Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Droga wolna! Połączenie dworca autobusowego z Al. Grunwaldzką już otwarte

06.06.2018, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Droga wolna! Połączenie dworca autobusowego z Al. Grunwaldzką już otwarte

Kierowcy mogą już korzystać z połączenia dworca autobusowego z Al. Grunwaldzką. Przebudowa skrzyżowania trwała kilka miesięcy i kosztowała miasto 1,4 mln zł. Głównym beneficjentem tej inwestycji jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu.

Przebudowa skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ul. Mickiewicza, łączącego z nim teren dworca autobusowego rozpoczęła się na początku tego roku, a zakończyła 15 maja. Wczoraj (5 czerwca) zakończono malowanie oznakowania poziomego drogi i udostępniono ją kierowcom. Oficjalnego otwarcia ukończonej inwestycji dokonał dzisiaj (6 czerwca) prezydent Witold Wróblewski, w towarzystwie przedstawicieli: wykonawcy (firma MTM) i beneficjenta (PKS).

Cieszę się, że jesteśmy już po wykonaniu tego skrzyżowania i że w tym roku zakończymy wiadukt nad torami, a firma [elbląski PKS - przyp. red.] w dużo lepszych warunkach będzie mogła prowadzić swoją działalność. Od lat trwała dyskusja o zrobieniu tu czterodrożnego skrzyżowania. Moim zdaniem niezbędne było podjęcie tematu teraz, aby nie wracać do niego za dwa, trzy lata

- przekonywał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Potwierdzam, ta inwestycja była potrzebna. Panu prezydentowi należą się podziękowania za to, że znalazł pieniądze, dzięki którym można było to skrzyżowanie przebudować. Z chwilą rozpoczęcia przebudowy ulicy Lotniczej dojazd na dworzec był mocno utrudniony. Problem dotyczył również stacji diagnostycznej, przez ten utrudniony dojazd mieliśmy znacznie mniej klientów oraz myjni autobusów i samochodów ciężarowych, która również była zdecydowanie gorzej wykorzystana ze względu na utrudniony dojazd

- mówił Władysław Brachun, prezes elbląskiego PKS.

Przebudowa sfinansowana została w całości ze środków budżetu miasta i kosztowała ok. 1,4 mln zł. Inwestycja koreluje z powstającym po sąsiedzku wiaduktem z system dojazdowych, który ma połączyć dzielnicę Zatorze z centrum miasta. To zdanie kosztujące 35 mln złotych jest współfinansowane przez UE. Jego wykonawcą również jest firma MTM. Zgodnie z harmonogramem ta budowa powinna zostać zakończona we wrześniu tego roku.

Staraliśmy się, aby przebudowa skrzyżowania została wykonana sprawnie. Dołożymy wszelkich starań, aby budowa wiaduktu, równie sprawienie się zakończyła, zgodnie z harmonogramem

- dodał Radosław Marczak, kierownik firmy MTM podczas spotkania z dziennikarzami.


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%87.5 %12.5


Galeria / Połączenie dworca PKS z Aleją Grunwaldzką. ( zdjęć 16 )
Dodano: 2018-06-06 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Jan
  Środa, 06.06

  Wreszczie!

 2. 2
  +22
  ~ 123
  Środa, 06.06

  Gratulacje dla Pana Wroblewskiego. Pomimo braku poparcia radnych powoli popycha Elblag do przodu. Nalezy przyznac ze w porownaniu do swoich poprzednikow pan prezydent robi duzo dla miasta. Mam nadzieje ze elblazanie tez ten wysilek docenia w najblizszej przyszlosci.

 3. 3
  --19
  ~ Otwieram lodówkę, a tam....
  Środa, 06.06

  ,,,,jak nie Kosecka to Wróblewski. Strach otworzyć lodówkę.

 4. 4
  --15
  ~ A to dobre
  Środa, 06.06

  Żadnej łaski nikt nikomu nie robi rozbudowuje miasto. Przecież bierze pensje za swoje stanowisko. Gdyby był taki jak prezydent szczu,,,, k. który buduje non stop to był by super.

 5. 5
  +15
  ~ Elblazanka
  Środa, 06.06

  Brawo! gratulacje, przy tak opornych i negatywnych głosach wiadomo kogo.Panie prezydencie , tylko pan się liczy w tych wyborach.

 6. 6
  --11
  ~ kolo
  Środa, 06.06

  Tyle jego.

 7. 7
  --17
  ~ jako komisja panu zabraniam
  Środa, 06.06

  spieszy sie komuchom przed wyborami a przez 3 lata celowo wstrymywali inwestycje na rok wyborczy - wroblewski wyleci na taczce z UM na jesieni

 8. 8
  +16
  ~ Brawo
  Środa, 06.06

  Niech pan robi swoje , a reszta kandydatow niech przebiera nóżkami myśląc ze mają czym zaskoczyc elblazan , chyba jedynie w rozdawnictwie kasy i stołkow!

 9. 9
  --18
  ~ EB.
  Środa, 06.06

  Eeeeee postkomuchy a gdzie kropidło????? Taka delegacja to powina być jakby pomogli w otwarciu porządnego zakładu pracy.

 10. 10
  +18
  ~ Do EB
  Środa, 06.06

  Cos ci się pomylilo bo od falszywej wiary są pisuary

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.