Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Prace przy budowie wiaduktu idą pełną parą - zobacz zdjęcia

06.05.2018, 12:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
Prace przy budowie wiaduktu idą pełną parą - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Od września trwają prace nad budową wiaduktu, który ma połączyć osiedle Zatorze z centrum miasta. Inwestycja pnie się w górę.

Inwestycja polega na budowie wiaduktu w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej, budowie dróg dojazdowych do wiaduktu i przebudowie kanalizacji deszczowej w ciągu alei Grunwaldzkiej (na odcinku od Lotniczej do rzeki Kumieli).

Wykonawca ma za zadanie m.in. budowę wiaduktu drogowego nad torami linii kolejowej, przebudowę i rozbudowę odcinków ulic Lotniczej i Skrzydlatej wraz ze wzmocnieniem podłoża gruntowego oraz nasypami, budowę dwóch łącznic wraz z mini rondem na połączeniu ulicy Lotniczej z odcinkiem tej ulicy stanowiącym dojazd do dworca kolejowego i autobusowego, przebudowę skrzyżowania ulicy Lotniczej - Skrzydlatej - Kilińskiego na rondo, przebudowę odcinka ul. Fredry z przebudową skrzyżowania z odcinkiem ul. Lotniczej na przedłużeniu ul. Fredry, a także budowę łącznika pomiędzy tym skrzyżowaniem do skrzyżowania ul. Skrzydlatej i Lotniczej. Planowana jest także budowa przejścia dla pieszych, chodników i ścieżek rowerowych wzdłuż przebudowanych i rozbudowanych ulic.

27 kwietnia rozpoczął się montaż stalowej konstrukcji wiaduktu. - Montowano przęsła, które będą elementem wiaduktu nad torami kolejowymi. Ze względu na ich gabaryty nie byliśmy w stanie przewieść ich na budowę, dlatego odbyło się to w godzinach nocnych. Były montowane kilka dni – mówił Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

Czy prace nad budową wiaduktu przebiegają zgodnie z założeniami?

Montaż przęsła był nie tylko realizowany w ramach przyjętego harmonogramu, ale nawet częściowo go wyprzedziliśmy. Mam wielką nadzieję, że obiekt zostanie skończony w terminie, ku zadowoleniu nie tylko mieszkańców Zatorza, ale wszystkich elblążan

– mówił Janusz Nowak.


 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%85.7 %14.3


Galeria / Budowa wiaduktu na Lotniczej ( zdjęć 76 )
Dodano: 2018-05-06 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ artyści potrafią
  Niedziela, 06.05

  Tak czy owak, budowę nadzoruje Nowak. "Przewieźliśmy", "zamontowaliśmy". My, Onufry Zagłoba. Panie Ryszardzie - perspektywa. Chcę widzieć - skąd, dokąd, którędy. Nie interesuje mnie kształt kostki brukowej czy tłucznia Podobnie w teatrze i na imprezie - panorama , a nie gęby pchające się w obiektyw dla darmowej reklamy. Najważniejsze, że wiadukt rośnie "nawet przed planem".

 2. 2
  +5
  ~ Zgoda
  Niedziela, 06.05

  Tylko dlaczego nic nie mówi się o tym kiedy będzie i ruszy remont dworca Zdrój i kolei nadzalewowej. Remontuja tory w koło olsztyna i na mazurach. To jest szczyt gnevienia Elbląga, a politycy nabrało w usta wody.

 3. 3
  --3
  ~ a on swoje
  Niedziela, 06.05

  @zgoda - bercik, ty znowu , wciąż i nadal zalany? Silne marzenia o drezynie. Sprawdziłeś w partii ilu członków jest gotowych do jazdy codziennie w zalewie? Dorośnij bercik i zostań kondukt orem, a skoro lubisz kolejki, to oglądaj filmy z PRL.

 4. 4
  --6
  ~ Cheops
  Niedziela, 06.05

  piramida Witolda Wróblewskiego

 5. 5
  --4
  ~ Jamaleg
  Niedziela, 06.05

  Czy nieudolną wymianę rur przez epec zimą 16/17 można nazwać początkiem budowy wiaduktu ?

 6. 6
  +12
  ~ Zatorze
  Niedziela, 06.05

  Super, niech się pnie szybciutko

 7. 7
  +3
  ~ Aparton
  Niedziela, 06.05

  Co to za dziwak, który od jakiegoś czasu bredzi o reaktywacji Kolei Nadzalewowej. To już jest niemożliwe i nie ma po co rozdzierac szat. To naprawdę jest poza zasięgiem władz tak samorządowych jak i państwowych. Tylko bogaty sponsor dla własnej ambicji mógłby to odtworzyć, a i tak stale musiałby dopłacać do tego interesu, aż do bankructwa. Także ta kolej już nie powróci i jest tylko historią chociaż przez duże H.

 8. 8
  +3
  ~ ja pitole
  Niedziela, 06.05

  Artykuł tak interesujący jak i jego autor analfabeta potrafiacy zrobic kopiuj-wklej,bo po co napisac cos nowego,a juz sprawdzic,czy wszystko gra-zapomnij.Jak na moje oko mamy maj,a rok sie zaczal chyba w styczniu?Taki za ***ziel w redakcji,ze nie ma kiedy taczki wyladowac.Projekt siwetny;szczególnie ze slupami oswietleniowymi na srodku i tak waskiego chodnika na odcinku Fradry-Skrzydlata.Normalnie jaja jak berety.Co za dekiel dopuscil taka partanine do realizacji?Ciezko przesunac kabel o 1m poza chodnik i tam wstawic slup?I jak w tym kraju ma byc dobrze skoro ulom uloma pogania?

 9. 9
  +2
  ~ Aparton
  Niedziela, 06.05

  Wiesz gdzie olsztyn i mazury to sp,,,,,, j tam jak inni walczą o Elbląg i okolice.

 10. 10
  +5
  ~ sparton
  Niedziela, 06.05

  Ty aparton.wez sie okresl bo pieprzysz jak potluczony.jeden wpis drugiemu przeczy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.