Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Po raz 20-ty oczarowali publiczność. „Magia tego projektu i Szkoły Muzycznej jest ogromna”

17.02.2024, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Po raz 20-ty oczarowali publiczność. „Magia tego projektu i Szkoły Muzycznej jest ogromna”
Fot. AK

W Zespole Państwowych Szkół Muzycznych po raz 20-ty odbył się Koncert Walentynkowy. Wczoraj (16 lutego) na scenie zaprezentowało się kilkunastu uzdolnionych uczniów i absolwentów, a także przyjaciół placówki. Ich starania publiczność doceniła owacją na stojąco.

 


- Obchodzimy swoje 20-lecie. To dla nas ogromny zaszczyć, że przez dwie dekady cieszymy się zaufaniem dyrekcji i możemy realizować projekt, który jest marzeniem tych dzieciaków. Podczas koncertu prezentowana jest muzyka, którą na co dzień się nie zajmują. Budują rozrywkę na warsztacie klasycznym - mówiła Aleksandra Szerszeń, opiekunka Samorządu Uczniowskiego i polonistka.
 

 

Ten projekt zawsze daje uczniom możliwość rozwijania swojej pasji. My wywodzimy się ze szkoły, która jest typowo klasyczna. Na co dzień gramy klasykę. To, co robimy w wolnym czasie, dla własnej przyjemności, z pasji, nie byłoby możliwe gdyby nie ta klasyka i nasi wspaniali pedagodzy. Program Walentynkowy i świąteczny charakteryzują się tym, że są rozrywkowe i wtedy nie jesteśmy zamknięci w taktach, w nutach, w takim perfekcjonizmie, którego wymaga klasyka. Rozrywka daje nam pole do popisu, do pokazania uczuć, emocji

– wyjaśniał Wiktor Szerszeń, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego.

 Podczas wczorajszego koncertu publiczność słuchała utworów znanych z radia i telewizji. - Ten koncert jest bardziej melancholijny, nastrojowy, inspirujący, mimo że energetyczny – stwierdziła Joanna Mazurek, opiekunka Samorządu Uczniowskiego i nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.
 

 

W repertuarze mamy utworzy Zbigniewa Wodeckiego, Anny Marii Jopek, Agnieszki Chylińskiej czy Natalii Nykiel. Są to własne aranże dwóch naszych absolwentów

– dodała Edyta Godlewska, opiekunka Samorządu Uczniowskiego i matematyczka.

 


Za aranżacje odpowiedzialni byli Michał Dreger i Michał Korsak. - Jesteśmy absolwentami tej szkoły i chętnie tu wracamy. Mamy sentyment do tego projektu – stwierdził Michał Dreger.
 

 

Aranżacje powstawały od października. Termin mieliśmy do stycznia. Powstało w tym czasie 14 aranżacji

– dodał Michał Korsak.

 Na scenie zaprezentowali się nie tylko uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych i ich absolwenci, ale również przyjaciele tej placówki. - Dla mnie ten koncert jest szczególny, bo bierze w nim udział wielu, wspaniałych absolwentów, którzy nie musieli wracać do Elbląga. Jeden z absolwentów przez pół roku pływał na statkach po Ameryce, gdzie był jazzmanem, a jednak wrócił do nas, co świadczy o tym, że magia tego projektu i tej szkoły jest ogromna – zaznaczyła Aleksandra Szerszeń. - Wystąpiły także osoby niezwiązane z naszą szkołą, ale trzon stanowili nasi uczniowie i absolwenci.

 


- W tym roku wystąpili też obecni maturzyści. Tradycją było, że maturzyści nie brali udziału w tym koncercie. W tym roku dyrekcja na to pozwoliła, za co jesteśmy wdzięczni - przyznała Aleksandra Szerszeń.

 

 

Na wszelkich forach chwalę pod niebiosa i wysławiam tych młodych ludzi. Najpiękniejsze jest w tym wszystkim to, że w tych koncertach zawsze uczestniczą nasi absolwenci. Oni ciągle są przy nas. Są wzorem dla tych młodszych ludzi, którzy zapewne też przy nas zostaną. Jestem z nich bardzo dumny. Tworzą niezwykłą społeczność

– podkreślił Andrzej Korpacki, dyrektor ZPSM.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Koncert Walentynkowy w Szkole Muzycznej ( zdjęć 52 )
Dodano: 2024-02-17 | Fot. AK
0

Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --22
  ~ Dziwne
  Sobota, 17.02

  Podczas wczorajszego koncertu była organizowana publiczna zbiórka do puszek w pewnym momencie bardzo nachalna. Każda publiczna zbiórka powinna być zgłoszona na stronie gov a potem rozliczona. Ta raczej nie była ponieważ puszki nie miały wymaganych oznaczeń. Odbyło się to w budynku szkoły i przy obecności dyrektora szkoły.

 2. 2
  +20
  ~ Maria
  Sobota, 17.02

  Koncerty walentynkowe w szkole muzycznej to wspaniała inicjatywa, która zarówno młodszym dzieciom, młodzieży i absolwentom daje możliwość współpracy i rozwoju.Dla wielu młodych ludzi jest to niepowtarzalna okazja pokazania swoich umiejętności szerszej publiczności. Co do zbiórki pieniędzy to rodzice ich rodziny oraz przyjaciele i znajomi w ramach podziękowania za ogrom pracy tych młodych ludzi oraz pedagogów szkoły wrzucają przysłowiowy grosik na pizze po kilkunastu koncertach, które wykonali.Tylko osoby, które kiedykolwiek brały udział w tak dużych projektach wiedzą ile pracy to kosztuje nie oczekując w zamian rzadnej zapłaty a tylko gromkich braw.Gratuluje wszystkim, którzy brali w tym udział i czekam na więcej tak wspaniałych koncertów

 3. 3
  +19
  ~ Do zazdrośników
  Sobota, 17.02

  Piękny koncert młodych ludzi, a te komentarze to robota ludzi, którzy nic dla tej szkoły nie zrobili, poza komentowaniem tych, którzy wspierają tych młodych, utalentowanych artystów, bo kto przyjdzie w czasie urlopu żeby z nimi być podczas prób, zadba o jedzenie itp?! A jeśli mnie pamięć nie myli to przy koncertach świątecznych w teatrze również była zbiórka na przysłowiową pizze dla muzyków... i należy im się za trud pracy jaką wkładają w przygotowania do koncertów chociaż taka pizza... Trolle zachęcam do wzięcia się do pracy...

 4. 4
  +21
  ~ wiosna
  Sobota, 17.02

  Do Dziwne i wszystkich ewentualnych malkontentów oraz innych ewentualnych przecz z preczem, o co ci chodzi? Sprawdź w przepisach dokładnie, bardzo dokładnie zasady zbiórek w szkołach. Dowiedz się, zapytaj. NIE JĄTRZ. Koncert, idea, inicjatywa, ale przede wszystkim praca ludzi- pięknych i wrażliwych, jest godna podziwu. Raduje dusze ludzi złaknionych piękna. Przeszkadza ci kultura w Elblągu? Przeszkadza ci sama szkoła, koncert, puszki, czy co? Mam pomysł. Jeśli nie masz do powiedzenia czegoś dobrego i miłego, milcz. Jesteśmy zmęczeni smutasami i jątrzycielami. Daj żyć.

 5. 5
  +16
  ~ Doceniający
  Sobota, 17.02

  Koncert jak zawsze piękny, a młodzież niesamowicie utalentowana. Z roku na rok coraz wyższy poziom. Za taką pracę należy się nagroda, wielkie podziękowania a kilka złotych do puszki na pizzę to i tak za mało żeby docenić ich talent i wielogodzinne przygotowania. Ludzie piszący złośliwości powinni zająć się sobą, bo to małe niedowartościowane nieroby. Młodzieży i opiekunom gratuluję wspaniałego koncertu👏👏👏

 6. 6
  --20
  ~ Dziwne
  Sobota, 17.02

  Nikt nie kwestionuje zaangażowania i pasji młodzieży, nauczycieli i rodziców oraz piękna tych koncertów. Złamano prawo i tyle. Rodzice dzieci chorych na raka też mają szczytne cele i dobre intencje a jednak muszą każdą zbiórkę zgłaszać i rozliczać. Proszę postępować zgodnie z prawem i nie będzie tematu.

 7. 7
  +16
  ~ G.
  Sobota, 17.02

  Piękny koncert! Ogromny szacunek dla organizatorek, które zamiast podcinać młodym artystom skrzydła pomagają im je rozwinąć i zaistnieć. Wspaniałe jest to,że są ludzie którym chce się robić coś więcej niż tylko program obowiązkowy. Czekamy niecierpliwie na kolejne koncerty.

 8. 8
  +7
  ~ Uczestnik koncertu
  Sobota, 17.02

  Koncert piękny jak każdego roku. Występy młodych ludzi niesamowite! Przemówienia świadczące o wspaniałości tej inicjatywy. Dziękujemy za piękny, czarujący wieczór, wszystko dopracowane w najmniejszych szczegółach. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

 9. 9
  +5
  ~ KO
  Sobota, 17.02

  Wielkie brawa! 👏 Cudowni, zdolni młodzi ludzie 💖 Słowa uznania za inicjatywę i zaangażowanie wszystkich.🌷Zawsze z ogromną przyjemnością odwiedzam Was - niezwykłe wydarzenia w tym smutnym mieście. 🌷🌷🌷

 10. 10
  +10
  ~ Malawi
  Sobota, 17.02

  Dziwny a my byliśmy na tym samym koncercie czy Ty jakieś zwidy masz? Ja byłem na koncercie w szkole muzycznej, na wejście zapłaciłem za wejściówkę do zamkniętej puszki z których dochód miał pójść na cele szkolne, w środku był koncert na którym występowali ludzie w różnym wieku, uczniowie tej szkoły, innych szkół i studenci. I z tego co wiem to był ostatni koncert więc na koniec wszyscy chcieli wszystkim podziękować ale tak zwykle jest na takich imprezach że jest też część oficjalna... Potem było powiedziane że JAK KTOŚ MA OCHOTĘ to może się dorzucić do pizzy dla muzyków do puszki która krąży po sali, nie komuś do kieszeni tylko do zamkniętej puszki. Bo wiesz ... Z tych pieniędzy na bilety to na przykład studenci albo ludzie z poza szkoły nie skorzystają więc im się chociaż pizza należy. A ty gamoniu twierdzisz że przychodzisz na koncert przygotowany przez dzieci i żałujesz im puszki na pizzę? Weź ... Siedź w domu i nie wychodź więcej do ludzi bo wstyd.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2464601993561