Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Za nami inauguracja XXV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2022 - zobacz zdjęcia

05.07.2022, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami inauguracja XXV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2022 - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Za nami inauguracja XXV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2022 i tak jak od kilku już lat miałam zaszczyt prowadzić ten koncert towarzysząc Mirosław Siedler dyrektorowi Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu


Jak na jubileusz przystało trochę wspomnień – autorką pomysłu przed 25 laty była ówczesna prezes ETK Pani Danuta Mańkut i przez te 25 lat wierny nam był Zarząd Zieleni Miejskiej. Nasi niedzielni bohaterowie jubileuszu otrzymali „Laurki” wykonane przez stypendystkę ETK Alicję Król Luka w Sztuce a ZZM dodatkowo grafikę Pani Haliny Różewicz-Książkiewicz (P. Halina jest członkiem założycielem naszego Towarzystwa i obecnie jest aktywnym członkiem Zarządu). Przez wiele lat o stronę organizacyjną jak również konferansjerską dbał zmarły w tym roku  Janusz Osterczuk (współzałożyciel ETK).


Z uwagi na stan muszli koncertowej nie wszystkie edycje odbyły się w Bażantarni, ale mimo drobnych przerw impreza ta na stałe wpisała się w pejzaż Bażantarni i znalazła swoje miejsce w kalendarzu miejskich imprez.


A później nastąpiła muzyczna uczta w wykonaniu „Ad Libitum” – Młodzieżowej Orkiestry Akordeonowej z Rudaminy (Litwa) pod kierunkiem jej założyciela Bogdan Voicinovic. Orkiestra w tym roku świętuje swoje 10-lecie. Widzów, poza muzyką, zainteresował też czarny (z odrobiną złota) akordeon i akordeon basowy.  Do tego muzycznego popołudnia dostroiła się też pogoda i liczna widownia, która mam nadzieję świetnie się też bawiła.


Dziękuję wszystkim Partnerom, Wolontariuszom, Mediom, Darczyńcom. 


Szczególnie gorąco chciałabym podziękować za wsparcie Pani Malwinie Bzdręga z ZZM w Elblągu oraz właścicielom i pracownikom Hotelu Galeona.

 

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Za nami inauguracja XXV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2022 ( zdjęć 28 )
Dodano: 2022-07-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0918130874634