Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu otrzymał dofinansowanie na kolejną dużą inwestycję. Na realizację zadania pn. „Budowa budynku szpitalnego wraz z dostosowaniem infrastruktury towarzyszącej w celu rozszerzenia działalności w zakresie opieki psychiatrycznej dla dorosłych, dzieci i młodzieży” placówka uzyskała dofinansowanie z Funduszu Medycznego prawie 33 mln złotych.
Inwestowanie w psychiatrię, szczególnie w psychiatrię dziecięcą jest kluczowe ze względu na rosnące zapotrzebowanie na pomoc w zakresie zdrowia psychicznego, poprawę jakości życia pacjentów i ich rodzin, a także korzyści ekonomiczne wynikające z profilaktyki i leczenia zaburzeń psychicznych. Celem inwestycji jest zapewnienie osobom w kryzysie psychicznym dostępu do kompleksowej i nowoczesnej opieki zdrowotnej, która wspiera ich powrót do życia prywatnego, społecznego i zawodowego.
Nowoczesna psychiatria opiera się przede wszystkim na modelu środowiskowym, dlatego w ramach rozbudowy planujemy rozwój Zespołu Leczenia Środowiskowego działającego w strukturach szpitala. Poszerzenie zakresu działalności pozwoli poprawić jakość i efektywność świadczeń psychiatrycznych, dostosowując je do założeń transformacji psychiatrii, która zmienia model leczenia z placówek stacjonarnych na środowiskowe.
Nowa infrastruktura stworzy przyjazne przestrzenie terapeutyczne, gdzie prowadzone będą zajęcia z zakresu treningów relaksacyjnych, muzykoterapii oraz arteterapii. Będą one również miejscem psychoedukacji, spotkań integracyjnych oraz działań profilaktycznych i edukacyjnych.
Dzięki tym działaniom Szpital Miejski św. Jana Pawła II stanie się nowoczesną jednostką wielospecjalistyczną, która realnie przyczyni się do zmniejszenia poczucia stygmatyzacji pacjentów oraz ich wykluczenia społecznego, a także usprawni proces szybkiego powrotu do środowiska domowego i aktywności zawodowej.
Rozbudowa placówki to ważny krok w kierunku skoordynowanej, kompleksowej opieki psychiatrycznej dla mieszkańców Elbląga i regionu.
Przewidywany okres realizacji projektu strategicznego 2026 – 2027 rok
Wartość kosztorysowa inwestycji – 34 229 475 zł
Wartość wnioskowanej dotacji celowej – 32 860 696 zł
Biuro Prezydenta Miasta
Zespół Prasowy
Super sprawa , trzymamy za powodzenie rozbudowy szpitala
KOrzystajcie ostatnie lata , aby może miesiące bo za chwilę koalicja znika
Zanim POpadniemy w nienaturalny zachwyt to Szpital Miejski i miasto niech zrobią porządek z przeniesionym pogotowiem pediatrycznym , co rzekomo miało ulepszyć jego funkcjonowanie ! Póki co to jakaś kpina i drwina z małych pacjentów i ich rodziców !a zwłaszcza obawa o nasze dzieci! Lekarze podobno pediatrzy nie potrafią zając się małymi pacjentami , to rodzić musi dawać im wskazówki o stanie zdrowia dziecka nie lekarz dyżurujący ..az strach polegać na tych pseudo diagnozach ! ten oddział to nieporozumienie i farsa , nie ma leków , nie ma sprzętu , nie ma wsparcia ze strony personelu , jak nie masz gęby to zostajesz z niczym i strachem o zdrowie dziecka i szukanie prywatnie pomocy! w tym zakresie Elbląg osiągnął dno ! i czas tez nauczyć się porządnie języka polskiego !
tak to prawda mnie z dzieckiem z gorączką 40 stopni odesłano do domu bo pan doktor nie mógł mi pomóc , ostatnio musiałam znudzonego pracą pana doktora zmusić aby dziecku zrobił badania krwi , bo twierdził , ze nie potrzeba , a ja jako matka okazało się , ze lepiej postawię diagnozę niż lekarz pediatra , choć może to nie pediatra ! to jest tragedia w traktowaniu pacjentów oraz słabej znajomości zawodu lekarskiego , o etyce lekarskiej nie mówiąc i pogotowie pediatryczne to tylko nazwa i nic więcej ! chyba trzeba to zgłosić do uwagi wtedy może coś drgnie w tym bajzlu
przede wszystkim problem w tym ,że w większości przypadków nie są to pediatrzy z zawodu , a personel okłamuje rodziców , że mają do czynienia z pediatrami , a zostało to już zweryfikowane ,
Nie rozśmieszajcie tą propagandową reklamą, większość z nas leczy się u specjalistów w Gdańsku lub Olsztynie zarówno dorośli jak i dzieci, na pewno nie w tym szpitalu i żadna rozbudowa, dobudowa nie poprawi jakości usług i braku specjalistów lekarzy, w tym mieście najlepiej ciągnął kasę prywatnie i też efektów brak bo taki mamy klimat!
Na pogotowiu pediatrycznym dziecko i rodzic to intruz
Ten budynek i oddział powstanie w kompleksie przy Żeromskiego czy Komeńskiego. Jeden szpital im. świętego, ale miejsca różne, a w komunikacie tego nie ma.
Niestety, to dziwna interpretacja tekstu UM przez "redakcję" - etyka ważnego społecznie zawodu. U konkurencji jest cały komunikat UM i jest tam lokalizacja przy Żeromskiego. Dzisiaj każdy nazywa się dziennikarzem ale... Skoro podpisujecie, że to komunikat UM, to go nie modyfikujcie, bo to kryminał i infamia.