Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Radna apeluje: Na skrzyżowaniu Legionów, Piłsudskiego i Królewieckiej często tworzą się niebezpieczne sytuacje

23.05.2021, 21:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radna apeluje: Na skrzyżowaniu Legionów, Piłsudskiego i Królewieckiej często tworzą się niebezpieczne sytuacje
Fot. Adrian Sajko
REKLAMA
- Skrzyżowanie ulic Legionów, Piłsudskiego i Królewieckiej to bardzo uczęszczana droga mieszkańców do pracy i szkół – stwierdziła radna PiS Jolanta Janowska, które zwróciła się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego o udrożnienie ruchu drogowego w tym miejscu.
 
 
- Rano i w godzinach szczytu tworzą się korki i często niebezpieczne sytuacje. Proponowałam rozwiązanie typu sygnalizacja świetlna lub rondo, ale obie były kosztowne. Może zatem stosowne służby poszukają lepszych i tańszych rozwiązań, które ułatwią codzienne życie mieszkańców – podkreśliła Jolanta Janowska.
 
Prezydent Elbląga przyznał, że problem komunikacyjny tego miejsca jest mu znany. - Dlatego w celu rozwiązania została zlecona i wykonana dokumentacja projektowa na przebudowę ul. Królewieckiej w tym obszarze – zapewnił Witold Wróblewski.
 
 
Można stwierdzić, że rozwiązanie zaproponowane w opracowanym projekcie jest optymalne, biorąc pod uwagę obecne możliwości dysponowania trenerem
 
 
– zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Jak wyjaśniał Prezydent Elbląga, koszty związane z realizacją tego przedsięwzięcia nie są w obecnym czasie możliwe do poniesienia. - Nie ma też możliwości podjęcia działań, które byłyby tańsze i rozwiązywałyby problem komunikacyjny tego miejsca – stwierdził Witold Wróblewski.
 
 
Rozważane jest wykonanie połączenia drogowego ul. Legionów z ul. Częstochowską, które ułatwiłoby wyjazd do ul. Królewieckiej. Będzie on możliwe do zrealizowania w miarę postępującej zabudowy mieszkaniowej obszaru położonego między tymi ulicami
 
– wyjaśniał Witold Wróblewski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / Ruch drogowy na skrzyżowaniu ulic: Legionów, Piłsudskiego i Królewieckiej ( zdjęć 15 )
Dodano: 2021-05-23 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --26
  ~ Żądamy wyjaśnień !
  Niedziela, 23.05

  Czemu Witia nie przyszedł na pogrzeb posła i byłego prezydenta Elbląga pana Wilka ? Wstyd Wróbelku,wstyd i hańba.

 2. 2
  +7
  ~ Olenko
  Niedziela, 23.05

  Problem rozwiąże nowa wschodnia obwodnica, albo południowa, a może zachidbia

 3. 3
  +7
  ~ zez
  Niedziela, 23.05

  a na co sa pieniadze w Elblagu ? Co propozycja od mieszkańców ,czy radnych to taka sama odpowiedż - brak funduszy . Jak w kabarecie Laskowika - Nie ma , nie ma , nie ma . Super robota .

 4. 4
  +16
  ~ Pil
  Niedziela, 23.05

  Skrzyżowanie jak na każde inne w tym mieście. W godzinach szczytu każde jest zakorkowane a niebezpieczne sytuacje tworzą kierujący bez wiedzy na temat ruchu drogowego. Bez dobrego ustawienia świateł w naszym mieście, Elbląg będzie zawsze zatkany

 5. 5
  +5
  ~ Do zez
  Niedziela, 23.05

  Kasa jest tylko na rozwalanie wszystkiego co jeszcze jakoś funkcjonuje albo bardzo dobrze funkcjonuje. Np. Zkm, sport w szkołach, bazantarnia. No i kasa jest na nikomu niepotrzebne pomniki i nazwy rond, ławeczek, tramwaj.

 6. 6
  +12
  ~ Prawda
  Niedziela, 23.05

  Zarząd dróg miejskich to NAJSŁABSZY departament w naszym magistracie. Niekompetencja i brak jakichkolwiek sensownych pomysłów poraża... I to od lat.

 7. 7
  +6
  ~ TWÓJ Kumpel
  Poniedziałek, 24.05

  Do - Żądamy wyjaśnień - Ty oszołomie a czy chodzenie na pogrzeby to jest PRZYMYS Pan Wróblewski nie chciał przyjść i tyle. Ma swoje inne sprawy, a nie te głupie twoje ogarniać.

 8. 8
  +7
  ~ Ojoj
  Poniedziałek, 24.05

  Czeba obwodnice pólnocna budowac!

 9. 9
  +12
  ~ obserwator77
  Poniedziałek, 24.05

  każde skrzyżowanie stwarza niebezpieczne sytuacje,każde wyprzedzanie stwarza niebezpieczne sytuacje....każdy niedouczony kierowca stwarza niebezpieczne sytuacje...ale wystarczy więcej empatii i ograniczone zaufanie do innych użytkowników,bo 50km/h a gdzie niegdzie 30km/h chyba wystarczy.Jak radny nie wie,po co tam jest,to wymyśla takie problemy.

 10. 10
  --5
  ~ zdegustowany
  Poniedziałek, 24.05

  do TWÓJ KUMPEL....oczywiście chodzenie na pogrzeby to nie przymus. Pełniąc jednak taką funkcję jak PRZEZYDENT MIASTA pewne rzeczy robi się bez względu na "chęci". Świadczy to o poziomie. Niezależnie z jakiej partii by nie był JW to długoletni radny, poseł a przede wszystkim były prezydent tego miasta, którego raczej się dobrze wspomina, czego nie będzie można powiedzieć o obecnym włodarzu. Brak WW na pogrzebie dużo mówi.....ale czy nas to dziwi???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1297378540039