Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W Parku Kajki trwa budowa fontanny - zobacz zdjęcia

20.04.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Parku Kajki trwa budowa fontanny - zobacz zdjęcia

W Ogrodzie Różanym w Parku Kajki trwa budowa fontanny. Na inwestycję realizowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 456 tys. zł.Kilka wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2022 r. dotyczyło pomysłów na inwestycje w Parku Kajki. Jedni chcieli, by zmodernizowane zostały alejki, innym zależało na zamontowaniu hamaków i leżaków. Wśród zwycięskich pomysłów znalazł się ten dotyczący utworzenia fontanny i instalacji monitoringu.
 

 

Projekt zakłada utworzenie fontanny w Parku Kajki w miejscu istnienia jej przed wojną i utworzenie w tym miejscu monitoringu. Projekt zwiększy estetykę okolicy, będzie stanowić ochłodę dla dzieci i osób starszych oraz przy ociepleniu klimatu ma duże znaczenie dla zdrowie mieszkańców. Dodatkowo monitoring zwiększy poczucie bezpieczeństwa i zniechęci do dewastacji okolicy

 

– czytamy we wniosku.Za tym pomysłem zagłosowało 320 mieszkańców okręgu nr 2.

Zarząd Zieleni Miejskiej pozytywnie ocenił wniosek stwierdzając, że jego realizacja dobrze wpłynie na walory estetyczne parku Kajki.

Departament Inwestycji wycenił, że monitoring wyniesie ok. 350 tys. zł. Natomiast fontanna okrągła o średnicy 420cm z zamkniętym obiegiem wody to będzie koszt ok. 120 tys. zł, ale jeśli średnica wyniesie ok. 600 cm to koszt wyniesie ok. 300 tys. zł i wówczas nie starczy środków na realizację tego zadania.

Dlatego Miasto zaplanowało 470 tys. zł na realizację tej inwestycji. Do przetargu na opracowanie dokumentacji i budowę fontanny stanęła tylko jedna firma, która zaproponowała kwotę 457 tys. zł.

Wykonawca rozpoczął prace w marcu br. Na ukończenie inwestycji ma pięć miesięcy.Poniżej prezentujemy postępy prac:


 

Zdjęcia wykonane 22 marca 2023 r.

 

 

Zdjęcia wykonane 19 kwietnia br.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Czwartek, 20.04

  Jak dwa dni deszcz popada, to na ulicach;Urocza,Cicha,Żeglarska,Bosmańska jest taka fontanna, że bez obuwia gumowego z domu lepiej nie wychodzić, a w piwnicach to samo po kolana woda jest. Czy coś komuś z ta fontanną się nie pomyliło w tej dzielnicy ?

 2. 2
  0
  ~ Marcin
  Piątek, 21.04

  A co tam jest pod ziemią? Sprawdzał już to jakiś poszukiwacz? Trzeba korzystać z okazji, że taki kawałek terenu został odkryty.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


3.791200876236