Piątek, 30.09.2022, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ponad 5,8 mln złotych na budownictwo komunalne

28.11.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ponad 5,8 mln złotych na budownictwo komunalne

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego otrzymało grant w wysokości 5 851 000 zł z Funduszu Dopłat w ramach realizowanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego rządowego programu budownictwa komunalnego. Środki te przeznaczone są na realizację I etapu budowy wielorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Wiejskiej.

 

To bardzo dobra informacja. Przypomnę, że wcześniej pozyskaliśmy również na ten cel środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wysokości 1 668 000 zł. ETBS jest na etapie poszukiwania wykonawcy budowy pierwszego budynku. Pierwsze postępowanie przetargowe zostało unieważnione z uwagi na zbyt wysokie ceny ofert. Mam nadzieję jednak, że wkrótce uda się wyłonić wykonawcę i przystąpić do realizacji inwestycji

– podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

 

W pierwszym etapie wybudowanych zostanie 60 mieszkań. Docelowo na działce przy ul. Wiejskiej powstaną dwa bliźniacze budynki wielorodzinne – ogółem 120 mieszkań (2 i 3 pokojowe od 41,78m² do 62,68 m²). W każdym z budynków dwa mieszkania na parterze będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych.  Koncepcja zakłada również zagospodarowanie terenu, w tym realizację miejsc postojowych, plac zabaw.

 

Na realizację II etapu inwestycji (drugiego budynku) samorząd także wystąpił z wnioskiem o udzielenie wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa w wys. 1 980 000. zł.

 

Urząd Miejski w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Porównanie
  Niedziela, 28.11

  Elbląg dostał 5,8 mln zl na budownictwo a mniejsze mieściny kilkakrotnie więcej. Gdzie sa poslowie i senatotzy w tym Elblągu.

 2. 2
  +7
  ~ CBA lokalne
  Niedziela, 28.11

  Powinno być zero złotych, gdyż i tak WW albo zmarnuje, albo da przytulić kolesiom - pseudo-inwestorom !!!

 3. 3
  +5
  ~ slogan "z uwagi na"
  Poniedziałek, 29.11

  Czyli jak się poprawnie napisze wniosek, to i zły rząd da Wróblewskiemu oczekiwaną kasę. Musi być ciężko gdy nie można wrzasnąć "okradli mnie" i trzeba się wziąć do roboty. Łopata, miotła, taczka. A "z uwagi na..." , jeżeli Wróblewski jeszcze poczekasz z robotą, to na wiosnę ta kwota nie wystarczy do podtarcia dużego tyłka. Dolinka przykładem zlecenia prac znajomkowi - wakacje minęły, zaraz miną ferie, a "prace" trwają.

 4. 4
  +2
  ~ mis
  Poniedziałek, 29.11

  prawie 6 milionow no to wybuduja ciekawe ile przy obecnych cenach za materialy budowlane smiechu warte

 5. 5
  +1
  ~ nie ten w przetargu
  Poniedziałek, 29.11

  ~Porównanie - znowu piłeś? Czytaj - Wróblewski dostał tyle o ile wnioskował. Nawet na drugi budynek aplikuje o grosze. Gminy dostają tyle ile uzasadnią we wniosku. Skoro żyją sprawami gminy to i maja kasę. Przekleństwem Elbląga jest możliwość zrealizowania czegoś dobrego, szybko i skutecznie. Przekleństwem dla zarządu miasta i koalicji w RM byłby rząd który słał by ciężarówki z forsą bez wniosków, bo skąd tutaj wzięli by tylu kolesi do dystrybucji, no i trzeba by było jednak coś zrobić . Prosił o niecałe 2 mln i dostał tyle co do grosza, dlatego się skarży, że już był ktoś chętny do budowy a to jest problem. Wschodnia to jest "inwestycja" - bez wniosku "dali" . Wróblewski był pewien, że nie dadzą "zamówionej" forsy i będzie laba, a tu masz dziadu worek! Dlatego fiknął pisistom z Chrobrym.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1544120311737