Poniedziałek, 20.01.2020, Imieniny: Fabian, Sebastian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Rewolucja na Agrykola. Stadion do końca sierpnia zyska oświetlenie na miarę I ligi?

01.08.2018, 06:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
Rewolucja na Agrykola. Stadion do końca sierpnia zyska oświetlenie na miarę I ligi?
Fot. Ryszard Biel
Budowa oświetlenia sportowego płyty boiska piłkarskiego dla stadionu przy ul. Agrykola trwa w najlepsze. Kiedy inwestycja się zakończy stadion będzie spełniać wymagania dla I ligi piłkarskiej.
 
Zazwyczaj termin oddania inwestycji jest przestrzegany przez wykonawcę co do dnia, albo z różnych względów jest przedłużany. Tym razem może być całkiem odwrotnie.
 
 
Termin realizacji zadania to według umowy 30 listopada br., jednak zadanie może zostać zrealizowane wcześniej – do końca sierpnia br.
 
- informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 
Co zostało już wykonane? - Zakończono roboty związane z układaniem sieci kablowych w terenie, wraz z ustawieniem rozdzielnic – dodał Łukasz Mierzejewski. - Wykonano fundamenty pod maszty oświetleniowe.
 
Nad czym obecnie trwają prace?
 
Obecnie na terenie budowy prowadzony jest montaż słupów, które składają się z kilku sekcji.  Dwa już stoją. Montaż odbywa się na ziemi. Rozpoczęto uzbrajanie masztów w kable, które będą biegły do opraw oświetleniowych. Po zrealizowaniu tych zadań nastąpi ustawienie słupów do pionu, a później montaż na nich opraw oświetleniowych
 
– wymieniał Łukasz Mierzejewski.
 
Przypomnijmy, że zakres zamówienia zawiera wykonanie zasilania podstawowego i awaryjnego oświetlenia płyty boiska o powierzchni 6.890 m2 (106 m x 65 m), dostawę, montaż i podłączenie pulpitu sterowniczego w pomieszczeniu dowodzenia usytuowanym w trybunie wschodniej, który ma umożliwiać uruchomienie czterech poziomów natężenia oświetlenia: 1600 lx, 800 lx, 200 lx i 75 lx, dostawę i montaż wszystkich niezbędnych kabli i przewodów zasilających, bezpieczeństwa oraz sterowania. Typy i przekroje kabli do zasilania masztów oświetleniowych należy dobrać i wykonać dla oświetlenia docelowego 1600 lx, rozruch technologiczny i obsługa (asysta) na jednym treningu i dwóch meczach.
 
Dwóch pracowników wskazanych przez Prezydenta Elbląga ma przejść szkolenie dot. m.in. przepięcia oświetlenia z zasilania podstawowego na awaryjne.
 
Koszt realizacji zadania wynosi prawie 1 mln 600 tys. zł.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Montaż oświetlenia na stadionie ( zdjęć 16 )
Dodano: 2018-08-01 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Ploterek
  Środa, 01.08

  Czy to są pieniądze z UM czy jakaś dotacja unijna, z PZPN, od Wojewody, Marszałka itd? Jeśli z UM to mam pytania. Po co?! Czy wymagały tego przepisy PZPN czy to takie widzimisię, żeby miernoty miały jaśniej podczas grania? Jest tyle dyscyplin, które można by zasponsorować tymi pieniędzmi.

 2. 2
  +1
  ~ Jw
  Środa, 01.08

  Skoro mecz z Siarką Tarnobrzeg ma się odbyć 12.08.2018 o godz. 19.45 to chyba realizacja będzie szybciej niż do końca sierpnia?

 3. 3
  0
  ~ elblązanka
  Środa, 01.08

  Oświetlenie na Agrykola ma być, a odbiorcy ciepła czym się ogrzeją?, Dlaczego na temat ciepła cisza? Oświetlenie to tylko dla wąskiej grupy mieszkańców, a z ciepła korzysta prawie cały Elbląg.Panie kandydacie na prezydenta proszę działać.

 4. 4
  --4
  ~ Pax
  Środa, 01.08

  Ale ty głupia jestes jak but z lewej nogi.Znam w Elblagu uliczke na której stoja dwa domy i też jest oświetlona .Ale idiotka.

 5. 5
  +4
  ~ wist
  Środa, 01.08

  I liga? Nie z tym nowym "sztabem".

 6. 6
  +4
  ~ GOL
  Środa, 01.08

  dlaczego to robicie za moje pieniądze? Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich pieniędzy na dziadoską piłkę nożną. Są dyscypliny sportowe w Elblągu, które przynoszą medale i tam powinny iść pieniądze a nie dla lanserów

 7. 7
  +8
  ~ Super
  Środa, 01.08

  Oświetlenie fajna sprawa tylko nie pasuje do tego tzw stadionu. Ośmieszacie się tym obiektem. Popatrzcie mała Ostróda ma super stadion piłkarski, lekkoatletyczny i dużą hale wystawiennicza. A Elbląg ma g,,, o. Tak rzadzicie tym miastem.

 8. 8
  +3
  ~ Mietek
  Środa, 01.08

  73 lata po wojnie na zachodzie każdy jest oświetlony nawet orlik.

 9. 9
  --2
  ~ ZKS
  Środa, 01.08

  Dziękujemy Panie Prezydencie

 10. 10
  +2
  ~ Dax
  Środa, 01.08

  Na wynajmowanym przez Concordie stadionie przy Krakusa juz ze 3 lata jest oswietlenie. Miasto czyli MOSiR wyłozył też kilkadziesiat tysiecy zł .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.