Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy ul. Kasprzaka ma powstać blisko 70 mieszkań. Na jakim etapie jest inwestycja?

24.03.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy ul. Kasprzaka ma powstać blisko 70 mieszkań. Na jakim etapie jest inwestycja?

Blisko 70 nowych mieszkań ma powstać na działce na osiedlu Zawada. Obecnie na działce przy ul. Kasprzaka znajduje się zabudowa usługowa, w której kiedyś funkcjonował m.in. sklep i piekarnia. Budynki czeka rozbiórka.

 

Przypomnijmy. Nieruchomość o powierzchni 2,7 tys. m2 Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zakrzewo" sprzedała w 2022 roku. Przetarg wygrała spółka BW El-Invest, która za prawo użytkowania wieczystego działki zaoferowała ponad 1,5 mln zł. Inwestor planuje postawić w tym miejscu blisko 70 mieszkań.

 

Inwestor uzyskał decyzję o warunkach zabudowy tej nieruchomości. Ze wstępnych deklaracji wiemy, że ma powstać tam budynek mieszkalny z działalnością usługową

- mówi Mirosława Meirowska, prezeska SM „Zakrzewo”.

 

Pod koniec lutego tego roku deweloper złożył wniosek o pozwolenie na budowę w tym miejscu budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną oraz rozbiórkę istniejących budynków.

 

To nie jedyna działka na osiedlu Zawada, która czeka na zabudowę. Na początku 2022 roku SM "Zakrzewo" sprzedała równie inną nieruchomość, przy al. Odrodzenia. Przetarg wygrało Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB, które zaoferowało za teren 8 mln 160 tys. zł (netto). Inwestycja jeszcze nie ruszyła.

 

Na tej działce również mają powstać budynki mieszkalne. Szczegółów tej inwestycji nie znamy. Trzeba się jednak liczyć z tym, że takie budowy, w tej chwili mogą być realizowane trochę wolniej, ze względu na aktualną sytuację na rynku nieruchomości. Aktualnie nie mamy teraz planów sprzedażowych. Treny inwestycyjne, które mieliśmy, już sprzedaliśmy

- dodaje prezeska SM „Zakrzewo”.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Do_pomorskiego
  Piątek, 24.03

  Czyli kolejna budowa okno w okno bo był pusty plac. Kto w UM wydaje decyzje na takei planowanie przestrzenne. Obok na Topolowej to samo.

 2. 2
  +2
  ~ EWA
  Piątek, 24.03

  Ciekawe tylko jak Pani Prezeska zamierza spożytkować te prawie 10 mln. Może w końcu pomyśli żeby ulżyć w opłatach członkom spółdzielni bo to chyba teraz majątek spółdzielni? A może kolejne imprezy tylko bardziej huczne będą urządzane za naszą kasę dla tych moherów.

 3. 3
  +4
  ~ Budujemy nowy dom.
  Piątek, 24.03

  Zgodnie z przepisami prawa budowlanego odległość między budynkami ich ścianami bocznymi nie może być niższa niż 6 metrów, a ścian z otworami okiennymi musi wynosić minimum 4 metry. Analizując teren, na którym ma powstać nowy budynek wynika, że te minimalne odległości są zachowane. Z tego wynika, że pozwolenie na budowę jest właściwie wydane.

 4. 4
  +1
  ~ Obserwator
  Piątek, 24.03

  A gdzie nowi mieszkancy zaparkuja swoje samochody?jak juz tam miejsca nie ma.

 5. 5
  +2
  ~ tomi
  Piątek, 24.03

  współczuje mieszkańcom jak tam wjedzie ciężki sprzęt i zniszczy dopiero co wyremontowane chodniki i tereny zielone. Zero logicznego myślenia.

 6. 6
  +2
  ~ Szejk Ali
  Piątek, 24.03

  70 mieszkań? To prawie 2 klatki w 10 piętrowym bloku, chyba że metraż 25m2.

 7. 7
  0
  ~ Kasprzak
  Piątek, 24.03

  Pekin wiecznie żywy ;)

 8. 8
  +1
  ~ Smutne
  Piątek, 24.03

  Do Ewa, bardzo brzydko nazywasz starszych ludzi. Ale zapamiętaj sobie, że przyjdzie kiedyś taki czas że też będziesz stara. Ale ja nie życzę Ci, że ktoś tak pogardliwie cię nazywał. A tak przy okazji, to na te imprezy płacimy my wszyscy mieszkańcy Zawady, nied

 9. 9
  +2
  ~ mokos00
  Piątek, 24.03

  Historia dzieciństwa wymieszana przez buldożery 😒

 10. 10
  --1
  ~ Geks
  Sobota, 25.03

  Pani Mirosława Meirowska jest prezesem SM Zakrzewo a nie jakaś prezeską. W oficjalnym nazewnictwie używamy określenia prezes. U cioci na imieninach może być prezeską ale nie oficjalnych wiadomościach, chyba ze są to newsy trzepakowe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.86387705802917