Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Inwestycja miała się zakończyć w listopadzie 2021 r. Co się dzieje przy ul. Mielczarskiego?

10.01.2022, 16:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Inwestycja miała się zakończyć w listopadzie 2021 r. Co się dzieje przy ul. Mielczarskiego?

Kiedy zakończy się budowa przedszkola i żłobka, a dzieci wrócą na ul. Mielczarskiego - niecierpliwi się mieszkanka ul. Lotniczej i dopytuje co z naborem do nowej placówki. Jak się okazuje, inwestycja nieznacznie przeciągnęła się w czasie. Sprawdzamy, na jakim etapie jest obecnie.

 

W ubiegłym roku z ulicy Mielczarskiego zniknął stary barak, który przez kilkadziesiąt był siedzibą Przedszkola nr 18 i rozpoczęła się budowa nowego obiektu. Zakończenie prac początkowo rzeczywiście planowano na listopad 2021 rok. Jednak termin ten został zmieniony. Mieszkanka Zatorza pyta, kiedy prace się zakończą i dzieci trafią do nowej siedziby.

Początkowo zapowiadano, że na początku roku obiekt zostanie przekazany na potrzeby żłobka i przedszkola, tam jednak chyba cały czas trwają prace. Kiedy dokładnie dzieci będą mogły się tam z powrotem wprowadzić

- pytani pani Iwona, mieszkanka ul. Lotniczej.

 

Na jakim etapie inwestycja jest obecnie? Zapytaliśmy o to, Biuro Prasowe Ratusza.
 

W tej chwili trwają tam czynności odbiorowe. Powinny się one zakończyć w ostatniej dekadzie stycznia. Dopiero wtedy podamy informację o terminie otwarcia tego obiektu. Rzeczywiście pierwotnie zakończenie robót było planowane na listopad 2021 roku, jednak podpisano aneks do umowy i przeniesiono ten termin na koniec grudnia

- mówi Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. 

 

Przypomnijmy. Nowy obiekt powstał w systemie prefabrykowanym drewnianym. Ma on być energooszczędny i ekologiczny. W budynku oprócz sal, zaplecza kuchennego i socjalnego znajdą się również pomieszczenia do gimnastyki, rytmiki, gabinety specjalistyczne, sala do zajęć sensorycznych, terapii pedagogicznej i socjoterapii. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt całej inwestycji to 9 mln 690 tys. zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Inwestycji Lokalnych wynosi 5,8 mln zł, oraz ponad 1,6 m zł z rządowego programu Maluch.

 

Docelowo opiekę przy ul. Mielczarskiego znajdzie tu 210 dzieci – 6 oddziałów przedszkolnych i 3 nowe oddziały żłobkowe. Żłobek będzie nowością w tym miejscu, wcześniej mieściło się jedynie przedszkole. Co z naborem do nowych grup?
 

Jeśli chodzi o przedszkole, to szósty, dodatkowy oddział został już skompletowany. Do żłobka będą przyjmowane dzieci, które znajdują się już na listach oczekujących do innych elbląskich żłobków. Ich rodzicom zaproponowane zostanie miejsce przy ul. Mielczarskiego. W tym wypadku decydująca będzie kolejność zgłoszeń

- wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.

 

Obecnie trwa konkurs na stanowisko dyrektora żłobka przy ul. Mielczarskiego (będzie to Żłobek Miejski nr 3). Na zgłoszenia chętnych Ratusz czeka do 17 stycznia. - To do nowego dyrektora żłobka będą zależały dalsze ruchy, jeśli chodzi o kadrę tej placówki - dodaje przedstawiciel Biura Prasowego UM w Elblągu. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ psl
  Poniedziałek, 10.01

  Czy ktoś zna zrealizowany w czasie jakikolwiek plan niejakiego Wróblewskiego poza podwyżką pensji dla siebie?

 2. 2
  0
  ~ dddddd
  Poniedziałek, 10.01

  Biedne dzieciaki odżyją po tym poprzednim azbestowym przedszkolu...

 3. 3
  +5
  ~ do psl
  Wtorek, 11.01

  Wróblewski to najgorszy prezydent jakiego miało to miasto, siedzi już drugą kadencję a nic tak na prawdę nie zrobił dla miasta, a wcześniej o zgrozo był naczelnikiem strategii i rozwoju miasta, paranoja i jeszcze ma pełno też nic nie robiących zastępców, strach myśleć ile oni kasy wzieli na swoje pensje i premie i podwyżki!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95444917678833