Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Problem z budową budynku przy Wiejskiej. Inwestycja ETBS jest zagrożona?

25.01.2022, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Problem z budową budynku przy Wiejskiej. Inwestycja ETBS jest zagrożona?
wizualizacja projektu pierwszego budynku ETBS przy ul. Wiejskiej

Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego szuka wykonawcy pierwszego, z dwóch bliźniaczych budynków, które mają stanąć przy ul. Wiejskiej. To już trzecie podejście. Dwa poprzednie postępowania zakończyły się fiaskiem.

 

W najbliższych latach ETBS planuje dwie duże inwestycje mieszkaniowe przy ul. Wiejskiej. Mają tam powstać bliźniacze budynki wielorodzinne. Od kilku miesięcy Towarzystwo szuka wykonawcy pierwszego z nich. Nie udało się go wyłonić w dwóch poprzednich przetargach. Teraz ogłoszono kolejny. Chętni mogą składać oferty do 11 lutego. 

 

Oferty, które wpłynęły w poprzednich postępowaniach, były bardzo wysokie i znacznie przekraczały budżet tej inwestycji. Myślę, że te kwoty nie były nawet adekwatne do aktualnej sytuacji na rynku mieszkaniowym

- mówi  Agnieszka Nowińska, prezeska zarządu ETBS.

 

Przypomnijmy na realizację pierwszego etapu inwestycji przy ul. Wiejskiej ETBS otrzymało łącznie ok. 7,5 mln zł dofinansowania (m.in. z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego). - Więcej nie otrzymamy. Jeśli kolejny przetarg nie zostanie rozstrzygnięty, najpewniej będziemy musieli rozmawiać z bankiem na temat zwiększenia ewentualnego kredytu. Liczymy jednak na to, że ostatecznie uda nam się zamknąć tę inwestycję w planowanej kwocie - dodaje prezeska ETBS.

 

Jednocześnie Towarzystwo przygotowuje się do drugiej inwestycji. 

 

Jeśli chodzi o drugi budynek to mamy już koncepcję architektoniczną, w tej chwili wykonywany jest jego projekt. Aktualnie spinamy również finanse. Na tę budowę otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, w wysokości ponad 1,9 mln zł. Miasto planuje również wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie z funduszu BGŻ, tak jak w przypadku pierwszego budynku

- wyjaśnia Agnieszka Nowińska.

 

Przypomnijmy. Docelowo na działce przy ul. Wiejskiej mają powstać dwa bliźniacze budynki wielorodzinne – ogółem 120 mieszkań (2 i 3 pokojowe od 41,78 m² do 62,68 m²). W każdym z budynków dwa mieszkania na parterze będą przystosowane dla osób niepełnosprawnych.  Koncepcja zakłada również zagospodarowanie terenu, w tym realizację miejsc postojowych, plac zabaw. - Zainteresowanie mieszkaniami jest duże. Myślę, że pod tym względem, nie będzie problemu - dodaje prezeska ETBS.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ moja ocena
  Wtorek, 25.01

  To typowy przykład żle przygotowanej inwestycji i nierynkowy kosztorys. Zatrudnijcie firmę na śmieciówkach to wam to zrobi.

 2. 2
  +5
  ~ Picasso budownictwa
  Wtorek, 25.01

  Krytyńskie zalecenia Izby inżynierów jak przygotować kosztorys inwestorski. Robią je osoby często nie mające pojęcia jak wygląda teraz rynek. Powiem nieskormnie, że ja, osoba pracująca w wykostwie oraz projektowaniu nigdy nie dałem zaniżonego kosztorysu inwestorskiego. Bardzo często pokrywa się z 99% cen z ofert. Inwestor nie musi się znać, projektant i kosztorysant tak!

 3. 3
  +5
  ~ Budowniczy
  Wtorek, 25.01

  Moze pan Wiesio z Blok Ekipy wybuduje

 4. 4
  +1
  ~ er ce
  Wtorek, 25.01

  Ta architektura zepsuje cały klimat okolicy. W Elblągu jest wiele podobnych nietrafionych projektów nie pasujących do otoczenia.Warto by wziąć przykład z przedwojennych urbanistów np. ulice wokół parku Kajki.

 5. 5
  +2
  ~ Jerzy Lebioda
  Środa, 26.01

  Jakiej okolicy? Przeciez tam wokolo sama post prlowska wielka plyta. Same prostopadłościany.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1570489406586