Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Tężnia solankowa za rządowe miliony. Trwa przetarg na wykonanie inwestycji

20.03.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Tężnia solankowa za rządowe miliony. Trwa przetarg na wykonanie inwestycji
wizualizacja projektu/Źródło:frombork.samorzady.pl

Elbląg niebawem zyska swoją tężnię solankową w Parku Traugutta. Przy obiekcie, który powstanie we Fromborku będzie ona jednak wyglądała bardzo skromnie. Miasteczko na budowę swojej tężni otrzymało blisko 5 mln zł rządowego dofinansowania.

 

Frombork planuje rewitalizację terenu przy ul. Dworcowej i budowę w tym miejscu tężni solankowej. 4 mln 900 tys. zł na ten cel lokalne władze otrzymały z rządowego programu inwestycji strategicznych Polski Ład. Wkład własny gminy to 100 tys. zł.

 

Urząd Miasta i Gminy we Fromborku ogłosił przetarg na rewitalizację terenów zielonych w strefie ochrony uzdrowiskowej. Mają tu powstać ciągi pieszo-rowerowe, mała architektura i wspomniana już tężnia wraz z niezbędnymi elementami. Obiekt zostanie oświetlony ekologicznie. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Oferty chętnych firm przyjmowane są do 29 marca.

Frombork od dawna stara się o status uzdrowiska. Od 2015 roku jest obszarem ochrony uzdrowiskowej. Nowa tężnia to krok w tym kierunku? Miasteczko, aby stać się uzdrowiskiem, musi m.in. wyprowadzić termalne wody solankowe na powierzchnię.

 

Swoją tężnię solankową będzie miało również Braniewo. Właśnie ogłoszono tam przetarg na zagospodarowanie terenów przy ul. Długiej na cele rekreacyjno-wypoczynkowe. Oprócz tężni powstaną tam m.in. trasa spacerowo-rowerowa, strefa sportowa, gastronomiczna, boiska do piłki nożnej i plażowej. W tym postępowaniu termin składania ofert mija 22 marca. 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Kibic niedzielny
  Poniedziałek, 20.03

  Jakie rządowe miliony ? Są to pieniądze nas wszystkich ! Żaden rząd nie ma swoich pieniędzy !

 2. 2
  +8
  ~ Truso
  Poniedziałek, 20.03

  Mam taką nadzieję,że" tężnia" w Elblągu nie powstanie, oby- chyba tylko ci z ratusza jej chcą.

 3. 3
  +7
  ~ xxx
  Poniedziałek, 20.03

  No i co Peowcy, jak się czujecie z tą swoją mikro malutką tężnią

 4. 4
  +9
  ~ Ilikeelblag
  Poniedziałek, 20.03

  Jakie samo-rządy, taka tężnia. Tymczasem oba elbląskie dziurawe mosty zwodzone straszą, podobnie jak ulice też coraz bardziej dziurawe. Tramwaje coraz bardziej zdezelowane, a ze strony Ratusza brak jakichkolwiek perspektyw i planów rozwojowych w zakresie wymiany taboru czy rozbudowy trakcji tramwajowej. Ale za to będzie tężnia!! Elbląski obiekt - na miarę urzędniczych ambicji i możliwości. Wcześniej była moda na fontanny posadzkowe, silne lobby wymogło, aby powstały jednocześnie w wielu miastach Polski, min. na Starym Mieście w Zamościu (UNESCO!!!). Ta fontanna przed naszą Katedrą - od początku sknocona - już wymaga pilnego remontu. Ciekawe więc jak potoczą się losy tężni?

 5. 5
  +5
  ~ Mietek
  Poniedziałek, 20.03

  Na cmentarzu poniemieckim będzie fajna solanka z kości.

 6. 6
  +9
  ~ EDI
  Poniedziałek, 20.03

  To co rządzący chcą postawić w parku Traugutta bardziej będzie przypominało szalet niż tężnie solankową ,ale nasze władze lubią namiastki ,najpierw mini tężnia ,później mini basen na spacerowej ,aby do wyborów !

 7. 7
  +4
  ~ Bernard
  Wtorek, 21.03

  Kibicuję Fromborkowi, aby udało się przekształcić miasteczko "citaslow" (obecnie mniejsze niż Tolkmicko) w prężne uzdrowisko. Takie plany w oparciu o odwierty i zlokalizowane źródła wód były już dawno, pozostały jednak dotychczas niezrealizowane. Obecnie plac pod tężnię jest nieco zaniedbany, obok straszy nieczynny dworzec, stoi tylko niewielki polsko - niemiecki pojednawczy obelisk poświęcony pamięci mieszkańców Prus, ofiar II WŚ. Więc taka tężnia to chyba krok w dobrą stronę. Frombork - powodzenia!

 8. 8
  +4
  ~ przedszkole go powaliło
  Wtorek, 21.03

  Bo we Fromborku wiedzą jak i do kogo należy wystosować wniosek o kasę, a Wróblewski wciąż tylko chce i ryczy niczym afrykański bawół na pytona. Jedź chłopie na harleyu ( tylko ostrożnie, bo wiesz kogo i dlaczego zrzuca) i naucz się pozyskiwania milionów dla miasta.

 9. 9
  0
  ~ Kredka
  Wtorek, 28.03

  A ja chcę słomianego mini Misia na miarę naszych możliwości elbląskich.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1823530197144