Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Chciałbym wiedzieć, kto będzie za to płacił? Czytelnik pyta o oświetlenie stadionu

22.08.2018, 11:30:34 Rozmiar tekstu: A A A
Chciałbym wiedzieć, kto będzie za to płacił? Czytelnik pyta o oświetlenie stadionu
Fot. Ryszard Biel

Wszystko wskazuje na to, że stadion przy ul. Agrykola rozjaśni się już we wrześniu, czyli wcześniej niż planowano. Na to czekają kibice i sam zespół Olimpii Elbląg. Inwestycja wywołuje jednak również wątpliwości. - Ile ostatecznie będzie ona kosztowała elblążan - pyta nasz Czytelnik. Jak się okazuje, odpowiedź na to pytanie nie jest wcale taka prosta.

Prace na stadionie przy ul. Agrykola ruszyły w maju. Wcześniej miasto miało problemy z wyłonieniem wykonawcy - początkowo oferty były bardzo wysokie. Ostatecznie udało się znaleźć firmę, która wykona zadanie za 1,6 mln zł. Za to powstaną 4 maszty oświetleniowe wraz z projektorami.

Zgodnie z umową na wykonanie robót wykonawca zobowiązany jest wykonać oświetlenie w terminie do 30 listopada 2018 r. Stan zaawansowania robót, dzięki sprawności wykonawcy, wskazuje jednak na możliwość wcześniejszego ich ukończenia. Obecnie trwają prace instalacyjne i pomiarowe poprzedzające rozruch technologiczny obiektu. Mamy nadzieję, że we wrześniu oświetlenie zostanie uruchomione

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Obecnie ze stadionu korzysta ZKS Olimpia Elbląg. Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, już wcześniej zapowiadał, że dzięki budowie oświetlenia będzie możliwe organizowanie w tym miejscu wydarzeń innych niż mecze. Jakich? Tego nie wiadomo. Wiadomo jednak, że oświetlenie murawy boiska jest jednym z warunków uzyskania przez Olimpię licencji na grę w I lidze. Co prawda w ostatnim czasie marzenie o I lidze wydaje się coraz mniej realne, a sam zespół, oględnie mówiąc, nie zachwyca formą. Ostania porażka - 0:5 w meczu z Radomiakiem Radom, jak przyznawał nawet trener elbląskiego zespołu, to kompromitacja. Nic więc dziwnego, że elblążanie pytają o to, czy doinwestowanie w stadion była teraz potrzebna miastu i ile jeszcze ratusz dołoży do tego przedsięwzięcia.

Nie rozumiem, jak w mieście, w którym wiecznie słyszy się, że brak pieniędzy na wszystko nagle miasto wykłada 1,6 mln zł, aby zrobić oświetlenie stadionu tak naprawdę dedykowane jednemu, konkretnemu klubowi. Umówmy się, elblążanie wcale tak nie walą na mecze Olimpii. To drużyna, która ma swoją wierną grupę kibiców i fajnie. Nie rozumiem, dlaczego miasto musi pompować w nią tyle pieniędzy. Chciałbym wiedzieć, czy za funkcjonowanie tego oświetlenia również miasto będzie wykładało z kieszeni elblążan

- pyta Czytelnik info.elblag.pl.

Jakiej wysokości, szacunkowo, mogą być rachunki za energię elektryczną zużytą na oświetlenie stadionu i kto je będzie płacił. Takie pytanie zadaliśmy w Urzędzie Miasta w Elblągu.

- Użytkownikiem obiektu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu - odpowiedź jest bardzo lakoniczna, ale rozumiemy z niej tyle, że rachunki za prąd opłaci również MOSiR.

Niewiele więcej informacji uzyskaliśmy w ośrodku.

Nie wiem, jaki to będzie koszt. W tej chwili nie mam jeszcze podstaw do szacowania,  nie mam dokumentacji tej inwestycji. Na razie jest ona w trakcie realizacji. Niech to wykończą , przekażą nam. Wtedy będę mógł odpowiedzieć na takie pytania. W tej chwili mogę powiedzieć, tylko tyle, że koszty będą obniżone, skoro trafostację będziemy mieli własną

- wyjaśnia Andrzej Bugajny, dyrektor MOSiR w Elblągu.

Do tematu jeszcze wrócimy. Warto jednak dodać, że klub Olimpia Elbląg, nie jest jedynym, który bezpłatnie korzysta z miejskiej infrastruktury. Ta zasada, jak podkreśla dyrektor ośrodka sportu, dotyczy wszystkich elbląskich klubów.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Galeria / Stadion oświetlenie ( zdjęć 16 )
Dodano: 2018-08-22 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ kibic
  Środa, 22.08

  A mój czytelnik się pyta jakim prawem miasto dokłada się do Concordii Elbląg. Nie bądźcie śmieszni! Akurat od patrona medialnego konkurencyjnego klubu wychodzi taki śmieciowy news.

 2. 2
  +21
  ~ mieszkaniec
  Środa, 22.08

  Z wypowiedzi Pana Bugajnego jednoznacznie wynika , że brakuje mu podstawowej wiedzy o inwestycji którą właśnie realizuje. Inwestor nie wie jakiej mocy zamówił oświetlenie i jaki pobór energii będzie potrzebny do eksploatacji. Co z kosztami ma budowa stacji TRAFO płacimy za pobraną energię a nie urządzenie przesyłowe. Kompromitacja zarządcy w osobie Pana Bugajnego.

 3. 3
  0
  Elblążanin
  Środa, 22.08

  Do autorki artykułu/redakcji, a może i czytelnika, skoro napisał, to pewnie to przeczyta podaje swój email: elblazanin[at]gmail.com proszę o kontakt. Z przyjemnością Panu/Pani odpiszę, odpowiem na pytania i rozwieję przy okazji wszelkie wątpliwości. Czekam i serdecznie pozdrawiam :-)

 4. 4
  +5
  ~ Joshua
  Środa, 22.08

  A kto płaci za ogrzanie wody w basenie?? Kto płaci za oświetlenie basenu?? Kto płaci za oświetlenie toru łyżwiarskiego. Ludzie chcecie mieć miasto czy mieścinę?? Lepiej coś robić - w tym wypadku stawiac oswietlenie- niż siedzieć i czekać.

 5. 5
  +14
  ~ Ya
  Środa, 22.08

  A po co komu ścieżki rowerowe ? Ja nie jeżdżę na rowerze a muszę za nie płacić. Chciałbym wiedziec do czego jeszcze dorzucam się Czytelnikowi info.elblag.pl a z tego nie korzystam .

 6. 6
  +5
  ~ Patyk
  Środa, 22.08

  Średni koszt oświetlenia meczu wyniesie od 1600 do 2400 zł. - Wszystko zależy od załączania, wyłączania agregatu

 7. 7
  +13
  ~ Jez
  Środa, 22.08

  Po co inwestowac w pilke skoro to tylko straty i banda nieudacznikow na morawie

 8. 8
  +6
  ~ Jako Komisja Panu Zabraniam
  Środa, 22.08

  Zapłacą podatnicy, żeby marni kopacze mogli pokopać se w milszej, wieczornej atmosferze. Na szczęście włączą te światełka tylko na pokaz kilka razy przed wyborami, a potem będą stały nieużywane.

 9. 9
  --1
  ~ On
  Środa, 22.08

  Zapłaci um i prezydent i piłkarze z b, łaski.

 10. 10
  +2
  ~ Jako Komisja Pozwalam
  Środa, 22.08

  Do: Jako Komisja Panu Zabraniam- jakim trzeba być frustratem, któremu nic w życiu nie wyszło, żeby tyle bzdur i nienawiści we wpisach pod każdym artykułem zamieszczać?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90039205551147