu wykonawca odszedł.

 8. 8
  +3
  ~ Hala
  Środa, 20.05

  Zbieranina tramwajowa,zero nowych tras,cala infrastruktura np biletomaty,tablice elektroniczne, przystanki to parodia. Bliżej do komuny jak do roku 2020.

 9. 9
  0
  ~ o co kaman?
  Środa, 20.05

  biletomat działa - wczoraj kupiłem w nim bilety i nawet wydał resztę... także o co kaman?

 10. 10
  0
  ~ NIE dla Hejtu Wojtuś R .
  Środa, 20.05

  Najważniejsze , że wpłatomaty w czasie kampanii wyborczej działają . Reszta nieważna .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1789469718933