Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

„Alleluia” to tytuł ostatniego lipcowego koncertu XXV Letniego Salonu Muzycznego

29.07.2022, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Alleluia” to tytuł ostatniego lipcowego koncertu XXV Letniego Salonu Muzycznego
Fot. ETK Elbląg

„Alleluia”, to tytuł ostatniego lipcowego koncertu XXV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2022. Na scenie „The Hope Singers”, czyli Amerykański Chór Mennonitów.


The Hope Singers jest jednym z bardziej niezwykłych chórów, jaki możemy usłyszeć w Polsce. Członkowie chóru nie ćwiczą razem, jako zespół. Tylko część osób śpiewa na stałe, za każdym razem większość uczestników tournee to nowe osoby. Śpiewacy pochodzą z różnych stron Stanów Zjednoczonych i Kanady, a czasem także z krajów europejskich. Zgłaszają się do udziału lub są wybierani na podstawie osobistych kwalifikacji muzycznych. Repertuar chóru jest bardzo różnorodny.

 

Poza utworami kompozytorów klasycznych jak Felix Mendelssohn-Bartholdy, Piotr Pałka czy Siergiej Rachmaninow są także tradycyjne hymny religijne z różnych krajów, pieśni Negro spirituals/gospel, a nawet śpiewy afrykańskie. Utwory śpiewane są w różnych językach, głównie w języku angielskim, ale również w polskim. Koncerty chóru Mennonitów „The Hope Singers” poza aspektem duchowym są również wyjątkowym wydarzeniem artystycznym. Co dwa lata chórzyści ze Stanów Zjednoczonych i Kanady przyjeżdżają do Polski, koncertując w kilku miastach pod batutą Lloyda Kaufmana – kompozytora i dyrygenta. Organizatorem koncertów w Polsce jest Fundacja Dziedzictwo z Mińska Mazowieckiego.


Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego jest od 25 lat Elbląskie Towarzystwo Kulturalne a tegorocznymi Partnerami są Teatr im Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PZŁ Oddział w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. 


Patronat medialny: Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl, Telewizja Truso TV, RMF Classic współpraca redakcyjna, Stowarzyszenie Polskie Telewizje Lokalne i Regionalne.


Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Samorządu Miasta Elbląg i Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.


Zapraszamy 31 lipca 2022 r. do muszli koncertowej w Bażantarni, wstęp wolny, początek koncertu godzina 17.00

 

ETK
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ stefano
  Piątek, 29.07

  kilka koncertów w roku to wstyd dla miasta , że nie potrafi lepiej wykorzystać tej Muszli po remoncie .Przecież Muszla nie jest chyba własnością emeryckiego ETK . W latach 70 tych przez cale lato byly koncerty jeden po drugim . Czy w Elblągu nie ma już artystów poza aktorami , gdzie są mlodziezowe i nie tylko zespoły , czemu nie pozwoli się wystąpić tam elbląskim raperom , pani Pauli, uczniom Szkoly Muzycznej , spiewającej młodzieży z MDK , lub szkółki Katarzyny Panicz ? Cos tu w Elblągu za dużo jest nieudaczników przy władzy , a za mało lokalnych pasjonatów

 2. 2
  0
  ~ anonim
  Piątek, 29.07

 3. 3
  +2
  ~ Czytelnik gazet
  Sobota, 30.07

  ~stefano. Zawsze popierałem osoby Twojego pokroju. Jestem zwolennikiem inicjatyw we wszystkich dziedzinach na które mają wpływ przeciętni obywatele. Zgłoś się do urzędu miasta z projektem, który zaproponujesz jako kulturalne możliwości rozwoju muszli koncertowej w Bażntarni ! Przedstaw swoje pomysły na jej funkcjonowanie w okresie wakacyjnym. Wymień zespoły artystyczne które udało Ci się namówić do zaprezentowania swoich umiejętności przed elbląska publicznością ! Podaj źródła finansowania takiej działalności, a jestem święcie przekonany ze do pomocy w sprawie realizacji Twoich pomysłów przyłączy się cała rzesza urzędników z ratusza, jak i wielu wolontariuszy spośród organizacji pozarządowych jak i zwykłych obywateli, jak również moja skromna osoba ! TRZYMA KCIUKI I POWODZENIA !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


3.1483418941498