Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

"Porta Mare da początek rozwojowi tego miasta"

10.10.2023, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Porta Mare da początek rozwojowi tego miasta"
Fot. Paweł Friedrich

- Będzie to jeden z najnowocześniejszych budynków w Elblągu (...) Da początek rozwojowi tego miasta, ściągnie inwestorów z branży IT, finansowej, księgowej. Cała inwestycja opiewa na prawie 130 mln zł - powiedział Andrzej Broniewski ze spółki Operator ARP podczas zorganizowanej dziś (10.10.) konferencji prasowej.


Elbląg jest jednym z miast, które zostały zakwalifikowane do Programu Fabryka Agencji Rozwoju Przemysłu. Dzięki temu na Wyspie Spichrzów powstanie Porta Mare - budynek biurowo-usługowy na potrzeby firm sektora nowoczesnych usług biznesowych.


We wrześniu ubr. rozpoczęto budowę biurowca Porta Mare. Na Wyspie Spichrzów powstanie nowoczesny budynek, który ma zaoferować powierzchnię biurową i usługową.


Projekt biurowca, opracowywany przez pracownię PAS Projekt, zakłada powstanie budynku składającego się z siedmiu połączonych ze sobą brył o łącznej powierzchni ok. 11 tys.m2., z czego 6 tys. m2 to będą wysokiej klasy biura, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność aparthoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Biurowiec będzie posiadał parking podziemny.

Budowę rozpoczęto we wrześniu 2022 r. W trakcie trwania inwestycji doszło do zmiany generalnego wykonawcy. - Trzy tygodnie temu z Programu Fabryka otworzyliśmy budynek klasy A w Stalowej Woli. W pierwszym kwartale 2024 roku oddajemy Włocławek. Otworzyliśmy budowy w Chełmie i Zamościu - mówi Andrzej Broniewski.

 

Elbląg przewidujemy oddać do użytkowania w listopadzie przyszłego roku. Będzie to jeden z najnowocześniejszych budynków w Elblągu i mam nadzieję, że będzie dobrze wykorzystany. Da początek rozwojowi tego miasta, ściągnie inwestorów z branży IT, finansowej, księgowej

- stwierdził Andrzej Broniewski.Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami. - Prowadzimy rozmowy w kierunku podpisywania umów z najemcami nie tylko z Elbląga, ale również z Polski i zagranicy – stwierdził Maciej Wojtczak, prezes spółki Fabryka Porta Mare.
 

 

Rozmowy dotyczą obecnie 30 procent powierzchni, którą zamierzamy wynająć. Sukcesywnie będzie to się powiększało wraz ze wzrostem inwestycji. Ciężko jest sprzedać dziurę w ziemi

– dodał Maciej Wojtczak.


Prezes spółki podkreślił, że nie może ujawnić nazw firm ze względu na tajemnicę biznesową. - Mogę jedynie powiedzieć, że są to firmy z branży IT i bankowości – powiedział Maciej Wojtczak.


Dokładne ceny wynajmu również nie zostały zdradzone. - Będziemy alternatywą dla Trójmiasta. Stawki są niższe o 30 procent – zapewniał prezes spółki.
 

Chcemy, by to miejsce stanowiło synergię miejsca do pracy, ale zarówno do wypoczynku i spędzania wolnego czasu. Sądzimy, że będziemy na bieżąco wypełniać te luki i poszukiwać rozwiązań, które będą pomagały w spędzeniu wolnego czasu nie tylko pracownikom, ale i elblążanom

– dodał Maciej Wojtczak.

 


Wicewojewoda warmińsko-mazurskie Piotr Opaczewski przyznał, że budowa ta jest przykładem dobrej współpracy między rządem a samorządem.

 

Spółka Fabryka Porta Mare to spółka, która należy częściowo do elblążan, ale w znacznej mierze do rządu. I tutaj nie ma obiekcji jeżeli chodzi o strukturę własnościową, bo to jest obiekt, który będzie pracował dla Elbląga i dla elblążan

– zaznaczył Piotr Opaczewski.


Przypomnijmy, że Agencji Rozwoju Przemysłu dofinansowała tę inwestycję kwotą ok. 100 mln zł.

 

 

 

Wizualizacja inwestycji

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / PORTA MARE ( zdjęć 40 )
Dodano: 2023-10-10 | Fot Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Stefan Rembelski
  Wtorek, 10.10

  bardziej prawdopodobny jest scenariusz, że podzieli los Elbląskiego Parku Technologicznego do którego utrzymania w rachunku ciągnionym miasto Elbląg dopłaciło do utrzymania tego obiektu kwotę prawdopodobnie zbliżoną dotacji pozyskanej z UE. Nie chce byś złym prorokiem ale skończy tak jak Zimne Termy w Lidzbarku. No ale w Warszawie wiedzą lepiej niż w Elblągu. Ci w Elblągu się cieszą że w ogóle coś powstaje. Zapraszam do Bydgoszczy - można zobaczyć jak pięknie uzbrojono tereny we wszystkie media i jak rosną firmy, jak grzyby po deszczu a w zasadzie już brakuje terenów. Bydgoszcz może a w Elblągu Terkawska porasta samosiejkami i będzie niedługo lasem . Cóż zrobić - sarkastycznie można powiedzieć za mistrzem Wojciechem Młynarskim - co by tu jeszcze spieprzyć Panowie, co by tu jeszcze . . .

 2. 2
  --9
  ~ też
  Wtorek, 10.10

  W Radomiu jest "lotnisko". Elbląg już ma Strefę Ekonomiczną, Elbląski Park Technologiczny i z tej strony dostaje kopa rozwojowego. Na koncie Arka. Utrzymanie tego biurowca pochłonie wiele milionów dotacji rządowych. Z Gdańska szybciej dojedzie się do rogatek miasta niż z rogatek do tego biurowca. Brak klimatu i sieci dróg w mieście, podobnie jak "do" i "z" portu.

 3. 3
  +22
  ~ ciotka brunhilda
  Wtorek, 10.10

  kim jest ta kobieta bez kasku?zna się na budownictwie?pewnie tak jak Krasulski na węglu!

 4. 4
  +13
  ~ Magnat Biznesu
  Wtorek, 10.10

  Będzie stało puste, ale zarząd, prezesy i ochroniarska firma będą szczęśliwe. Coś jak to gónwo na Modrzewinie.

 5. 5
  +13
  ~ Sen o potędze
  Wtorek, 10.10

  Mrzonki o potędze-:)))

 6. 6
  +9
  ~ Z oddali
  Wtorek, 10.10

  Dla czego w Łodzi I podłódzkoch gminach, wioskach biznes się udaje a w Elblągu nie ? Bo tu rządzący nie wpieorzaja Sue w interesy przedsiębiorców.

 7. 7
  +11
  ~ Upadły Harley
  Wtorek, 10.10

  No to wejdzie tam filia MOPS, call center i punkt rekrutacyjny pracy za granicą, a nie poważni inwestorzy - dramat

 8. 8
  +16
  ~ Ploterek
  Środa, 11.10

  W jakim charakterze wystąpiła tam Teresa Wilk? Jest inwestorem? Jest przyszłym najemcą? Projektantem? Czy może tylko lansuje się na rządowych inwestycjach?

 9. 9
  +9
  ~ wybory
  Środa, 11.10

  Ta bez kasku (jest równość i solidny mandat pip wlepi?) to chyba Tereska. Jeśli to ona, to nie znaleźli rozmiaru kasku. Ale wiadra mają! Tereskę kręci!

 10. 10
  +11
  ~ Eda
  Środa, 11.10

  IT siedzi w domach, to po prostu następne biura na wynajem, w jaki sposób ma się to przyczynić do ściągnięcia inwestorów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4536209106445