Środa, 21.08.2019, Imieniny: Joanna, Kazimiera, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Wiadukt na Zatorze budowany jest tuż przy ich bloku. „Prezydent w ogóle się z nami nie liczy!”

06.11.2017, 07:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
Wiadukt na Zatorze budowany jest tuż przy ich bloku. „Prezydent w ogóle się z nami nie liczy!”
Fot. Ryszard Biel

Przy ul. Lotniczej trwają prace związane z budową wiaduktu, który ma połączyć dzielnicę Zatorze z centrum miasta. To dopiero początek robót, a 12 rodzin mieszkających w budynku stojącym nieopodal budowy proszą o ratunek. – Wiemy, że to ważna inwestycja, ale tak nie da się żyć – mówią.


 
Od samego początku obawialiśmy się o to, co będzie się działo. Prezydent w ogóle się z nami nie liczy. To jest budynek z 1933 roku. Pytałam Prezydenta, czy było sprawdzane, w jakim jest on stanie. Nikt nie robił ekspertyzy, nie zajrzał do naszych piwnic. Czy ktoś widział, że na klatce mamy popękaną ścianę. Tylko czekać, aż się wszystko posypie
 
– podkreśliła oburzona mieszkanka budynku.

Grupa mieszkańców swoimi obawami dzieliła się z Prezydentem Elbląga. – Nasz problem można łatwo rozwiązać i Prezydent zapewniał, że to zrobi, ale nic się nie zmienia. Zależy nam na tym, aby droga dojazdowa do tej inwestycji została zrobiona gdzie indziej, żeby te wielkie samochody wjeżdżały chociaż 20-30 metrów od naszej klatki. To już by była dla nas ulga. Teraz ciężkie maszyny jeżdżą nam pod oknami i nie dają nam żyć. 1,5 metra to co to za odległość? – zaznaczyła elblążanka.

Kobieta podkreśla, że od czasu rozpoczęcia inwestycji zarówno ona, jak i jej sąsiedzi nie czują się bezpiecznie. – Te samochody ciężarowe podjeżdżają wprost pod naszą klatkę. Zbierają piach z ulicy, bo ulica jest publiczna, więc muszą ją oczyścić, ale walą przy tym tą łychą tak, że ściany nam się trzęsą. Nie raz się bałam, że telewizor spadnie – opowiadała. – Wyszłam do tych panów z prośbą, by sprzątali to innym sprzętem, a nie koparką, którą jest do innych celów. Nią można coś budować, a nie walić nią w ten asfalt, że budynek cały „chodzi” i sypią się ściany.

Mieszkańcy zastanawiają się, czy takie praktyki są zgodnie z przepisami. – W Szkocji taki plac budowy byłby odgrodzony, oddzielony od mieszkańców, nawet gdyby był blisko. Robotnicy odpowiadają, że czego my wymagamy, przecież to plac budowy – dodała elblążanka. – Ciekawe co na to przepisy unijne.

Jaką odpowiedź mieszkańcy usłyszeli od Prezydenta? – Stwierdził, że jest zrobiona droga od ul. Akacjowej i tamtędy można jechać na budowę. Ale co z tego, że można, kiedy jeżdżą zamiast tamtędy to pod naszymi oknami. Jeden po drugim. A jeżdżą mając na liczniku z 70 km/h.

Prośba mieszkańców jest jedna – aby droga przejazdowa została zrobiona w innym miejscu. – Niech Prezydent pomyśli o tym, by ta droga była w innym miejscu, tam, gdzie ludzie nie mieszkają – mówiła elblążanka. – Dodatkowo przejeżdżają nam pod oknami tiry, które jeżdżą od 5 rano ze złomem na pobliski złomowiec. Przecież to można powstrzymać.

Rozwiązaniem proponowanym przez mieszkańców jest postawienie znaku zakazującego przejazd ciężkim maszynom.
 
To by nam bardzo pomogło. Pozbylibyśmy się tego hałasu, trzęsących się ścian. I w reszcie moglibyśmy spokojnie otwierać okna, bo teraz nam się piach wszędzie osadza
 
– stwierdziła elblążanka.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 41

%87.8 %12.2


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Nie zagłosuje na Wróbla
  Poniedziałek, 06.11

  Prezydent sie nie liczy z nami mieszkańcami. Ważne by przed przyszłorocznymi wyborami oddać most. Taka kampania za na#ze pieniądze.Nie zagłosuje juz na Wrobla

 2. 2
  +21
  ~ Ploterek
  Poniedziałek, 06.11

  70 km/h ?! :D mieszkańcy mają radar w oczach :D

 3. 3
  +1
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 06.11

  Sorry ale interes społeczny większości mieszkańców jest nieporównywalnie ważniejszy od kilku mieszkańców! Amen!

 4. 4
  --12
  ~ Opus Dei
  Poniedziałek, 06.11

  No cóż kilku roszczeniowców zawsze się znajdzie zwłaszcza takich jak mama karoliny....która na forach robi wszystko aby obecnego prezydenta zganić ......Inna sprawa cóż za odwaga cywilna wypowiadających się rzekomych mieszkańców anonimowo? A może to prowokacja dziennikarska?

 5. 5
  +8
  ~ ell
  Poniedziałek, 06.11

  Uciążliwości zawsze są i będą, bez nich nie ma inwestycji, proszę nie marudzić, nie jeżdżą w nocy, a w ciągu dnia każdy jest w pracy, na spacerze, zakupach. Jak ktoś ma dużo wolnego czasu i nasłuchuje co się dzieje pod oknem proszę zakupić stopery do uszu i poczytać książkę lub skoncenrtować swoje zaangażowanie i wolny czas tam gdzie to jest potrzebne. To długo wyczekiwany wiadukt przez wszystkich mieszkających za torami, jak każda inwestycja ma prawo być uciążliwa. Zagłosuję na Wróbla, bo przynajmniej on nie zadłuża miasta, a na inwestycje pozyskuje ogromne pieniądze!

 6. 6
  +1
  ~ Gladiator
  Poniedziałek, 06.11

  Opus Dei czy może pracowniku UM brak odwagi podpisać się

 7. 7
  --17
  ~ Ilona
  Poniedziałek, 06.11

  W Wielkiej Brytani podczas takich panstwowych inwestycji panstwo ma obowiazek wczesniejszego wybudowania bloku dla takich ludzi i przesiedlenia ich do nowo wybudowanego a tak stary blok jak ten powinien byc usuniety bo stwaza zagrozenie zycia mieszkancow jak i ludzi postronnych. Po wysiedleniu budowe mozna rozoczac.

 8. 8
  0
  ~ e.
  Poniedziałek, 06.11

  Współczuję mieszkańcom. Taka ciężarówa z włączonym silnikiem pod samym oknem...A tyle się mówi o rakotwórczych związkach azotu, siarki, pyłach zawieszonych i związanymi z tym chorobami: rak, udary, astma...gdzie są radni? Zajmują się dyskusjami o hejcie i homofobii.

 9. 9
  +1
  ~ praca go męczy
  Poniedziałek, 06.11

  A z kim się liczy "prezydent" poza kolesiami? On nie widzi, nie słyszy i podpisze wszystko co mu podsuną, nawet in blanco. Tylko koryto. Daj mu znowu swój głos, to będziesz miał wiadukt przez kuchnię i kumielę w salonie.

 10. 10
  +4
  ~ wist
  Poniedziałek, 06.11

  Ten p. Wróblewski wyburza, różnymi metodami, budynki sprzed II wojny światowej, czyż nie tak?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.