Czwartek, 15.04.2021, Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Sadzili drzewa owocowe przed Galerią EL

16.10.2020, 13:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Sadzili drzewa owocowe przed Galerią EL
Fot. Adrian Sajko

- Akcja sadzenie drzew przed Galerią EL była częścią wystawy „Ogrody Starości”, którą Galeria EL oficjalnie otwiera dziś (16.10) o godzinie 18:00 - informuje Stanisław Małecki z Galerii EL.


Czemu poświęcona jest wystawa "Ogrody Starości"? - Wystawa opowiada o problemach, które wiążą się z kwestią starzenia się dzisiejszych społeczeństw, kładąc nacisk na rolę ogrodów działkowych i przydomowych w tym procesie  wyjaśnia Stanisław Małecki.

Cały projekt składa się z 2 części. - W nawie głównej i prezbiterium Galerii EL widzowie będą mogli zobaczyć indywidualną wypowiedź w monumentalnej skali autorstwa Macieja Aleksandrowicza - opowiada Stanisław Małecki. - Druga, zbiorowa część „społeczno-badawcza” złożona została zaś z prac artystów, projektantów i architektów, którzy zostali zaproszeni do wystawy przez Aleksandrowicza.

 

Drzewa, które posadzono w piątek są częścią jednej z prac powstałych na dziedzińcu Galerii EL, zatytułowanej „Oaza” autorstwa Wiktora Piskorza – artysty, który na co dzień pracuje jako fotograf i akustyk w Galerii EL

- dodał Stanisław Małecki.


Jak wyjaśnia Stanisław Małecki drzewa wraz z usypem tworzą enklawę, miejsce, w którym starsze osoby mogą poczuć się dobrze spędzając czas na dziedzińcu Galerii.

 

W zamyśle dzieło poddane jest nieustannemu procesowi, będzie przez lata przekształcane przez warunki atmosferyczne oraz obecność widzów. Stanowi także odpowiedź na postępującą wycinkę drzew w przestrzeni miejskiej i usuwanie z niej zieleni

- stwierdził Stanisław Małecki.

 


Sadzenie drzew odbyło się tydzień temu (9.10.), dlatego uczestnicy mogli jeszcze w przestrzni publicznej poruszać się bez zasłoniętych nosów i ust.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Sadzenie drzew owocowych - Galeria EL ( zdjęć 27 )
Dodano: 2020-10-16 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ jujuju
  Piątek, 16.10

  może by tak wziąć się za te piękne stare mury które zaraz się zawalą, a szkoda

 2. 2
  +2
  ~ Kino
  Piątek, 16.10

  A co będą krecili film ze ten mur ruiny nie sa rozebrane i wyremontowane. U M ratusz nie widzicie tego burdelu. Ładnie jest obowiązek noszenia masek a te bractwo na zdjęciach co nie docieta. Egoisci.

 3. 3
  +2
  ~ Po prostu
  Piątek, 16.10

  Oszołomy bezmaskowe.

 4. 4
  0
  ~ gratulacje dla idei
  Piątek, 16.10

  No patrzcie - zrobili coś bez udziału kozła, czerepaka, solejuka, hadziuka. Wraca normalność uczyniona przez Harleya. można pisać doktoraty "Harley a głowa", albo " Wpływ słuchania płyt chodnikowych na zmiany w głowie". Oby tak na trwałe pozostało.

 5. 5
  +1
  ~ To było
  Sobota, 17.10

  Sadzenie drzew odbyło się tydzień temu, zanim wprowadzono żółtą strefę. Zdjęcia nie są z wczoraj.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9386088848114