Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przy ul. Wiejskiej powstanie 120 mieszkań w ramach ETBS. Kto będzie mógł w nich zamieszkać?

17.03.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przy ul. Wiejskiej powstanie 120 mieszkań w ramach ETBS. Kto będzie mógł w nich zamieszkać?

Przy ul. Wiejskiej powstanie 120 mieszkań w ramach ETBS. Kto będzie mógł w nich zamieszkać? Ruszył nabór wniosków. - Chciałabym podkreślić, że nie liczy się kolejność składania wniosku, a ilość zdobytych punktów- uspokaja Agnieszka Nowińska, dyrektor ETBS. Dziś (17.03.) podczas sesji RM radni zwiększyli wysokość kosztów najemców (budowy lokali) z 25 na 30 proc.
 

UWAGA! Jak informuje ETBS osoby, które złożą wnioski i zostaną umieszczone na liście najemców będą zobowiązane do podpisania z ETBS w Elblągu w terminie do 25 maja 2022 roku umowy o partycypację w kosztach budowy lokalu w wysokości 30% kosztów budowy. Przed podpisaniem umowy najmu na nowy lokal mieszkalny najemca będzie zobowiązany do wpłaty kaucji w wysokości 12 krotności czynszu.Rozpoczęcie budowy pierwszego sześciokondygnacyjnego budynku przy ul. Wiejskiej zaplanowane jest na kwiecień br. Drugi budynek jest obecnie w fazie projektowania. - W Elblągu mamy 290 mieszkań w ramach ETBS. Teraz powstanie 120 miejsce w dwóch budynkach sześciokondygnacyjnych. Przy ul. Wiejskiej były budynki stare, które wyburzyliśmy. Teraz powstaną tam nowe budynki ETBS – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas konferencji prasowej.

Na dziś mamy rozstrzygnięty przetarg na budowę jednego budynku, inwestycja rozpocznie się w kwietniu, zakończenie planowane jest na czerwiec 2023 roku, a zasiedlenie na lipiec 2023 r. Przy drugim budynku trwają prace projektowe

– dodał Prezydent Elbląga.

W każdym z budynków powstanie 60 mieszkań: 12 lokali mieszkalnych o pow. 62,68 m² - 3 pokoje + kuchnia, 12 lokali mieszkalnych o pow. 55,22 m² - 3 pokoje + aneks kuchenny, 18 lokali mieszkalnych o pow. 53,84 m² - 2 pokoje + kuchnia, 6 lokali mieszkalnych o pow. 41,78 m² - 2 pokoje + aneks kuchenny, 12 lokali mieszkalnych o pow. 43, 26 m² - 2 pokoje + aneks kuchenny.

Na parterze znajdować się będą dwa ok. 44 m2 mieszkania dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Lokale mieszkalne będą wykończone w standardzie „do zamieszkania”

- zapewniła Agnieszka Nowińska.

- W koncepcji przewidziano realizację miejsc postojowych w liczbie 1 miejsce na jeden lokal mieszkalny, w sumie 117 miejsc postojowych na terenie działki oraz 6 garaży indywidualnych w bryłach budynków. Na obszarze inwestycji zostanie wykonany plac zabaw z urządzeniami i małą architekturą oraz murowana zadaszona wiata – miejsce gromadzenia odpadów. Na teren inwestycji przewidziano  wjazd od ulicy Wiejskiej – zaznaczył Witold Wróblewski.

Koszt inwestycji to 19,6 mln zł (bezzwrotny grant w wysokości 7 mln 519 tys.). - Pozostałe koszty inwestycji zostaną sfinansowane z partycypacji przyszłych najemców i preferencyjnego kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego-dodał Prezydent.

15 marca ruszył nabór wniosków. - Wnioski można składaćdo22 kwietnia 2022 r. Wzory wniosków i wymaganych dokumentów są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Elblągu w BIP oraz na stronie internetowej ETBS od 15 marca 2022 roku – podkreśliła Agnieszka Nowińska.

Wnioski o najem lokalu można składać w Departamencie Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji Urzędu Miejskiego przy ul. Łączności 1 lub w siedzibie ETBS przy ul. Żyrardowskiej 51/2.

Zasady naboru i oceny wniosków zostały określone uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 4 listopada 2021 r. w sprawie przyjęcia „Zasad przeprowadzania naboru wniosków o zawarcie umowy najmu, w tym kryteriów pierwszeństwa, zasad przeprowadzania oceny punktowej oraz obowiązkowej kaucji w nowych lokalach mieszkalnych, w ramach programu dopłat do czynszu „Mieszkanie na Start” w Elblągu”

- informował Sławomir Skorupa, dyrektor Departamenut Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji UM w Elblągu.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonów: Urząd Miejski - 55 237 47 35 lub ETBS - 55 618 65 00.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ ..................
  Piątek, 18.03

  30% wartości + 12m kaucji + stosunkowo wysoki czynsz = mieszkanie które nigdy nie będzie Twoje.

 2. 2
  +3
  ~ q
  Piątek, 18.03

  Tyle kasy wtopić w wynajem na start. ok tj 120 tys + kaucja 12tys masakra i to tylko wynajem

 3. 3
  0
  ~ Alejaja
  Piątek, 18.03

  Czynszowe mieszkania tylko dla bogatych! To właśnie polityka prezydenta Wróblewskiego i radnych.... KPINA!!!!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +1
  ~ rik
  Piątek, 18.03

  Przede wszystkim trzeba wiedzieć,że kwota partycypacji jest waloryzowana i zwracana po zakończeniu najmu, kwota kaucji również.

 5. 5
  0
  ~ iii
  Sobota, 19.03

  Ale Pani prezes " bierna ale wierna" poleciała po całości 30 % to maksymalna partycypacja

 6. 6
  0
  ~ ed
  Wtorek, 22.03

  Czy Ukraińcy będą zwolnieni z 30% opłaty?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0809829235077