Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Remont Mostu Dolnego? Nie tak szybko

17.11.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Remont Mostu Dolnego? Nie tak szybko
Fot. Ryszard Biel

Remont Mostu Dolnego może być droższy, niż planowano. Jedyna firma, która stanęła do przetargu na to zadanie, zaproponowała cenę przewyższającą budżet tej inwestycji. Postępowanie unieważniono i ogłoszono kolejne.

Pod koniec października Miasto ogłosiło przetarg na wymianę nawierzchni Mostu Dolnego, łączącego ulice: Studzienną i Orlą. Chętni mieli do końca listopada czas na zgłaszanie ofert. Ostatecznie z propozycją wystąpiła tylko jedna firma z Tczewa, która zaproponowała cenę 690 tys. 478 zł.

Miasto zamierza przeznaczyć na ten remont 468 tys. zł. W związku z tym, że cena założonej oferty przewyższa tę kwotę, przetarg został unieważniony.

- informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Z ogłoszeniem kolejnego przetargu na to zadanie Ratusz nie czekał długo. Dziś, 14 listopada, na stronie BIP Urzędu Miejskiego pojawiła się informacja na ten temat. Tym razem na oferty chętnych Miasto czeka do 29 listopada.

Przypomnijmy. Most Dolny, razem z Mostem Górnym, do użytku został oddany w lipcu 2013 roku. Szykowna kostka dębowa, z której zrobiono jego nawierzchnię, niedługo cieszyła oczy. Pierwsze wybrzuszenia i pęknięcia zaczęły się pojawiać krótko po zakończeniu inwestycji. Teraz, po ponad sześciu latach, wygląda wręcz fatalnie.

Tym razem nawierzchnia ma powstać z impregnowanych ciśnieniowo desek dębowych. To most zwodzony, jego przęsła są podnoszone i ta konstrukcja musi być elastyczna. Tutaj nie można wylać asfaltu czy położyć kostki, stąd taki dobór materiału

- wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ w22
  Niedziela, 17.11

  Czekam, kiedy ktoś w UM zostanie ukarany za marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Trzeba skończyć z patologią w urzędach - brak kar.

 2. 2
  +18
  ~ rambo 11
  Niedziela, 17.11

  Tylko DEBIL układa kostkę na moście-kasa wywalona w błoto, jak by nie można zastąpić drewnopodobnym zamiennikiem-Mierzejewski wyjaśnia jak by cokolwiek rozumiał-ciemni.k tłumaczy brakoroba.

 3. 3
  +17
  ~ Mayk
  Niedziela, 17.11

  W Holandii takich mostków pełno niech popatrzą jak to zrobić.

 4. 4
  +13
  ~ norma
  Niedziela, 17.11

  I o to chodzi. Kuzyn, kumpel zawsze będą mieć zarobek. W Wąchocku mają most wzdłuż Wisły i nie muszą go remontować. Położenie takiej kostki poprawnie i należytej jakości nie wymaga remontu przez wieki. Wystarczy konserwacja. Ale wtedy znajomi królika by nie zarobili. Jedynym zadaniem inwestycyjnym kozła i czerepaka na całą kadencję będzie udawanie pracy poprzez organizację i odwoływanie przetargów na remonty. Dotyczy to Dolinki, Bażantarni , muszli koncertowej, i miejsc w ścisłym mieście jak np. ten most. Wystarczy zburzyć to co utrudnia życie zarządu.

 5. 5
  +17
  ~ skandal
  Niedziela, 17.11

  w tym mieście gwarancja nie obejmuje niczego!!!!

 6. 6
  --4
  ~ Piechotą.
  Niedziela, 17.11

  Zamknąć most dla samochodów i po problemie.

 7. 7
  +15
  ~ kiki
  Niedziela, 17.11

  A może by tak na brakującą kwotę zrzucili by się 3 panowie "zarządzający" miastem? Jak nie ma pieniędzy to nie zatrudnia się 2 wice /po co i na co - co ten człowiek zrobił, a raczej nie zrobił/ panie administratorze?

 8. 8
  +17
  ~ Kronikarz Truso
  Niedziela, 17.11

  Oto styl oszczędzania Witolda Wróblewskiego i jego ekipy. Byle gdzie, byle ja, aby było - w kieszeni. Elblążanie dojną krową, a rządzący w warszawce kozłami ofiarnymi. Tłumaczenia - z pustego to itd. , wygłaszają albo pożyteczni pionierzy, albo ludzie umoczeni w elbląski układ zamknięty. A poza tym uważam, że WW i Radę Miejską należy odwołać w referendum. Amen

 9. 9
  +11
  ~ Prawo
  Niedziela, 17.11

  Przecież kodeks karny jest równy dla wszystkich. Są przepisy jeśli urzędnik zaniedba i narazie na straty to zostanie urzędnik ukarany. A w Elblągu co święte krowy.

 10. 10
  +11
  ~ Co takiego
  Niedziela, 17.11

  Jak to.mamy rozumieć że remont mostu nie szybko. Jak na olsztyn i mazury kasa natychmiast a dla Elbląga wala. Jeśli tak dalej ma być referendum i gonić nieudaczników .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2002627849579