Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowy most na rzece Elbląg jeszcze długo nie powstanie?

24.05.2024, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy most na rzece Elbląg jeszcze długo nie powstanie?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Miasto unieważniło przetarg dotyczący budowy nowego mostu przez rzekę Elbląg. 5 firm złożyło oferty na wykonanie analizy studialnej oraz koncepcji przestrzennej inwestycji. Wszystkie okazały się za drogie.

 

 

 

Temat nowego mostu na rzece Elbląg powrócił w kwietniu tego roku. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie analizy studialnej wraz z koncepcją programowo - przestrzenną dla inwestycji pod nazwą Budowa nowego połączenia drogowego wraz z budową mostu przez rzekę Elbląg. Zakres zamówienia obejmował m.in. sporządzenie opracowania studialnego w zakresie analizy wariantowej lokalizacji nowego mostu przez rzekę Elbląg z drogami dojazdowymi stanowiącymi połączenie Alei Tysiąclecia (DW500) z ul. Warszawską (DW500) przez ul. Sopocką, Zagonową i ul. Dojazdową w Elblągu.

 

 

 

Tym razem do przetargu stanęło pięć firm. Najdroższa oferta opiewała na ponad 1 mln zł, a najtańsza na 578 tys. zł. Wszystkie były zdecydowanie wyższe niż budżet zadania - miasto na ten cel zamierza przeznaczyć 100 tys. zł. Nie zaskakuje więc decyzja o unieważnieniu postępowania. Informacja w tej sprawie właśnie pojawiła się na portalu zakupowym Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

 

 

W przedmiotowym postępowaniu zostało złożonych pięć ofert. Cena każdej z tych ofert przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

 

 

- tak miasto uzasadnia unieważnienie.

 

 

 

Pierwsze postępowanie dotyczące tego przedsięwzięcia przeprowadzono w 2022 roku, wtedy również zostało ono unieważnione.

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Anonimals
  Piątek, 24.05

  A nowy prezydent już nie załatwi pieniędzy przecież ludzie jego wybrali pocoś:)

 2. 2
  +19
  ~ Koniec i kropka
  Piątek, 24.05

  Ten most to powinien być z czterema pasami. Czyli dwa mosty powinny być wybudowane. Jezdniami powinna być taka sama cztery pasy . Miejsca jest sporo by to wybudowac.

 3. 3
  +9
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 24.05

  100,000 za most co Wy za bzdury piszecie ?

 4. 4
  --1
  ~ Obserwator
  Piątek, 24.05

  100.000 tysi to wystarczy na oznaczenie poziome

 5. 5
  +10
  ~ Pawełek nie lubi władz miasta
  Piątek, 24.05

  100 000 za most czy wy się z k na łby zamieniliście moim zdaniem za porządny most to i te 500 000 jest mało Jaki prezydent jakie miasto nie lubiłem ani Wróblewskiego ani nie polubię missana dwa pajace czyhające tylko i wyłącznie na pieniądze pozdrawiam gorąco czytających oburzonych tą informacją tak jak mła elo

 6. 6
  +15
  ~ za a nawet przeciw
  Piątek, 24.05

  Niektórym czytanie ze zrozumieniem sprawia trudność, a może i ból... 100 tys za analizę i koncepcję... I bardzo dobrze. Wystarczy tej zmowy w celu podbijania cen.

 7. 7
  +9
  ~ W szoku
  Piątek, 24.05

  Most powstalby gdyby rzadziło PIS oni pokazali jak szybko i skutecznie budowac. W 3 lata zbudowali przekop przez mierzeje, most w nowakowie, kanał do Elbląga. Nieudacznicy i nieroby z PO,PSL,SLD prz 8 lat nie potrafili odbudowac malego drewnianego mostka nad Srebrnym Potokiem w Bażantarni. Z czym do ludzi? Most imienia eurokomuny takze nadaje sie juz do wyburzenia i budowe nowego z dwoma pasami w kazda strone , chodnikami, drogami dla rowerow. Nieudacznicy z PO,PSL,SLD nazywaja takie plany gigantomania im wystarczy to co jest czyli jeden waski pas bez podbocza, brak chodnikow,brak drog rowerowych. PIS buduje ,PO niszczy i rujnuje. Obiecali pieniadze z KPO obiecywali gruszki na wierzbie a sie okazalo ze te pieniadze to pozyczka na zakup wiatrakow z niemieckiego demobilu. Szok!

 8. 8
  +12
  ~ Gig
  Piątek, 24.05

  Czytam ten artykuł i myśli mam, Wróblewski rządzi, nic się nie zmieniło i nic nie zmieni a tak Michałek obiecał ile kasy będzie na rozwójjjjj ojojoj,to dobry czas będzie dla Elbląga, o komunikacji nic ani widu ani słychu, port będzie leżał odłogiem itp itd. Oczy otworzą ludzie co głosowali za....

 9. 9
  --6
  ~ Do towarzysza polexita
  Piątek, 24.05

  Takie brednie towarzyszu to mogą zrodzić się tylko w głowie pisowskiego fanatyka

 10. 10
  +4
  ~ Ędward Ącki
  Sobota, 25.05

  A co w tym smutnym Elblągu powstanie?Była szansa na rozwój miasta,portu,na wyjście z marazmu i beznadziei,niestety elblążanie wolą ,centralnie i lokalnie,ludzi którzy się nie sprawdzili i którzy zamiast rozwijać- wszystko zwijają i szkodzą.Nie tak miało być,nie będę tu operował nazwiskami czy partiami,ale kiedy wreszcie przebudzicie się śpiący królewicze i królewny? To jest chore.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.697683095932