Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

„Tereny przeznaczone szczególnie dla małych i średnich inwestorów powoli nam się kończą”

30.10.2021, 21:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Tereny przeznaczone szczególnie dla małych i średnich inwestorów powoli nam się kończą”
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (źródło: archiwum redakcji)
- Interesują mnie przede wszystkim inwestorzy, którzy są spoza miasta. Czy zostali w jakiś sposób skuszeni naszą miejską ofertą? Czy mamy się czym pochwalić? – pytał radny PiS Piotr Opaczewski podczas czwartkowego (28.10.) posiedzenia Komisji Polityki.
 
Robert Rajkiewicz z Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki podkreślił, że ten rok był specyficzny. - Nie ma co ukrywać, że pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele przedsiębiorców, z którymi rozmawialiśmy przełożyło swoje decyzje bądź się wycofali. To nie dotyczy samego Elbląga, ale także innych regionów w Polsce – mówił.
 
 
W chwili obecnej rozmawiamy z jednym dużym przedsiębiorcą. Jest to firma notowana na giełdzie warszawskiej dotycząca terenów inwestycyjnych. Jeżeli udałoby się to sfinalizować to byłby znaczący sukces
 
– opowiadał Robert Rajkiewicz.
 
 
Radny PiS dopytywał, czy inni inwestorzy spoza naszego miasta są zainteresowani Elblągiem. - Są. Cały czas jesteśmy w kontakcie z inwestorami, z którymi wcześniej rozmawialiśmy – zaznaczył Robert Rajkiewicz. - Mamy jednego inwestora, który zamroził swoją inwestycję na 180 mln zł – dodał pracownik Departamentu Promocji Kultury i Turystyki.
 
 
Są zapytania o tereny, ale nie ma co okrywać, powoli one nam się kończą. Szczególnie te tereny przeznaczone dla małych i średnich inwestorów. Tereny, które pozostały to tereny, które wymagają środków ze strony Miasta, aby je dostosować
 
– przyznał Robert Rajkiewicz.
 
To stanowi nie lada problem. - Inwestor z Elbląga łatwiej rozumie pewne rzeczy. Natomiast inwestor spoza Elbląga jest przyzwyczajony, że przychodzi na teren, na którym już następnego dnia może inwestować – stwierdził pracownik Departamentu Promocji Kultury i Turystyki. - Czyli teren musi być przystosowany, wyrównany, uzbrojony w podstawowe media, drogi.
 
Jak poinformował Robert Rajkiewicz, oferta Miasta została powiększona o tereny przy Rzece Elbląg. - Myślę, że tu będzie fajny odzew, bo już są zapytania w odniesieniu do Przekop – dodał.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Upadły Harlej
  Sobota, 30.10

  "To stanowi nie lada problem. - Inwestor z Elbląga łatwiej rozumie pewne rzeczy. Natomiast inwestor spoza Elbląga jest przyzwyczajony, że przychodzi na teren, na którym już następnego dnia może inwestować " - a co przez 40 lat robili Słonina z Wróblewskim żeby takie tereny przygotować? Masa kasy UE została zmarnowana, a teraz nadal spora kasa z masowej wyprzedaży działek patodeweloperom jest przeżerana. Tylko mi nie mówcie o jakiejś śmiesznej Modrzewinie, gdzie pracuje mniej osób niż w Castoramie, którą powstała wyłącznie dzięki nowej S7.

 2. 2
  +8
  ~ hd
  Sobota, 30.10

  W chwili obecnej rozmawiamy z jednym dużym przedsiębiorcą. Jest to firma notowana na giełdzie warszawskiej dotycząca terenów inwestycyjnych. Jak poinformował Robert Rajkiewicz, oferta Miasta została powiększona o tereny przy Rzece Elbląg. - Myślę, że tu będzie fajny odzew, bo już są zapytania w odniesieniu do Przekop – dodał. Co to za bełkot, poszczepienny?

 3. 3
  +5
  ~ anatol
  Sobota, 30.10

  A radny PiS Piotr Opaczewski to niech lepiej poprosi swojego kolegę z partii , elblaskiego posła Leonarda Krasulskiego ,czlonka od kilku miesięcy Rady Doradczej przy Premierze o wsparcie w szukaniu inwestorow dla Elblaga . Obecne mozliwosci naszego posła są nieporównywalnie wieksze od urzędników elblaskiego Ratusza . Czekamy na efekt .

 4. 4
  0
  ~ taak
  Sobota, 30.10

  W Mińsku są już ich wielkie tłumy.

 5. 5
  --3
  ~ Jp
  Sobota, 30.10

  Juz niedojda pisowska szczuc zaczyna ? Najpierw sklucaja nas z wszystkimi a teraz inwestorow sie pyta .Lepiej zapytaj tego z sekty co dla Elblaga zrobil

 6. 6
  +2
  ~ Donald
  Niedziela, 31.10

  Do JP ty zapytaj swojego DT co zrobił dla Polski jsk był szefem w UE albo sam wymień kilka rzeczy które on zrobił???

 7. 7
  +5
  ~ kjm
  Niedziela, 31.10

  Jak ten departament / od wszystkiego i od niczego /"szuka" inwestorów to i efekty mizerne, czy jest to więc normalne?

 8. 8
  +3
  ~ $$$$$$$
  Niedziela, 31.10

  POWOLI to nie sukces.

 9. 9
  +4
  ~ czas ucieka
  Niedziela, 31.10

  Zastanawia nas jedno dleczego PIS pozwala by kolej nadzalewowa upadła.Dlaczego inwestorzy mają problem bo nie ma podłączonych mediów na terenach pustych ,wolnych.Jeśli jest tak to należy wymienić wszystkich w UM ratuszu.BO nie nadają sie.Pensje za coś biorą.

 10. 10
  +2
  ~ Sluszna racja
  Niedziela, 31.10

  I naszą cierpliwość do tych z U M ratusza też i mamy ich dość.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1033821105957