Sobota, 30.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Zamiast Porto 55 najwyższy budynek w mieście! Ten pomysł już znamy, czy teraz będzie zrealizowany?

29.05.2018, 13:45:29 Rozmiar tekstu: A A A
Zamiast Porto 55 najwyższy budynek w mieście! Ten pomysł już znamy, czy teraz będzie zrealizowany?
Fot. materiały Regal Park

Planów zagospodarowania działki u zbiegu ulic Nowowiejskiej i Królewieckiej w ciągu ostatnich lat było kilka, łącznie z tym najgłośniejszym dotyczącym budowy galerii handlowej Porto 55. Wszystkie spaliły na panewce. Teren w centrum miasta spokojnie zarasta trawą, od czasu do czasu "goszcząc" jedynie lunapark. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie to się zmieni.

Na terenie przy ul. Nowowiejskiej powstanie Regal Park obiekt mieszkalno-usługowy, piętnastokondygnacyjnych, jedna z nich bedzie to kondygnacja podziemna. 

Budynek będzie zawierał trzynaście kondygnacji mieszkalnych na których znajdowało się będzie aż 123 lokali mieszkalnych jedno, dwu, trzy, cztero i pięciopokojowych. Mieszkania o powierzchni od 37 m2 do prawie 131 m2, wszystkie posiadają obszerne balkony a niektóre tarasy o powierzchni prawie 98 m2.  Usytuowanie budynku spowoduje doskonałe naświetlenie mieszkań o każdej porze dnia. Od strony ulicy Nowowiejskiej balkony mieszkań usytuowanych na dolnych kondygnacjach będą osłonięte dodatkową taflą szkła. Całość inwestycji będzie otaczał rozległy park, który od strony północnej będzie oddzielał część biznesową od części mieszkalnej. Na końcu parku został zaplanowany plac zabaw dla dzieci. Parter inwestycji przeznaczony jest na sklepy wielkopowierzchniowe natomiast lewe, dwupiętrowe skrzydło, zostało przeznaczone na lokale usługowe o łacznej powierzchni 3731 m2 w tym lokale biurowe o powierzchni ponad 1800 m2. To pierwszy w naszym mieście budynek, w którym będą się znajdowały biura klasy A : ciche windy, recepcja, konsjerż, open space – to rozwiązania, których do tej pory brakowało w Elblągu.

- czytamy na stronie inwestora.

Kiedy miałaby ruszyć budowa? Jak informuje przedstawiciel inwestora, Jarosław Kraiński, nastąpi to w sierpniu tego roku.

Czy tym razem uda się doprowadzić sprawę do końca? Przekonamy się niebawem. Jedno jest pewne, działka przy ul. Nowowiejskiej na zabudowę czeka już od wielu lat. Pierwszy był duński inwestor, spółka Sjaelso, który chciał postawić tam galerię handlową Porto 55. W 2011 roku ruszyły prace przygotowawcze pod tę inwestycję. Nic z tego jego nie wyszło, bo w 2013 roku sąd ogłosił upadłość inwestora. Po kilku latach przerwy, w 2016 r., syndykowi masy upadłościowej udało się sprzedać działkę. Za ponad 2,8 mln zł kupiła ją wtedy spółka z Krakowa i... odsprzedała ją deweloperowi z Przasnysza.

W ostatnim czasie teren wielokrotnie przechodziła z rąk do rąk. Sam pomysł postawienia tam najwyższego budynku w mieście również nie jest niczym nowym, oglądaliśmy już podobne wizualizacje takiego przedsięwzięcia. W ubiegłym roku, o czym informowaliśmy, nosiła się z takim zamiarem między innymi: firma Nordic Property, która zapowiedziała, że na działce o łącznej powierzchni 9,5 tys. m2 powstanie najwyższy obiekt mieszkalny w mieście (miał on być wyższy o dwa piętra od Bramy na Modrzewinę). Na tym się wtedy skończyło. Teren po Porto 55 zostanie wreszcie zabudowany? Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze poczekać.

Do tematu jeszcze wrócimy.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%88.9 %11.1


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Krisov
  Wtorek, 29.05

  Nie w mieście, tylko tej części miasta.

 2. 2
  --1
  ~ Jfvh
  Wtorek, 29.05

  Taniocha...

 3. 3
  +10
  ~ Twój podpis
  Wtorek, 29.05

  No i gitarrrrrra!

 4. 4
  +11
  ~ Realista
  Wtorek, 29.05

  Na wizualizacji jest 15 kondygnacji. A jeśli wizualizacja jest wiążąca, to 15 kondygnacji może co najwyżej zrownac ten budynek z brama na modrzewine. Poza tym najwyższym budynkiem w Elblągu pozostaje katedra 97m.

 5. 5
  +4
  ~ AMalejużniekoniecznie
  Wtorek, 29.05

  to doskonale pasuje do bunkra na Robotniczej - postawić obok, będzie plebania....

 6. 6
  +7
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 29.05

  Zbliżają się wybory i trzeba coś napisać , a te coś, to bajer polityczny .

 7. 7
  --13
  ~ Marek elbląski
  Wtorek, 29.05

  Jakiego bunkra?To świątynia,która uległa netamorfozie z szarzyzny w biel i perłę,a byłeś wewnątrz?

 8. 8
  +4
  ~ Do Marek
  Wtorek, 29.05

  Nie zwracaj uwagi na tego typa. Regularnie trolle każde forum o Elblągu.

 9. 9
  +4
  ~ Opus
  Wtorek, 29.05

  Wygląda jak dom sowietów w Kaliningradzie. Projektowały to tęgie łby z sowieckimi lub UBckimi korzeniami?

 10. 10
  +8
  ~ haha
  Wtorek, 29.05

  Sr.ali muchy będzie wiosna....kaktus mi wyrośnie jak tam cokolwiek powstanie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.