Niedziela, 26.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Zawada: Spółdzielnia sprzedała działkę za ponad 8 mln. Zamiast boiska będzie osiedle?

28.01.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zawada: Spółdzielnia sprzedała działkę za ponad 8 mln. Zamiast boiska będzie osiedle?

Na Zawadzie powstanie kolejne osiedle mieszkaniowe? SM "Zakrzewo" sprzedała właśnie działkę przy al. Odrodzenia. Deweloper z Iławy kupił ją za ponad 8 mln zł. 

 

W Elblągu szykuje się kolejna inwestycja mieszkaniowa. Tym razem chodzi o zabudowę działek przy al. Odrodzenia o łącznej powierzchni ponad 1,7 ha. Na początku stycznia tego roku Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zakrzewo" ogłosiła przetarg na sprzedaż tej nieruchomości. Jej cena wywoławcza wynosiła 8 mln zł. Teraz na stronie spółdzielni pojawiła się informacja o wyniku postępowania.

 

Przetarg wygrało Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB, które zaoferowało za teren 8 mln 160 tys. zł (netto).  

 

Teren, o którym mowa znajduje się w sąsiedztwie budynków wielorodzinnych i graniczy z jednej strony z Parkiem Modrzewia, a z drugiej z firmą Cleaner. Nieruchomość jest niezabudowana, w znacznej części porośnięta zielenią, znajduje się tam również boisko do gry w piłkę nożną. Dojazd do działki możliwy będzie od al. Odrodzenia. 

 

Dla terenu dzielnicy Zawada brak jest miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dla przedmiotowego kompleksu działek została wydana decyzja o warunkach zabudowy. Ustala ona warunki zabudowy dla inwestycji "budowa zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z zagospodarowaniem terenu"

 

- informuje SM "Zakrzewo" w ogłoszeniu o przetargu.

 

Jakie konkretnie plany nabywca ma wobec działki na Zawadzie? Zapytaliśmy SM Zakrzewo. Do tematu wrócimy.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Kupujem pieńć apartamentuf
  Piątek, 28.01

  Mieszkaniówka? Lokalizacja na mieszkania niezła, ale sąsiad musiałby się przenieść ;P

 2. 2
  +8
  ~ Pato-developer
  Piątek, 28.01

  To tam koło składowsika Toi-toi i Cleanera? Niezły widok i aromaty dla przyszłych mieszkańcow. Ciekawe czy developer to przewidzial i cos zrobi z tematem? No i czy miasto wydając zgodę na budynki mieszkalne w takim miejscu jest tego świadome czy udaje ćwierćinteligenta. Może tym się powinni zająć reporterzy.

 3. 3
  +4
  ~ torpeda
  Piątek, 28.01

  Oczywiście, że jest świadome. A jakie osiedla powstały na szadółkach w Gdańsku... Grunt w takich miejscach jest w atrakcyjnej cenie, bo zapach lawendy w gratisie. Grunt, żeby kupujący mieli taką świadomość. Jak cena będzie odpowiednio niska, to śmiałkowie na pewno się znajdą

 4. 4
  +4
  ~ Pato-developer
  Piątek, 28.01

  Niech reporterzy się po prostu spytają, jak developer chce rozwiązać sprawę smrodu z Cleanera. Latem, jak się tamtędy przechodzi to czuć odór z toi-toi.

 5. 5
  +1
  ~ Śmieciarz
  Piątek, 28.01

  Co wam tam śmierdzi ? Dalej w Rubnie owszem, ale nie tu.

 6. 6
  +2
  ~ Pieszkom
  Piątek, 28.01

  W ELBLĄGU powstają nowe osiedla a komunikacja tramwajowa stoi w miejscu. Dlaczego i nie mowcie o braku kasy. Nieudacznicy.

 7. 7
  0
  ~ as
  Piątek, 28.01

  kiedyś jeden prezes techniczny kilka lat temu konsultował z radą nadzorczą wybudowanie tam osiedla jako spółdzielnia, niestety gościu szybko odszedł z tej spółdzielni i nie było już na tyle mocnego aby temat pociągnąć, a teraz zamiast spółdzielni dorobi się deweloper, najlepiej wszystko rozsprzedać, co za krótkowzroczność ...

 8. 8
  +5
  ~ spółdzielca
  Sobota, 29.01

  Pamiętam jeszcze jak na tym boisku mieliśmy mistrzostwa w piłke nożną. Teraz dzieciom wszystko rujnują, place zabaw już dawno (choby na placu przy Kasprzaka), boiska też (choby na Sp18), teraz kolejne, a te co ewentulnie budują to na zgliszczach poprzednich i obstawiają wysokim płotem z kłódką na bramce i czynne pare godzin dziennie - dzieciaki są spychane do smartfonów! Ciekawe też, czy jak ta spółdzielnia się teraz wzbogaciła o 8 mln. zł. to czy jej członkowie odczują to w mniejszych czynszach, czy tylko prezes w swojej premii???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2103040218353