Czwartek, 15.04.2021, Imieniny: Olimpia, Anastazja, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Za nami "TenTent- trawienie sztuki"

31.08.2020, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami "TenTent- trawienie sztuki"
Fot. Adrian Sajko

Przed Centrum Sztuki Galeria EL odbyło się nietypowe spotkanie "TenTent- trawienie sztuki". Dzięki niemu sobotni wieczór (29.08.) elblążanie mogli spędzić wspólnie.
 

Skąd pomysł, aby w taki sposób zakończyć lato? - Mamy od niedawna duży namiot na dziedzińcu. Myśleliśmy jak można go wykorzystać. Zgodnie z intencją pierwotną ma nam umożliwić realizację kameralnych imprez - koncertów, spotkań, projekcji w plenerze niezależnie od pogody (w sezonie letnim) - informuje Wojciech Minkiewicz, rzecznik prasowy Galerii EL.
 

 

Sam "TenTent" to pomysł na połączenie trawiastej "szachownicy" przed Galerią EL, która tworzy naturalne miejsca do wykorzystania i tego, z czym kojarzy się wypoczynek letni, czyli namiot oraz tego, co jest dla nas tradycyjnie istotne, czyli kultura, jej różne oblicza

 

- wyjaśnia Wojciech Minkiewicz.
 

Nie ustalono programu wydarzenia. Co się zatem działo? - Były akcenty muzyczne - prócz muzyki z płyt winylowych do pianina siadał kilkukrotnie młody elbląski jazzman Antoni Obrycki. Plastyka - mieliśmy okazję na żywo obserwować jak Basia Borysewicz, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym maluje specjalnie zaprojektowane grafiki na koszulkach.


Najważniejsza dla uczestników była jednak rozmowa. - Na czym mi osobiście zależało to swobodna rozmowa w gronie osób mających do czynienia z animacją życia kulturalnego w Elblągu na temat możliwych nowych przedsięwzięć w przyszłości - dodał Wojciech Minkiewicz.


Ile osób wzięło udział w wydarzeniu? - Impreza miała wymiar dość kameralny. Uczestniczyło w niej razem 30-40 osób - informuje Wojciech Minkiewicz. - Postawiliśmy 4 namioty, rano osoby, które zdecydowały się spędzić noc "w cieniu Galerii EL" wspólnie zjadły śniadanie.

 

Tego typu imprezy, z racji braku punktu odniesienia do poprzednich edycji, nie generują jakiś specjalnych oczekiwań, nie ma więc wielkich rozczarowań lub nadmiernej satysfakcji. Krótko podsumowując - udało się. Wszystkie punkty zostały zrealizowane

- zapewnia Wojciech Minkiewicz.


Czy będą organizowane kolejne edycje? - Jest oczywiście potencjał do tego, by w przyszłości, jeśli będzie myśl o kontynuacji, zrobić to bardziej reklamując i myśląc o zwiększeniu frekwencji. Idea jest, wydaje się, fajna, ponieważ jest to oferta dla każdego niezależnie od wieku - podkreślił Wojciech Minkiewicz. - Było z nami kilkoro dzieci - rano pograliśmy w bule (pétanque), słuchaliśmy różnej muzyki. Jest przestrzeń do innych aktywności - malarskich, performatywnych. Z pewnością będziemy myśleć nad rozwinięciem tego pomysłu.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Ten Tent w Galerii EL ( zdjęć 25 )
Dodano: 2020-08-31 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ MASSSa
  Poniedziałek, 31.08

  Ludzie!!! Przecież to jest TOTALNA PORAŻKA!!! Ta instytucja ma dyrektora, kierownictwo i jeszcze rzecznika? Proponuję rozszerzyć to o zastępców i ich zastępców. Frekwencja godna inwencji twórczej i kreatywności organizatorów. To takimi wydarzeniami zachęca się potencjalnych uczestników do brania w nich udziału? Czy ktoś to widzi? Czy ktoś to oceni i wyciągnie adekwatne wnioski?

 2. 2
  +3
  ~ Zdjęcie
  Poniedziałek, 31.08

  A gdzie można kupić tak pomalowane koszulki.

 3. 3
  +3
  ~ Ja
  Poniedziałek, 31.08

  I cały czas te same mordy Minkiewicz, Kulawiak itp

 4. 4
  +1
  ~ wer
  Poniedziałek, 31.08

  prywatna impreza za publiczne pieniądze?! czy odpowiedzialni za taki stan rzeczy urzędnicy to widzą?

 5. 5
  +1
  ~ Aldiąg
  Poniedziałek, 31.08

  Zdjęcie nr 10...Namysłów produkuje piwo bezalkoholowe??? Aaa rozumiem, to butelki po syropie...Co to za impreza...godna uwagi? Ręce opadają

 6. 6
  +2
  ~ nullts
  Wtorek, 01.09

  W tej instytucji "kultury" w czasie każdej imprezy sprzedawany jest alkohol, nie tylko piwo. Mocne trunki również. Nawet wtedy, gdy w wydarzeniu biorą udział dzieci. Czy na tym polega ta animacja życia kulturalnego? Jak to się ma do ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi? Czy to jest w ogóle legalne w samorządowej instytucji?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2629590034485