Sobota, 25.03.2023, Imieniny: Maria, Wienczyslaw, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W wakacje elblążanie będą mogli korzystać z nowych basenów przy ul. Moniuszki?

19.01.2022, 14:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
W wakacje elblążanie będą mogli korzystać z nowych basenów przy ul. Moniuszki?

Przy ul. Moniuszki, jeszcze w tym roku, mają powstać baseny otwarte o konstrukcji szkieletowej. - Mam nadzieję, że jeszcze w te wakacje elblążanie będą mogli z nich korzystać – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zorganizowanej dziś (19.01.) konferencji prasowej.

Jak wyjaśniał Prezydent „Kompleks rekreacyjno- sportowy” składa się z 6 etapów. Pierwszy zakładał budowę CRW Dolinka. - Przypomnę, że przejąłem Dolinkę jeszcze przed zakończeniem stanu surowego – mówił Witold Wróblewski. - To był początek budowy całego przedsięwzięcia.

Drugi etap dotyczył modernizacji basenu przy ul. Robotniczej. - Baseny zamknięte mają to do siebie, że funkcjonują przez cały rok. Tam została przeprowadzona gruntowna modernizacja – dodał Prezydent.

Kolejny etap obejmował Park Dolinka. - To był teren 9 hektarów, na którym zostało zainstalowanych ok. 160 urządzeń zabawowo-wypoczynkowo-rekreacyjnych – stwierdził Witold Wróblewski. - Oficjalnie otworzyliśmy Dolinkę w grudniu ubr. i trzecie etap jest już zakończony.

Budowa basenów odkrytych przy ul. Moniuszki to etap 4. W budżecie Miasta na ten cel zabezpieczono 8 mln zł. Prezydent zaznaczył, że „nie jest to basen zamiast basenu dużego, ale uzupełniający”.

Od strony parkingu przy CRW Dolinka mają powstać m.in. trzy niecki - jedna o wymiarach 25 na 12,5 m oraz dwie o wymiarach 16 na 9 m i głębokości 1,20 m i 0,6 m, wodny i „suchy” plac zabaw dla dzieci, boisko do piłki plażowej, natryski

– wymieniał Prezydent.

Nie wiadomo, czy wstęp na ten kompleks będzie płatny. - Chciałbym tego uniknąć, ale zobaczymy, co czas pokaże. Jak na razie widzimy, jak bardzo ceny prądu i gazu idą do góry – dodał Witold Wróblewski.

Do końca miesiąca przedstawiona ma zostać pełna dokumentacja dot. realizacji 4 etapu. - W ciągu kilku tygodni ogłoszę przetarg na realizację 4 etapu - mówił Witold Wróblewski.
 

To będzie konstrukcja szkieletowa, którą będzie można przenieść w inne miejsce w mieście, gdy zbudowany zostanie już nowy basen w starej niecce. (...) Nie jest realne, aby w takiej samej roli mógł funkcjonować basen w starej niecce przy tych założeniach, które obecnie mamy np. sanepidu. (…) Nie tworzymy dużego kosztu utrzymania obiektu jak i jakości wody (…) To rozwiązanie sprawdziło się już w wielu innych miastach, takich jak na przykład Starogard Gdański czy Toruń

– podkreślił Witold Wróblewski.


Budowa basenów odkrytych w starej niecce przy ul. Spacerowej (etap 5) kosztować będzie 70 mln zł. - Podzieliliśmy to na dwie części. Pierwsza część była wojska i ona jest przewidziana pod etap 5, gdzie będą otwarte baseny i różnego rodzaju urządzenia rekreacyjno-wypoczynkowe. Na to mamy dokumentacje. 15 lutego chcę złożyć wniosek na realizację 5 etapu do Funduszu Inwestycji Strategicznych – opowiadał Witold Wróblewski.

Etap 6 zakłada budowę zbiornika rekreacyjnego, który ma być również zbiornikiem retencyjnym. Inwestycja ma kosztować 30 mln zł.

Chciałbym, aby pełnił on dwie funkcje. W momencie, kiedy mamy duże ilości wody możemy napuszczać wodę z Kumieli, żeby zmniejszać problem powodzi na terenie naszego miasta. Zamierzam, aby tam była możliwość pływania na pontonach, łódeczkach, rowerkach wodnych

– tłumaczył Witold Wróblewski.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ kkk
  Środa, 19.01

  I czy będzie riposta radnego "niezależnego" Tołwińskiego założyciela NE 2.0,przebierającego nogami do prezydentury?

 2. 2
  +12
  ~ Ja
  Środa, 19.01

  Tylko płatne! Przynajmniej nie będzie brudasów i patoli

 3. 3
  +25
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 19.01

  Jak zwykle. Akurat, gdy co raz bliżej wyborow, żeby było czym zabłysnąć. A tymczasem calą kadencję miasto było zaniedbywane. Tak samo bylo z budową Castoramy. Cóż za zbieg okoliczności, że mozna ją bylo zbudować akurat w roku wyborów, a nie rok czy dwa wcześniej :) No, ale ianczej każdy by zapomniał. Pytanie czy Elblążanie znów bedą naiwni i dadzą sie nabrać na te gierki. Basen to jedno i jest potrzebny. Niestety za tym stoi olewanie interesu miasta przez kolejne lata kadencji, a basen tego nie nadrobi. Otworzcie oczy i przeanalizujcie realizację inwestycji w mieście, gdzie te największe realizowane są na "tuż przed wyborami". Tak właśnie wladze miasa traktują Elbląg i Elblążan. Wniosek - im nie chodzi o dobro miasta.

 4. 4
  +6
  ~ Mietek
  Środa, 19.01

  Chyba prima aprilis.

 5. 5
  +4
  ~ Wodniak
  Środa, 19.01

  Zbiornik rekreacyjny zabudować wyciągami i zbudować wakepark, w najbliższej okolicy nie ma żadnego!!!! <3

 6. 6
  --4
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Środa, 19.01

  Na dobrą sprawę to co prezentuje W. Wróblewski brzmi całkiem sensownie. Nie ma się do czego przyczepić. Na razie nie ma pieniędzy na odbudowę dużego basenu, zróbmy więc mniejszy i do tego taki, który później będzie można przenieść w inne miejsce, na przykład na Zawadę lub na Wyspę Spichrzów. Stary basen nie wróci w dawnej formie, bo Sanepid się nie zgadza ale można go zaprojektować tak aby był i sporym kąpieliskiem, i miejskim jeziorem, i wreszcie bardzo potrzebnym zbiornikiem retencyjnym oraz strefą buforową dla wezbranej zanadto czasami Kumieli. Brzmi nieźle, prawda? Tylko dlaczego ja i inni jakoś jemu k... nie wierzą?

 7. 7
  --1
  ~ Głos Ludu
  Środa, 19.01

  A co na to Traks i Koliński - dwaj mędrcy :)))))

 8. 8
  +3
  ~ Klemens
  Środa, 19.01

  Początek kampanii wyborczej PE za 3, 2, 1...

 9. 9
  +8
  ~ Kronikarz Truso
  Środa, 19.01

  propagator sportów superciężkich nadal bez maski, ale kto super bogatemu zabroni (18.000 zł pensji za nic)

 10. 10
  +8
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 19.01

  Ten kto doradza prezydentowi w temacie basenów..... nie ma pojęcia o organizacji otwartych kąpielisk ogólnodostępnych. Podobne losy podzielił stok narciarski na Górze Chrobrego.....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3011260032654