Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

„Warto zbudować coś, czego w Elblągu jeszcze nie było”. W naszym mieście może powstać Pumptrack

22.09.2019, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Warto zbudować coś, czego w Elblągu jeszcze nie było”. W naszym mieście może powstać Pumptrack
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. materiały nadesłane)
Jutro, 23 września, rozpoczyna się głosowanie nad projektami, które będzie można zrealizować w ramach Budżetu Obywatelskiego. Radny KWW Witolda Wróblewskiego, Krzysztof Konert, chciałby, aby 450 tys. zł zostały przeznaczone na budowę toru rowerowego typu Pumptrack przy ul. Kłoczowskiego.
 
Radny zachęca mieszkańców okręgu nr 2, aby swoimi głosami przyczynili się do powstania nowej atrakcji na osiedlu Nad Jarem. - W ramach Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy osiedla Nad Jarem zgłosili projekt budowy Pumptracku przy ul. Kłoczowskiego. Takiego miejsca brakuje w naszym mieście – mówił Krzysztof Konert.
 
Nad Jarem są już inwestycje, które zostały zrealizowane dzięki BO. - Powstało mini miasteczko ruchu drogowego, plac zabaw dla dzieci. Teraz pomysł jest taki, aby zbudować coś dla rowerzystów – dodał radny.
 
Czym jest Pumptrack? - To specjalnie przygotowany tor łączący jazdę rowerem i wszechstronny trening.. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Tor zbudowany jest z użyciem asfaltu lub innej nawierzchni pozwalającej na długotrwałe użytkowanie bez konieczności częstej konserwacji. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania – wyjaśnia Krzysztof Konert.
 
Grupa mieszkańców osiedla Nad Jarem spotkała się z radnym, by porozmawiać o nowej inwestycji. - Myśleliśmy nad takim pomysłem, który byłby najbardziej uniwersalny i zadowoliłby jak największą rzeszę elblążan zamieszkujących ten okręg – opowiada Krzysztof Konert. - Doszliśmy do wniosku, że Pumptrack byłby najlepszy. Mogą z niego korzystać bardzo młode osoby, młodzież, osoby starsze.
 
 
Apeluję do mieszkańców okręgu 2, by głosowali na Pumptrack. Ta inwestycja przyczyni się do powstania fajnego miejsca do rozrywki, a tego tam brakuje. Pomysł jest bardzo popierany przez młodzież
 
– zapewniał Krzysztof Konert.
 
Jeśli ten projekt zdobyłby największą liczbę głosów na tę inwestycję z BO przeznaczonych zostanie 450 tys. zł. - Jego kształt i długość uzależnione są od środków finansowych. Myślę, że w tej kwocie udałoby się stworzyć taki tor, z którego mogło by korzystać kilka osób naraz – stwierdził Krzysztof Konert. - Ale tak naprawdę dopiero jak projekt uzyska akceptację i zwycięży będziemy mogli poszukać firmy, która za tę kwotę zaproponuje nam jak najwięcej elementów.
 
Powstanie tej inwestycji to byłby dopiero początek. - Pieniądze pozyskane z BO zostałyby przeznaczone na budowę toru, ale kto powiedział, że na tym trzeba poprzestać. Później można pomyśleć o ławeczkach, śmietnikach. To jest teren miejski, gdzie kiedyś było boisko. Nie ma sensu budować tam kolejnego boiska, bo mamy już takie przy Szkole Podstawowej nr 11. Warto zbudować coś, czego w Elblągu jeszcze nie było.
 
 
W Elblągu mamy miejsce do jazdy na deskach, ale nie na rowerach. Z tego, co wiem jest zapotrzebowanie na to, żeby móc jeździć na rowerze w bardziej widowiskowy sposób
 
– dodał Krzysztof Konert.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Ty bucu
  Niedziela, 22.09

  Babcie na balkonikach będą miały atrakcje, bo z tego co wiem młodzieży w Mblągu nadto poza tym kiedy mają realizować plany w wolnym czasie skoro szkoła do 18? :D

 2. 2
  --2
  ~ dam głos
  Niedziela, 22.09

  Wreszcie pomysł zamiast "interpelacji". Zrealizować. Czy głosować mogą mieszkańcy z innych okręgów?

 3. 3
  +5
  ~ kiki
  Niedziela, 22.09

  Chyba pan radny najwyraźniej odleciał? W Elblągu jest zapotrzebowanie ale na kąpieliska. Dokończyć należy przede wszystkim trasy rowerowe i nie zbudowane z kostek betonowych, panie radny, ot co.

 4. 4
  +15
  ~ I co znowu
  Niedziela, 22.09

  Znowu pomysły radnych nie mieszkańców. Ruina kąpielisko,amfiteatr, park dolinka chodniki i alejki proszą się o remont.

 5. 5
  +12
  ~ QT
  Niedziela, 22.09

  Tor w sam raz na wyczynową jazdę na hulajnodze elektrycznej :)))))))

 6. 6
  +11
  ~ mlody
  Niedziela, 22.09

  toć mamy juz coś takiego - o żartobliwej nazwie tor wrotkarski hahahahahaha

 7. 7
  --4
  ~ Joluś
  Poniedziałek, 23.09

  Mam nadzieję, że mieszkańcy Zawady, a szczególnie młodzież za tym zagłosuje i nie będą patrzeć na komentarze ludzi zawistnicy, malkontentów, itp.

 8. 8
  +9
  Robert Koliński
  Poniedziałek, 23.09

  Panu radnemu Konertowi podpowiem, że w Elblągu nie było jeszcze np. prostych chodników, porządnych alejek asfaltowych w parkach czy choćby rozumu w ratuszu - warto zagłosować za tymi podstawowymi rzeczami, zanim wyrzuci się w błoto kolejne pół miliona złotych na betonową nieckę, w której radny dostrzegł potencjał aktywizacji rowerowej "rzeszy osób starszych".

 9. 9
  --6
  ~ Solder
  Poniedziałek, 23.09

  Proszę poczytać o tolerancji towarzysza Kolińskiego http://www.wykop.pl/ramka/4904873/dach-plonie-niech-skur-syn-plonie-lewacki-kandydat-do-pe-robert-kolinski/

 10. 10
  +9
  ~ rambo 11
  Poniedziałek, 23.09

  Wybudować można ale kilometrowe ławki aby ta zniewieściała młodzierz w opiętych gejowskich rurkach lampiła się w swoje telefony,trzeba nauczyć od początku ich rozmawiać bo- ze słownictwem są w epoce kamienia łupanego,a nie tory ŁAWKI NA 5- KM Panie Radny z okazji wyborów częściowo zaradny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.