Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Dwóch chętnych do budowy mieszkań przy ul. Wiejskiej. Oferty przewyższają budżet inwestycji

17.02.2022, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dwóch chętnych do budowy mieszkań przy ul. Wiejskiej. Oferty przewyższają budżet inwestycji

Dwie firmy stanęły do przetargu na budowę pierwszego, z bliźniaczych budynków ETBS, który ma stanąć przy ul. Wiejskiej. Dwa poprzednie postępowania unieważniono, bo zaproponowane oferty znacznie przewyższały budżet inwestycji. Sprawdzamy, jak jest tym razem.

 

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego planuje w najbliższym czasie dużą inwestycję mieszkaniową na Zawadzie. Na razie jednak ma spore problemy z wyłonieniem wykonawcy jej pierwszego etapu. Oferty, które napłynęły w dwóch pierwszych przetargach, znacznie przekraczały budżet inwestycji. Postępowania umorzono.

W styczniu ogłoszono trzeci już przetarg na budowę budynku wielorodzinnego przy ul. Wiejskiej. 11 lutego odbyło się otwarcie ofert, który wpłynęły w tym postępowaniu. Złożyły je dwie firmy: JAK-BUD z Braniewa zaproponowała z wykonanie zadania ponad 21 mln 409 tys. zł (brutto), a Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB ok. 19 mln 82 tys. zł (brutto). Obie oferty nadal są wyższe niż kwota, którą ETBS zamierza przeznaczyć na inwestycję (to 16,5 mln zł). ETBS ma teraz czas na przyjrzenie się ofertom i podjęcie decyzji.

Rozstrzygniemy ten przetarg. Obecnie trwa ocena ofert, uzupełnianie dokumentacji. Myślę, że w ciągu miesiąca powinniśmy poznać wykonawcę

- mówi Agnieszka Nowińska, prezeska zarządu ETBS.

 

Na realizację pierwszego etapu inwestycji przy ul. Wiejskiej ETBS otrzymało łącznie ok. 7,5 mln zł dofinansowania (m.in. z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego).

 

Więcej nie otrzymamy. Jeśli kolejny przetarg nie zostanie rozstrzygnięty, najpewniej będziemy musieli rozmawiać z bankiem na temat zwiększenia ewentualnego kredytu. Liczymy jednak na to, że ostatecznie uda nam się zamknąć tę inwestycję w planowanej kwocie

 

- mówiła w rozmowie z info.elblag.pl prezeska ETBS.

 

Cały czas trwają również przygotowania do budowy drugiego budynku przy ul. Wiejskiej. Obecnie wykonywany jest jego projekt. 

 

Przypomnijmy. Docelowo na działce przy ul. Wiejskiej mają powstać dwa bliźniacze budynki wielorodzinne – ogółem 120 mieszkań (2 i 3 pokojowe od 41,78 m² do 62,68 m²). W każdym z budynków dwa mieszkania na parterze będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych.  Koncepcja zakłada również zagospodarowanie terenu, w tym realizację miejsc postojowych, plac zabaw. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --5
  ~ ff11
  Czwartek, 17.02

  Rozwiązać to śmieszne ETBS.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1781721115112