Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Fromborska: Droga zostanie wyremontowana. Zapłaci inwestor, stawiający obok park handlowy

10.06.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fromborska: Droga zostanie wyremontowana. Zapłaci inwestor, stawiający obok park handlowy
Fot. Paweł Friedrich
REKLAMA

Droga wewnętrzna przy ul. Fromborskiej zostanie wyremontowana. Prace ma wykonać Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Zapłacić za nie zobowiązał się inwestor, stawiający w pobliżu nowy park handlowy. 

 


Niebawem przy ul. Fromborskiej rozpocznie się remont drogi wewnętrznej. Miasto chce zlecić to zadanie, w trybie zamówienia z wolnej ręki, Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej. Informacja w tej sprawie pojawiła się na stronie BIP. Miasto jednak nie poniesie kosztu odnowienia tej drogi.

 

 

Prace zostaną wykonane na podstawie umowy drogowej na koszt inwestora zewnętrznego, realizującego budowę centrum handlowego. Założeniem wykonania powyższych robót jest poprawa stanu technicznego drogi, przy założeniu wzmożonego ruchu pojazdów w rejonie realizowanego centrum handlowego

 

- informuje Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

 


Remont powinien zostać wykonany we wrześniu i październiku tego roku. Na zakres robót składają się m.in. frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni asfaltowej na głębokości średnio 4 cm, ułożenie nowych warstw z mieszanek mineralno-asfaltowych, roboty ziemne i związane z wykonaniem pobocza utwardzonego. 

 

 

Koszt prac zostanie ustalony w wyniku przeprowadzenia negocjacji z wykonawcą prac, tj. Elbląskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej sp. z o.o., z którym Gmina Miasto Elbląg zawrze umowę na wykonanie prac. Zgodnie z umową drogową inwestor realizujący budowę centrum handlowego przekaże na rzecz Gminy Miasto Elbląg środki finansowe w kwocie odpowiadającej wycenie wykonawcy ustalonej w zamówieniu

 

- dodaje Zarząd Dróg. 

 

 


Przypomnijmy. Inwestycja przy ul. Fromborskiej, powstaje na nieruchomości po firmie odzieżowej, która w 2019 roku ogłosiła upadłość. Działkę kupiła spółka Retail Partners z Warszawy. Znajdujące się tam budynki rozebrano. Aktualnie w tym miejscu trwa budowa parku handlowego. Obiekt ma mieć powierzchnię ok. 10 tys. metrów kwadratowych. Obok niego powstanie parking na 200 miejsc postojowych. Termin otwarcia parku handlowego zaplanowano na IV kwartał tego roku, czytamy na stronie internetowej retailpartners.pl.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Nasz port, PiSowi nie damy!
  Sobota, 10.06

  Szkoda że pan prezydent kiedyś nie pomyślał i park handlowy przy Browarnej/Unii Europejskiej pozwolił ulokować po tej stronie nasypu kolejowego. Gdyby zadecydował, że między nasypem i rzeką byłaby szansa na dobry dojazd do dyrekcji portu morskiego w Elblągu. Obecnie szansę na dojazd bez uszkodzeń mają tam tylko pojazdy gąsienicowe.

 2. 2
  --1
  ~ Magnat Biznesu
  Sobota, 10.06

  Ciekawe natomiast kto wyremontuje, niszczoną właśnie przez betoniarki, drogę wzdłuż Nogatu, która prowadzi z Kępek do Nowakowa? Cały ten przekop to zniszczone drogi w całej okolicy. Drogi na które czekali mieszkańcy przez dziesięciolecia. Myślałem, że jak ktoś planuje taką mega-inwestycję w transport wodny, to wykorzysta ten transport wodny chociaż do budowy. A tu zniszczą drogi, a potem łódeczki z dziadkami będą sobie pyrkotać po tych miliardach z naszych podatków.

 3. 3
  0
  ~ Boki
  Poniedziałek, 12.06

  Bądź restauracja !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2691919803619