Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

EOK obchodzi 5 urodziny. Zobacz, co z tej okazji przygotowała dla elblążan

11.09.2012, 09:01:42 Rozmiar tekstu: A A A
EOK obchodzi 5 urodziny. Zobacz, co z tej okazji przygotowała dla elblążan

Elbląska Orkiestra Kameralna obchodzi w tym roku swoje 5. urodziny. 28 września koncertem laureatów konkursów muzycznych zainauguruje jubileuszowy sezon artystyczny 2012/2013.

Z grona polskich muzyków młodego pokolenia Orkiestra wybrała trzech najlepiej zapowiadających się, trzy najciekawsze muzyczne osobowości.

Na jednej scenie z Orkiestrą zaprezentują się: Monika Matysiak (skrzypce), Weronika Dziadek (skrzypce) i Maciej Kułakowski (wiolonczela) - niezwykle utalentowani, laureaci ogólnopolskich i zagranicznych konkursów muzycznych.

Za dyrygenckim pulpitem stanie Piotr Sułkowki - dyrektor naczelny i artystycznych Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej.

W programie koncertu znajdą się takie utwory jak: Koncert na 2 skrzypiec a-moll RV 522 A. Vivaldiego , Suita „Z czasów Holberga” op. 40 E. Griega czy II Koncert wiolonczelowy D-dur J. Haydna, a także najbardziej współczesny, utwór Concerto Notturno napisany w 2001 r. przez M. Góreckiego, który znawcy opisują jako nową jakość połączenia skrzypka solisty z orkiestrą i podkreślają niezwykłe w tym koncercie podejście do emocji.

Dzięki takim koncertom elbląscy kameraliści mogą promować młodych, uzdolnionych muzyków, dla których udział w tego typu wydarzeniach jest świetną okazją do zdobycia doświadczenia i zaprezentowania się szerokiej publiczności.

Weronika Dziadek (1995) pochodzi z Katowic, jest laureatką czołowych miejsc i nagród specjalnych na wielu konkursach krajowych i międzynarodowych, m.in.: I miejsca na Międzynarodowym Konkursie "Talents for Europe" (Słowacja, 2009 r.), I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. J. Kociana (Czechy, 2009 r.), II miejsca na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym Pamięci Aleksandry Januszajtis oraz Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym we Wrocławiu im. Grażyny Bacewicz (2008 r.). W 2009 r. otrzymała Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Dla Wybitnie Uzdolnionych Dzieci.

Maciej Kułakowski (1996) urodzony w Gdańsku, młody, wybitnie uzdolniony wiolonczelista. Laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in.: w Estonii, Austrii i Słowacji. W 2006 r. zwyciężył w konkursie „Talents for Europe” na Słowacji. Jest zdobywcą I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. K. Wiłkomirskiego w Poznaniu (2008 r.). W 2009 roku zdobył I nagrodę oraz nagrodę specjalną na Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. F. Dotzauera w Dreźnie. Koncertował w Hiszpanii, Belgii, Niemczech, Włoszech i Francji. Miał zaszczyt wystąpić pod batutą Maestro Krzysztofa Pendereckiego. Wiolonczelista jest objęty programem stypendialnym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla wybitnie utalentowanych artystów „Młoda Polska”.

Monika Matysiak (1994) elblążanka, utalentowana, młoda skrzypaczka, uczestniczyła w wielu konkursach (m.in. I i II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Smyczkowych w Elblągu, Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. J. Kociana, X Makroregionalnych Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych w Gdańsku) oraz w warsztatach muzycznych (Międzynarodowych Warsztatach Muzycznych im. Zenona Brzewskiego w Łańcucie oraz Międzynarodowej Akademii Muzycznej w Bałoszycach). Koncertowała w Polsce i we Francji. Jest laureatką "Przedwiośnia Talentów" oraz Stypendystką Prezesa Rady Ministrów.

Sala koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu, godz. 18. Bilety: 25 zł (ulgowy) i 30 zł (normalny).

Sponsor Strategiczny, Mecenas Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Siemens.

Sponsor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Grupa Energa

Sponsorzy Wspierający: Meble Wójcik, Grupa Żywiec S.A. Browar w Elblągu, Giełda Elbląska S.A.


Joanna Kownacka, Elbląska Orkiestra Kameralna   
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ miłośnik muzyki
  Niedziela, 16.09

  Gratulacje dla orkiestry.A KIEDY budowa budynku z salą koncertową -filharmonia ,by wszyscy chętni którzy chcą posłuchać muzyki mogli to przeżywać w godziwych, nastrojowych, warunkach.Prezydencie -głuchy na prośby miłośników muzyki zacznij budowę a nie to nie pokazuj się na koncertach .WSTYD.

 2. 2
  0
  ~ ....
  Poniedziałek, 17.09

  Przyłączam sie i będę z Wami.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1130421161652