Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Radna: Stan nawierzchni tych ulic jest nawet trudny do opisania

09.06.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radna: Stan nawierzchni tych ulic jest nawet trudny do opisania
Fot. Adrian Sajko

Radna Jolanta Janowska zwróciła się z prośbą do Prezydenta Elbląga Witold Wróblewskiego o zaplanowanie w budżecie Miasta środków na poprawę nawierzchni ulic Gdyńskiej, Szucha, Modlińskiej i Skierniewickiej.


 

Są to ulice, które nie posiadają chodników dla pieszych i od czasów wojny przechodziły drobne remonty

 

– podkreśliła Jolanta Janowska.To nie jedyne ulice, które zdaniem radnej wymagają naprawy. - W następnej kolejności proszę o sprawdzenie stanu ul. Suwalskiej, Pomorskiej, Żyrardowskiej. Stan nawierzchni tych ulic jest nawet trudny do opisania – stwierdziła Jolanta Janowska.

Jak zaznaczyła radna mieszkańcy od lat proszą o naprawę dróg oraz skarżą się na liczne utrudnienia w ruchu drogowym i pieszym.

Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak przyznaje, że w budżecie roku 2021 nie ma możliwości zabezpieczenia roków finansowych na kompleksową przebudowę wymienionych przez radną ulic.


 

Takie inwestycje muszą być poprzedzone opracowaniem dokumentacji projektowej, które poza wykonaniem nowych konstrukcji nawierzchni jezdni, wyodrębnienia lub przebudowy ciągów pieszych, przebudowę oświetlenia ulicznego oraz dostosowania zjazdów, zawierać muszą także rozwiązania zapewniające prawidłowe odwodnienie nawierzchni drogowych poprzez budowę nowych i przebudowę istniejących odcinków kanalizacji deszczowej wraz z wykonaniem wpustów ulicznych z przykanalikami

 

– wyjaśnia Janusz Nowak.Kiedy przeprowadzono taką inwestycję? - Wykonano ją w latach poprzednich przebudowując ulicę Modlińską oraz odcinek ulicy Żyrardowskiej – poinformował Janusz Nowak. - Zakres tych inwestycji na pozostałych ulicach przekracza aktualne możliwości finansowe miasta.

 - W trakcie prac nad budżetem 2022 roku rozpatrzone będzie zabezpieczenie środków na prace przygotowawcze tj. związane z opracowaniem dokumentacji projektowych i uzyskaniem stosownych pozwoleń na realizację robót. Sukcesywna modernizacja tych ulic uzależniona będzie od wielkości środków budżetu miasta, które będą mogły zostać przeznaczone na inwestycje drogowe oraz możliwości pozyskania na ten cel środków zewnętrznych

 

– zaznaczył Janusz Nowak.Jak wiceprezydent ocenił stan ulic wskazanych przez radną? - Stan techniczny przedmiotowych ulic jest pod stałą obserwacją oraz nadzorem i do czasu realizacji kompleksowej przebudowy ulic te będą w miarę możliwości i potrzeb naprawiane w ramach środków bieżącego utrzymania dróg – dodał.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / Stan drógna ulicach: Szucha Modlińska Skierniewicka Gdyńska ( zdjęć 46 )
Dodano: 2021-06-09 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Student Gdański
  Środa, 09.06

  Ludzie sobie zęby wybijają na takim chodniku i ulicy ale środki na stawianie pomników i opłacanie zbędnych ludzi w ratuszu zawsze się znajdą....

 2. 2
  +13
  ~ "Dziady" cz.2021
  Środa, 09.06

  Nowak - ty się chłopie nie dziwisz i nie wstydzisz tego co bredzisz? Trzeba być "spoza samorządu" aby tak bezwstydnie brać kasę i bredzić jak poobijany w remizie. Zawstydź się chłopie chociaż wobec swoich dzieci, wnuków jeśli je masz. To co bredzisz od wyznania że nie jesteś samorządem, bredni o boisku SP23, intelektualnego pokazu ze Wschodnią, i teraz to. kiedy komunista traci honor i przyzwoitość? A gdzie znowu "ukrył" się Wróblewski? Skomentował przebudowę alejek w parkach i odkaża się przed następnym występem przy śmietniku? Obostrzenia łagodnieją więc i odkażanie można rzadziej stosować. A Nowak utrwala się w pamięci jako pan w geriatrycznym stanie.

 3. 3
  +6
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 09.06

  Dramat swoi radni ze swoim prezydentem rozmawiają w słusznej sprawie i informują media ? Dramat!

 4. 4
  +12
  ~ Leon57
  Środa, 09.06

  dramat typowy dramat jak ci panowie mogą zarządzać tym miastem (moim rodzinnym miastem) jeśli sami się nie orientują w zarządzaniu a do tego nie potrafią dobrać sobie współpracowników by im w tym pomagali. dla przypomnienia już kiedyś zostały opracowane plany na remont ulic: Szucha, Szczecińska Krakowska, Gdyńska, Modlińska prowadzono na nich prace wodno kanalizacyjne i innych instalacji pod kontem ich kapitalnego remontu. Z tego zrobiono tylko ulicę Krakowską a o tym włodarze powinni wiedzieć bo w tym czasie o ile się nie mylę pracowali w UM A i pieniądze się znajdą pod warunkiem że będzie się je wydawało racjonalnie i przemyślanie a nie tak jak "towarzysze z województwa oczekują"

 5. 5
  +3
  ~ Ryś
  Środa, 09.06

  Też pamiętam że projekty byly na całość ale zrealizowano tylko Krakowską i Modlinska dla reszty zabrakło pieniędzy. Krótką pamięć mają urzędnicy w porównaniu z mieszkańcami i wyborcami

 6. 6
  +4
  ~ Kamyk
  Środa, 09.06

  Dobrze że piszecie nazwy tych ulic,bo już myślałem że to zdjęcia z mojej ulicy tj.z ul.ŻEGLARSKIEJ,IDEALNIE TO SAMO,PISZ,WYMALUJ

 7. 7
  +7
  ~ Janko Muzykant
  Środa, 09.06

  Nie które ulice, po szerokości jezdni, to myślę, że były przez Niemców budowane pod kątem transportu za pomocą konnych furmanek. Ale trzeba powiedzieć, że projektant zostawił pole do popisu następnym włodarzom, bo szerokość ulic pozwala na poszerzenie jezdni.

 8. 8
  +1
  ~ mir
  Czwartek, 10.06

  Ulica A.Struga wygląda jak ser dziura na dziurze popychana centrum miasta wygląda jak po bombardowaniu wstyd pani radna Król obiecywała że wyremontują .Kadencja się skończyła i jest jak jest

 9. 9
  0
  ~ ZAKANALAK
  Czwartek, 10.06

  Grochowska czekała 40 lat,,Remont trwa,Kasa Polacy Kasa musi być,

 10. 10
  0
  ~ kkk
  Czwartek, 10.06

  To pani już jest w Elblągu sprzed wojny?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1551229953766