Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Motoryzacyjne harce na Modrzewinie. "Ryk silników i pisk opon nie są dla nas niczym nowym"

29.08.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Motoryzacyjne harce na Modrzewinie. "Ryk silników i pisk opon nie są dla nas niczym nowym"
Fot. Ryszard Biel

W dzień plac manewrowy w nocy zaś tor wyścigowy. Mowa o Modrzewinie, która stała się częstym miejscem spotkań zmotoryzowanej części młodych elblążan.

O nocnych motoryzacyjnych harcach z adrenaliną, ścigających się motocyklach i samochodach na Modrzewinie, świadczą nie tylko ślady opon na jezdni, ale również wiele śmieci, jakie po sobie pozostawiają uczestnicy tej "zabawy". Liczne niedopałki papierosów i butelki po alkoholu.

Modrzewina ze względu na małą częstotliwość ruchu odwiedzana jest również przez wielu początkujących kierowców. W ciągu dnia kursanci szkół jazdy uczą się m.in. ruszania za pomocą hamulca ręcznego, przyśpieszania i bezpiecznego pokonywania zakrętów. Jak przekazała nam jedna z kursantek elbląskiej szkoły nauki jazdy, niebezpieczne sytuacje zdarzają się również w ciągu dnia.

Nie raz przyjeżdżamy na Modrzewinę, nie ma tam zbyt dużego ruchu, wiec można popróbować różnych manewrów. Nie raz też spotkałam się z niebezpieczną sytuacją, kiedy ktoś z bardzo dużą prędkością wyprzedzał mnie an zakręcie. Kiedy młodzi ludzie z piskiem opon odjeżdżali z miejsce, gdzie kończy się droga i można zawrócić. Często tam widuję młodych ludzi, którzy śmiecą, palą, przeklinają, puszczają głośną muzykę i na dodatek stwarzają niebezpieczeństwo na drodze

-mówiła kursantka.

Piski opon niekiedy słyszą również mieszkańcy Zawady.

Najczęściej późnym wieczorem słychać jak szaleją na modrzewinie. Ryk silnika i piski opon nie są dla nas niczym nowym, bo hałas naprawdę bardzo mocno się niesie, nawet na ostatnie bloki

-mówiła jedna z mieszkanek Zawady.

O ilość niebezpiecznych sytuacji zarejestrowanych w rejonie Modrzewiny zapytaliśmy elbląską policję. Czekamy na odpowiedź. Do tematu jeszcze wrócimy.Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%86.7 %13.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +31
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 29.08

  Piękne jest to, że wszyscy o tym wiedzą i widzą prawda? Nikt nie dzwoni na Policję? Policja nic nie wie? Potem wszyscy się dziwią, że na Modrzewinie kolejny śmiertelny wypadek i opłakują potencjalnych samobójców? Całe szczęście, że wiekszość motocyklistów to dojrzali i świadomi ludzie! A dwa tygodnie temu na drodze do Kadyn co robili idioci na zakrętach?

 2. 2
  --27
  ~ Noname
  Czwartek, 29.08

  Wybudujcie zamknięte tory i nie będzie problemu...prosta sprawa

 3. 3
  --29
  ~ Pan pająk
  Czwartek, 29.08

  A gdzie mają jeździć?? Na Grunwaldzkiej?? A za śmieci to powinna być kara, niedopałki papierosa można bezkarnie przy policji na glebę rzucać przecież to normalne zachowanie.

 4. 4
  +26
  ~ EWA
  Czwartek, 29.08

  Mieszkańcy Zawady słyszą to codziennie wieczorem, szkoda że Milicja nie słyszy

 5. 5
  +20
  ~ Elb.
  Czwartek, 29.08

  Brakuje kamer w tym rejonie.

 6. 6
  --15
  ~ wicia
  Czwartek, 29.08

  Gdzieś się trzeba wyszaleć, a tak poza tym tam nie ma żadnych koszy na śmieci

 7. 7
  +10
  ~ aa
  Czwartek, 29.08

  W sumie to racja ze brakuje takiego toru u nas, nie ma nawet gokartow. Ale to nie jest zadne wytlumaczenie takiego zachowania - to jest swiadoma jazda ze mozna kogos zabic, za to nalezy sie prokuratura. Na Chrobrego nie jest lepiej, zapieprzaja wieczorami. Chcesz sie wyszalec ? Jedz do Gdanska, tam maja tor wyscigowy.

 8. 8
  +15
  ~ HOMZ
  Czwartek, 29.08

  Koszy na śmieci nie ma ale normalny i kulturalny człowiek zabierze je ze sobą i wyrzuci tam gdzie kosze znajdzie. Burak któremu słoma z butów wystaje sra pod siebie i w koło siebie i niestety widać to bardzo często nie tylko tam ale i wszędzie. Kulturę zachowania wynosi się z domu więc taki kretyn czy pusta lalka w domu ma zapewne syf skoro nie potrafi zadbać o otoczenie. Druga sprawa to miejsce gdzie można się nauczyć jeździć, a nie nauczyć jak zdać prawko - to dwie odległe od siebie dziedziny sztuki jazdy. Na kursie uczą jak zdać co kompletnie nie ma nic wspólnego z umiejętnościami jazdy na co dzień. Pytam się tych przy korytach w Urzędzie Miejskim - gdzie qrwa mają się nauczyć ? Dbacie o swoje tłuste dupska to zadbajcie o miejsce do jazdy wyczynowej i po problemie.

 9. 9
  +15
  ~ Patyk
  Czwartek, 29.08

  Ja mieszkam Nad Jarem w linii prostej od tego kończącego ronda na Modrzewinie i też słyszę

 10. 10
  +18
  ~ MM
  Czwartek, 29.08

  Mieszkańcy osiedla Nad Jarem i Bielany również to słyszą! Może nawet i bardziej bo jest bliżej. Zabawa zaczyna się praktycznie codziennie w okolicach północy. Przy samym EPT również są ślady od kręcenia bączków i po każdym weekendzie pełno butelek.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2112998962402