Wtorek, 9.08.2022, Imieniny: Klara, Roman, Romuald
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Przy Grunwaldzkiej staną wiaty

07.01.2008, 15:46:25 Rozmiar tekstu: A A A
Przy Grunwaldzkiej staną wiaty

W 2004 roku przebudowano część Al. Grunwaldzkiej, gdzie częściowo zmieniono bieg trakcji tramwajowej. Przeniesiono również przystanki, jednak zapomniano o ustawieniu wiat. Jest to odczuwalne zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Jak poinformował nas dyrektor Zarządu Komunikacji Miejskiej, w tym roku w końcu wiaty zostaną ustawione.

W sierpniu minionego roku podczas rozmowy z dyrektorem Lechosławem Bartosikiem zapytaliśmy dlaczego mimo remontu odcinka Al. Grunwaldzkiej (na wysokości dworca) nie postawiono wiat przystankowych. Nie otrzymaliśmy wówczas konkretnej odpowiedzi co do czasu realizacji zadania. Niebawem minie pół roku, od czasu, kiedy poruszyliśmy ten temat.

Postanowiliśmy sprawdzić co w trawie piszczy w tej konkretnej sprawie. - Realne jest postawienie wiat na ulicy Grunwaldzkiej w tym roku – usłyszeliśmy od dyr. Bartosika.

Osobiście spodziewaliśmy się, że pasażerowie usiądą pod wiatą jeszcze w minionym roku. Szczególnie jesienią i zimą da się słyszeć narzekania na brak wiaty.

Jak powiedział nam dyrektor, gdyby nie wandalizm, którego przejawy widać na praktycznie każdym przystanku tramwajowym, tak jak np. na ulicy Ogólnej, na terenie Elbląga stanęłoby do tej pory pięć nowych wiat przystankowych. Ten problem dotyczy nie tylko ulicy Ogólnej, jednak podaliśmy ten przykład ze względu na oszklone wiaty, które za zadanie mają chronić pieszych przed ochlapaniem i opadami. Są one jednak coraz mniej skuteczne, gdyż szyby wybijane są za każdym razem, gdy tylko zostaną wymienione.

W tym przypadku sposobem na wandali jest tylko szybka reakcja mieszkańców - świadków aktów dewastacji. Jeśli w porę poinformujemy Policję, jest szansa na złapanie chuliganów. Pamiętajmy, że jest to wspólne dobro i każdy z nas powinien o nie zadbać.

Milan

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0514829158783