Wtorek, 31.01.2023, Imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na jakim etapie jest budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego? (zobacz zdjęcia)

08.08.2021, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na jakim etapie jest budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego? (zobacz zdjęcia)
Fot. Adrian Sajko
Trwa budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego im. św. Jana Pawła II i modernizacja dwóch oddziałów. Na jakim etapie są prace? - Wykonanie całości to ok. 35% prac założonych w projekcie – mówi Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa szpitala.
 
Jakie prace zostały już przeprowadzone?
 
Trwają prace budowlane przy budowie bloku operacyjnego. Wykonano fundamenty, konstrukcje, ściany osłonowe zewnętrzne, kanał techniczny oraz część łącznika komunikacyjnego do I piętra (winda). W trakcie realizacji  w najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z wykonaniem stropu budynku
 
- mówiła Małgorzata Adamowicz.
 
Trwają też prace przy modernizacji dwóch oddziałów: chirurgii dziecięca na drugim piętrze Szpitala przy Komeńskiego oraz rehabilitacji kardiologicznej  na pierwszym piętrze Szpitala przy Żeromskiego.
 
 
Kolejne prace to modernizacja oddziału psychiatrycznego na drugim piętrze Szpitala przy Żeromskiego oraz modernizacja oddziału pediatrycznego dla dzieci młodszych i dzieci starszych na parterze Szpitala przy Komeńskiego
 
– informuje Małgorzata Adamowicz.
 
Na jakim etapie są prace? - Wykonanie całości to ok. 35% prac założonych w projekcie – dodaje Małgorzata Adamowicz. - Wykonanie prac budowlanych i modernizacyjnych zaplanowane jest na 31 grudnia 2022 roku i nie planowane są opóźnienia.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Budowa nowego oddziału przy Szpitalu Miejskim na ul.Komeńskiego ( zdjęć 19 )
Dodano: 2021-08-08 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ ilikeelblag
  Poniedziałek, 09.08

  Sam blok jest OK, ale jego zła lokalizacja uniemożliwi w przyszłości potencjalną rozbudowę Szpitala JPII w jedynym możliwym kierunku, czyli na południe (tylko tu jest duża rezerwa terenu) . Podkreślałem to wielokrotnie, od kilku lat, kiedy tylko pokazano jakieś wizualizacje z - trzeba to wprost powiedzieć - tą samą fatalną lokalizacją nowego bloku operacyjnego.

 2. 2
  +7
  ~ ilikeelblag
  Poniedziałek, 09.08

  Jest jeszcze drugi aspekt - budowa, a właściwie pominięcie lądowiska HEMS na dachu lub w pobliżu nowego bloku - chyba takie pytanie powinna w imieniu swoim i czytelników sformułować Redakcja pod adresem inwestora czyli UM. HEMS jest normą przy budowie takich obiektów, tym bardziej, że żaden z dwóch Szpitali Miejskich w Elblągu - lądowiska nie posiada.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2469010353088