Niedziela, 23.01.2022, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Przebudowa odcinka drogi krajowej nr 22. Kiedy ruszą prace?

15.01.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przebudowa odcinka drogi krajowej nr 22. Kiedy ruszą prace?
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Jeszcze w tym roku może ruszyć przebudowa 10 kilometrów drogi z Malborka do granicy z województwem warmińsko-mazurskiego. Obecnie trwa poszukiwanie wykonawcy. Inwestycja ma m.in. poprawić bezpieczeństwo na tym odcinku DK 22. 

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 22, od Królewa Malborskiego do granicy województwa warmińsko-mazurskiego. 

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi oraz dostosowanie parametrów do wymaganej klasy technicznej – m.in. poprzez przystosowanie nawierzchni do obciążeń do 11,5 t/oś. Rozbudowa obejmie ok. 10,2 km drogi krajowej od granic administracyjnych Malborka do granicy województwa pomorskiego z warmińsko-mazurskim, z wyłączeniem wcześniej przebudowanego skrzyżowania w Królewie Malborskim. Na trasie zostaną przebudowane skrzyżowania, skorygowane łuki poziome, spadki poprzeczne, przebudowany system odwodnienia i zbiorników retencyjnych. Ponadto zostaną przebudowane przepusty pod drogą krajową

- informuje gdański oddział GDDKiA.

 

Dodatkowo na remontowanym odcinku zostanie zbudowana lub przebudowana ścieżka pieszo-rowerowa wraz z miejscem postoju oraz kanał technologiczny. Prace budowlane przewidują również przebudowę kolidującej z inwestycją infrastrukturą techniczną.

 

Na oferty chętnych GDDKiA czeka do 16 lutego. Firma, która wygra postępowanie, będzie miała 19 miesięcy na realizację zadania. 

 

Przebudowa odcinka z Malborka do granicy województwa warmińsko-mazurskiego to niejedyna inwestycja planowana na DK 22. Kierowcy od lat czekają na remont odcinka Elbląg- Fiszewo. Niemal od roku GDDKiA trwa przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej tego zadania. Do przetargu stanęły cztery firmy. Inwestor, w lipcu powiadomił o wyborze najkorzystniejszej oferty. Zdaniem GDDKiA złożył ją Europrojekt z Gdańska. Od tej decyzji odwołali się pozostali uczestnicy przetargu, a Krajowa Izba Odwoławcza ją unieważniła. Obecnie trwa ponowna ocena wszystkich ofert. 
 

Inwestycja będzie polegała na budowie drogi klasy GP (główna ruchu przyspieszonego) o przekroju 2+1 (czyli naprzemiennie dwa pasy ruchu w jednym kierunku i jeden w przeciwnym). Droga na odcinkach Fiszewo - Jegłownik i Jegłownik - Elbląg na przeważającej długości będzie biegła wzdłuż korpusu istniejącej DK22, stanowiącego wał przeciwpowodziowy. W przypadku obwodnicy Jegłownika, na podstawie dokumentacji STEŚ (studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe), wybrany zostanie wariant przebiegu obwodnicy

- dodaje Karol Głębocki, Główny Specjalista ds. Komunikacji GDDKiA Oddział w Olsztynie.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ kiki
  6 dni temu, Niedziela, 16.01

  Na to wychodzi, że odcinek Fiszewo - Jegłownik i Jegłownik - Elbląg będzie realizować nowa ekipa nieprawdaż panie Główny Specjalisto?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.73263001441956