Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Interwencja - Pies z wrośniętą kolczatką (Uwaga - drastyczne zdjęcia)

14.01.2019, 10:30:08 Rozmiar tekstu: A A A
Interwencja - Pies z wrośniętą kolczatką (Uwaga - drastyczne zdjęcia)
fot. Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach

Sobota, dostajemy zgłoszenie od Policji,proszą nas o przyjazd na interwencję - pies z wrośniętą kolczatką. Trzeba działać natychmiast, sęk w tym, że miejsce oddalone od nas jakieś 60 km, lekko licząc.


Mamy w ośrodku 16 psów, starych, ślepych, odbieranych z interwencji, dla tego biedaka też się znajdzie miejsce. Ładujemy się do samochodu i jedziemy. Odbieramy psa w asyście Policji. Pies trafia natychmiast do weterynarza, na karku i szyi ma wielką gnijącą,śmierdzącą ranę. Konieczna była operacja, bo kolczatka i trytytki były wrośnięte w ciało. Pies dochodzi do siebie w ośrodku. Sprawa będzie miała finał w sądzie.


Dziękujemy za każdą, najmniejszą nawet wpłatę

Fundacja Zwierzętom w Potrzebie,
Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki
Nowe Monasterzysko 37 ,14-420 Młynary

Numer konta: 31 1140 2004 0000 3002 7588 0512
BIC/SWIFT dla przelewów z zagranicy BREXPLPWMBK
paypal: fundacja@zwierzetomwpotrzebie.pl

 

Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Dociekliwy
  Poniedziałek, 14.01

  O który OTOZ konkretnie chodzi ? Dopytuję, gdyż szkoda, aby pomyje wylały się teraz na wszystkie schroniska.

 2. 2
  +6
  ~ Martyna
  Poniedziałek, 14.01

  Jakoś mnie to nie dziwi.. na wszystko jest zawsze czas, nigdy nie ma ludzi, nigdy nie ma samochodu, nikomu nigdy się nie spieszy, a gdzie w tym wszystkim dobro zwierzęcia? Powiem gdzie, W DUPIE. Ręka rękę myje, a zwierzęta jak cierpiały tak cierpią. Jak człowiek jest w dramatycznym stanie, to czeka się do poniedziałku? Czy od razu dzwoni się po pogotowie? Czy ktoś usłyszał, że przyjedzie po weekendzie? Bo nie ma ratowników? No właśnie :)

 3. 3
  +5
  ~ Kara
  Poniedziałek, 14.01

  Przecież to już zaczyna się robić śmieszne! Co chwilę jakąś tragedia zwierzęcia i schronisko nadal bez reakcji! Czy wy na prawdę nie macie serca?! Lepiej grzać dupsko w domu niż pomóc, brawa i oklaski! Krew mnie już zalewa jak co miesiąc czytam o takich sytuacjach a OTOZ nadal nic. Ciekawe jaka wymówka będzie tym razem... Aha, no i chyba zaczynam żałować tego komentarza bo przecież według pracowników każdy z nich przyczynia się do tego, że psy będą miały gorzej. Porażka i dno.

 4. 4
  +5
  ~ zcc
  Poniedziałek, 14.01

  za takie bestialstwo założyć mu ta kolczatkę na j...a i przywiązać tak jak on tego psa ale do słupa na środku wsi i niech wszyscy widza jak mu dobrze jak kolczatka mu wrośnie dopiero go uwolnić i skierować do pracy w schronisku przy najbardziej poszkodowanych pieskach może przejrzy kanalia na oczy a po drugie zakaz trzymania psów na cale życie.

 5. 5
  +3
  ~ biciepiany
  Poniedziałek, 14.01

  Dlaczego Fundacja Zwierzętom w Potrzebie ma pretensje do innej organizacji skoro w jej celach statutowych jest również ochrona zwierząt?

 6. 6
  +6
  ~ OTOZ Animals
  Poniedziałek, 14.01

  OTOZ Animals co roku przeprowadza w okolicach 5 tysięcy interwencji w przypadkach niehumanitarnego traktowania zwierząt i NIGDY nie odmawiamy pomocy. W większości przypadków sami podejmujemy interwencje, aczkolwiek nie zawsze jesteśmy w stanie działać natychmiast. Jesteśmy organizacją pozarządową, charytatywną, do której dołączają ludzie gotowi poświęcić swoje życie dla pomocy zwierzakom. Działalność interwencyjna jest w pełni wolontariacka. Nie zawsze możemy wysłać natomiast pracowników ze schroniska, którzy przecież opiekują się bezdomnymi psami i kotami oraz wyjeżdżają do potrąconych zwierząt. Pani Aleksandra wyraźnie Panią Kamińską, poinformowała o gotowości przyjęcia psa do schroniska.

 7. 7
  +4
  ~ Dociekliwy
  Poniedziałek, 14.01

  Nadal nie wiemy, o który OTOZ chodzi ?

 8. 8
  +10
  ~ Schronisko Elbląg
  Poniedziałek, 14.01

  Schronisko w Elblągu nie otrzymało takiego zgłoszenia, więc nie mogło w żaden sposób zareagować.

 9. 9
  +9
  ~ Damian
  Poniedziałek, 14.01

  Zastanwia mnie dlaczego info.elblag nie przedstawiło strony Animalsow? Czy ktoś się z nimi skontrował? Dlaczego przestawiona jest tylko jedna strona? Rzetelność i profejsnoalizm dzieninakarza bliski zeru. Smutne.

 10. 10
  +6
  ~ Halina
  Poniedziałek, 14.01

  a gdzie oświadczenie drugiej strony? Zapytał się ktoś OTOZu jakie jest ich stanowisko w sprawie? czy otrzymali zgłoszenie ? Każdy może sobie nabazgrolić że dzwonił, a czy faktycznie tak było, warto zapytać i wtedy wygłosić swoje stanowisko. Poziom dziennikarstwa poniżej dna.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1206440925598