Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Minął rok od strzelaniny na Kosynierów Gdyńskich. Jak przebiega śledztwo?

09.04.2018, 17:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Minął rok od strzelaniny na Kosynierów Gdyńskich. Jak przebiega śledztwo?
Fot. Ryszard Biel

Elbląska prokuratura od niemal roku prowadzi śledztwo w głośnej sprawie strzelaniny na parkingu przy ul. Kosynierów Gdyński. Niedawno sąd po raz kolejny przedłużył tymczasowy areszt dla 35-latka podejrzanego o postrzelenie dwóch braci. Mężczyzna za kratkami spędzi czas do 12 lipca. Jest to też prawdopodobny termin finalizacji postępowania.

Głośne wydarzenia przy ul. Kosynierów Gdyńskich miały miejsce 12 kwietnia 2017 roku. Około godziny 16, na osiedlowym parkingu doszło do strzelaniny. Dwóch braci, 20 i 30-latek, zostało rannych w nogi. Kule trafiły również w stojący na parkingu samochód. Nie ucierpiał jednak nikt postronny. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Jak się później okazało, najpewniej były to porachunki przestępców. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli już wcześniej karani.

Policja szybko wytypowała sprawcę. 14 kwietnia, zatrzymano 35-letniego Rafała Sz. jako podejrzanego o oddanie strzałów. Przy mężczyźnie nie znaleziono broni, nie przyznał się on do winy. Jednak decyzją sądu trafił do tymczasowego aresztu, gdzie przebywa do dzisiaj. Za usiłowanie zabójstwa, a z takiego paragrafu będzie sądzony, jeśli potwierdzą się podejrzenia śledczych, grozi mu kara pozbawienia wolności od 12 lata do dożywocia.

Za kratkami do głównego podejrzanego dołączyła Dominika Sz., która jak się okazało, również brała udział w zajściu. Kobieta jest podejrzana o udzielenie pomocy do usiłowania zabójstwa oraz kierowanie gróźb karalnych.

Prokuratura Okręgowa w Elblągu śledztwo w tej sprawie prowadzi już od niemal roku. Na razie jednak nie udało się doprowadzić go do finiszu. Zdecydowano jednak o przedłużeniu tymczasowego aresztu dwójki podejrzanych.

Cały czas trwają czynności śledcze w sprawie. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o utrzymanie aresztu tymczasowego dla dwójki podejrzanych. Sąd się do niego przychylił i przedłużył im areszt do 12 lipca. Myślę, że w lipcu prokurator będzie finalizował sprawę. Śledztwo rzeczywiście trochę już trwa. Jednak są pewne rzeczy, na które nie mamy wpływu

- mówi Iwona Piotrowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Bartoszz
  Wtorek, 10.04

  Prawdziwa prawda o polskiej prokuraturze.

 2. 2
  +3
  ~ wwwww
  Wtorek, 10.04

  czy to Szeflerik?

 3. 3
  0
  ~ Meksyk
  Środa, 11.04

  podejrzana o udzielenie pomocy czy o nieudzielenie pomocy ?

 4. 4
  0
  ~ Sadek
  Czwartek, 13.02

  Fajna para pausów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.122838973999