Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

"Plac zabaw przy ul. Malborskiej jest oblegany przez najmłodszych, ale jego stan wymaga interwencji"

09.05.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Plac zabaw przy ul. Malborskiej jest oblegany przez najmłodszych, ale jego stan wymaga interwencji"
Fot. Adrian Sajko
Radny Paweł Kowszyński zwrócił uwagę na stan placu zabaw, który mieści się nieopodal wieżowców przy ul. Malborskiej. - Czy przewiduje się przeprowadzenie konserwacji i remontu urządzeń na tym placu zabaw w okresie wiosennym tak, aby dzieci w okresie letnim mogły bezpiecznie korzystać z tej infrastruktury? - pytał.
 
 
Prace zabaw urozmaicają i uatrakcyjniają otoczenie najmłodszych mieszkańców miasta oraz wspomagają rozwój fizyczny i psychiczny dzieci jak również sprzyjają kształtowaniu zachowań międzyludzkich. Plac zabaw to ważne miejsce dla rozwoju dziecka i jest szczególnie istotny w jego rozwoju. Badania wskazują, że dzieci w wieku przedszkolnym, aż 80 proc. aktywnego czasu przeznaczają na interakcje ze środowiskiem fizycznym
 
– zaznaczył Paweł Kowszyński.
 
Jak podkreślił radny to właśnie na placu zabaw kształtują się podstawowe kompetencje społeczne począwszy od komunikacji, a skończywszy na nauce kreatywności. - Plac zabaw często jest pierwszym miejscem, w którym zachodzi proces komunikacji z „obcym” innym bawiącym się dzieckiem – stwierdził. - Dlatego w przestrzeni miejskiej tak ważną rolę odgrywają place zabaw dla dzieci.
 
 
Plac zabaw przy ul. Malborskiej jest miejscem bardzo pożądanym i obleganym przez najmłodszych mieszkańców, jednakże jego stan wymaga interwencji – naprawy i uzupełnień elementów, które uległy normalnemu zużyciu podczas eksploatacji
 
– opowiada Paweł Kowszyński.
 
W czym tkwi problem? - Część drewnianej infrastruktury placu zabaw ulega zwykłemu spróchnieniu i odpada, a niektóre metalowe korozji. Również nawierzchnia mini boiska do kosza wymaga interwencji. Ogólny stan urządzeń na placu zabaw wymaga naprawy, częściowej wymiany, odświeżenia i uzupełnienia niektórych elementów – wymieniał radny.
 
Paweł Kowszyński zwrócił się do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego z pytaniami, czy przewiduje się przeprowadzenie konserwacji i remontu urządzeń na tym placu zabaw w okresie wiosennym tak, aby dzieci w okresie letnim mogły bezpiecznie korzystać z tej infrastruktury, a także czy władze miasta przeprowadziły coroczny przegląd infrastruktury placów zabaw znajdujących się na terenie i w gestii miasta. - Czy zaplanowane zostały w okresie wiosennym ich konserwacje i naprawy przygotowujące do bezpiecznego użytkowania przez dzieci w sezonie letnim? - dopytywał.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Galeria / "Plac zabaw przy ul. Malborskiej jest obleganym przez najmłodszych, ale jego stan wymaga interwencji" ( zdjęć 41 )
Dodano: 2021-05-09 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ . franercia
  Niedziela, 09.05

  Władza samorządowa o takie obiekty nie dba ,ONI TYLKO MARZĄ CO TU SPRZEDAĆ ILE JESZCZE JEST DZIAŁEK DO SPRZEDANIA ITD. NIECH PAN RADNY ZOBACZY ZAPLECZE ULICY ŁÓDZKIEJ ZOSTAŁY ZABRANE LUDZIOM OGRÓDKI PRZY DOMOWE I STOJĄ ZANIEDBANE PONAD 30 LAT Ta władza musi jak najszybciej odejść ,

 2. 2
  +3
  ~ kiki
  Niedziela, 09.05

  A kto się tym ... "środowiskiem fizycznym"... jak to nazwał radny, opiekuje? pan radny powinien wiedzieć kto zacz za ten "bałagan" odpowiada? Jesteś pan z tego okręgu to dbaj pan aby "opiekun" tej infrastruktury był ... odpowiedzialny?

 3. 3
  +6
  ~ Do franercia
  Niedziela, 09.05

  Jak ludzie którzy tam mieszkają i urzytkują sami nie dbają to kto inny ma o to zadbać? Po co robić takie obiekty jak zaraz ktoś to rozwali "bo to nie moje, to można to rozwalać" a później piszą że samorząd nic nie robi. Czy to jakiś Pan radny porozbijał butelki, wywalil śmieci? Nie, to byli mieszkańcy.

 4. 4
  +2
  ~ Jamaleg
  Niedziela, 09.05

  Uprzedzę słowa miłościwie panującego Witolda,, nie ma pieniędzy "

 5. 5
  +14
  ~ Dzikusy
  Niedziela, 09.05

  Nie naprawiać. Nie sprzątać. Nie potrafili uszanować ładnego placu to na nowym też będą zaraz zaniedbania. Wstyd mieszkańcy.

 6. 6
  +10
  ~ ale syf
  Niedziela, 09.05

  Przecież to niedawno oddane do użytkowania. Kto doprowadził do takiego stanu- krasnoludki???? Jak sami mieszkańcy nie dbają i urządzają tam libacje alkoholowe to kto ma to naprawiać?????

 7. 7
  +4
  ~ Adam
  Poniedziałek, 10.05

  Troglodyci, śmieciarze, ludzki odpad. Nie naprawiać. Barachło niech ryjami ociera się o szkło. Reszta normalnych ludzi niech wywozi dzieci na inne place zabaw.

 8. 8
  +5
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 10.05

  Ten kto to pisał widział obleganie? Kiedy niby był oblegany, przez kogo i jakim celu? Obleganie widać na fotografiach. Jako mieszkaniec w życiu nie widziałem tam dziecka bawiącego się,, no może dzień po otwarciu....

 9. 9
  +1
  ~ piękne "jego" kolejne foto
  Poniedziałek, 10.05

  Ależ panie "radny" - tam jest administrator, gospodarz, monitoring tego obiektu. Zatorze ma to na co głosowało - trzymali głęboko palec w ... kww i Witolda, to niech patrzą jak ich dzieci siedzą w wybojach na boiskach podobnie jak samochody w dziurach na jezdniach. Witold zapewne jest zdziwiony że istnieją w mieście takie doskonałe boiska które, za radą czerepaka, można zamienić w parkingi dla elektoratu. Po co dzieciom boisko? Był największy basen odkryty w Europie i trzeba było udawać że się o niego dba, więc psl hoduje tam szuwary i kłopot z głowy jaśnie panującego.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1582961082458