Wtorek, 19.01.2021, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Piosenka aktorska zainaugurowała XIX Letni Salon Muzyczny w Bażantarni. Zobacz zdjęcia z koncertu

10.07.2016, 23:00:41 Rozmiar tekstu: A A A
Piosenka aktorska zainaugurowała XIX Letni Salon Muzyczny w Bażantarni. Zobacz zdjęcia z koncertu
Fot. Ryszard Biel

Piosenki m.in. Kabaretu Starszych Panów, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Bułata Okudżawy można było usłyszeć podczas koncertu inaugurującego XIX Letni Salon Muzyczny – Bażantarnia 2016. W niedzielne popołudnie, w muszli koncertowej z recitalem piosenki aktorskiej wystąpił przed elbląską publicznością krakowski aktor i wokalista Artur Gotz.

Organizowany przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne Letni Salon Muzyczny w Bażantarni, w tym roku odbywa się już po raz 19.

Zawsze staramy się, by program Salonów był urozmaicony i każde pokolenie jego uczestników znalazło coś dla siebie. Tegoroczny Salon zaczynamy piosenką poetycką, następnie będzie jazz, muzyka klasyczna z klarnetem w roli głównej, rytmy bałkańskie oraz muzyka francuska okresu międzywojennego. Łącznie odbędzie się 5 koncertów, które odbywać się będą w każdą niedzielę w Bażantarni aż do 7 sierpnia

– informuje Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Tegoroczny Letni Salon Muzyczny jest wyjątkowy, bo organizowany w roku jubileuszu 50-lecia ETK. Z tej też okazji honorowy patronat nad nim objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

- Tradycje tych koncertów są jednymi z najdłużej realizowanych działań w 50-letniej historii ETK. Salonowe koncerty są chyba jedynymi organizowanymi w tak pięknym otoczeniu. Przez te 19 lat mają już swoją wierną widownię i często ludzie zatrzymują mnie na ulicy i pytają o terminy kolejnych występów – podkreśla prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

XIX Letni Salon Muzyczny – Bażantarnia 2016 otworzył koncert zatytułowany „Tango d’amore”. Z recitalem piosenki poetyckiej wystąpił w nim Artur Gotz – aktor warszawskiego teatru „6 Piętro” oraz Teatru Nowego w Łodzi. Wokaliście towarzyszyli na scenie: Dariusz Igielski – akordeon, Łukasz Jerzykowski – gitara basowa i Kacper Kaźmierski – perkusja.

Inauguracyjny koncert organizowany był na wyraźne życzenie naszej widowni. W zeszłym roku Artur Gotz wystąpił u nas ze swoją autorską płytą „Mężczyzna prawie idealny” i tak się spodobał publiczności, że zaprosiliśmy go w tym roku ponownie, ale już z innym repertuarem

– tłumaczy Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Artysta w tegorocznym koncercie zaprezentował utwory m.in. Kabaretu Starszych Panów, Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Bułata Okudżawy, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji. Zgromadzona pod muszlą koncertową publika miała okazję usłyszeć takie piosenki jak m.in. „Addio pomidory”, „Jeżeli kochać, to nie indywidualnie”, „Ballada z trupem”, ”Już kąpiesz się nie dla mnie”, „Nie dokazuj”, „Świat w obłokach”, „Polka kryminalna”.

Na widzów tegorocznego Salonu w Bażantarni, oprócz koncertów, czeka też niespodzianka związana z obchodami Roku Sienkiewiczowskiego.

- Każdego roku wprowadzamy coś nowego. W tym roku taką nowością jest konkurs Sienkiewiczowski organizowany wspólnie z Warmińsko-Mazurską Biblioteką Pedagogiczną. Uczestnikom koncertów rozdawać będziemy ankiety z 10 pytaniami zamkniętymi. Dla tych, którzy udzielą poprawne odpowiedzi rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody – audiobooki i książki – zapowiada prezes ETK.

XIX Letni Salon Muzyczny – Bażantarnia 2016 realizowany jest przy współudziale finansowym samorządu miasta Elbląg. Patronat medialny nad imprezą objął Elbląski Dziennik Internetowy info.elblag.pl

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / XIX Letni Salon Muzyczny w Bażantarni ( zdjęć 36 )
Dodano: 2016-07-10 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ qiejhr
  Poniedziałek, 11.07

  ..czyli bez zmian...tradycyjnie..brak miejsc siedzących...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5936229228973