Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Trwa modernizacja targowiska miejskiego - zobacz zdjęcia

05.05.2018, 12:00:54 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa modernizacja targowiska miejskiego - zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel

Kilka dni temu rozpoczęto realizację projektu "Przebudowa targowiska miejskiego przy ul. płk. Dąbka w Elblągu". Koszt modernizacji targowiska miejskiego wynieść ma prawie 3 mln zł.

"Przebudowa targowiska miejskiego przy ul. płk. Dąbka w Elblągu" to projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego. W sumie koszt zadania (wykonanie robót budowlanych) wynosi ponad 2 mln 984 tys. zł (dofinansowanie to ponad 994 tys. zł).

W marcu 2017 r. opracowano dokumentację projektowo – kosztorysową, a dwa miesiące później uzyskano pozwolenie na budowę. W połowie grudnia ubr. podpisana została umowa na dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej.


Natomiast w kwietniu br. została podpisana umowa na roboty budowlane, w której wykonawca zadeklarował, że termin wykonania zamówienia to 30 listopada 2018 r.

Zakres robót budowlanych obejmuje  rozebranie 21 istniejących pawilonów handlowych oraz  rozebranie istniejących wiat ze stołami z zadaszeniem eternitowym i stołów obok wiat. Moją zostać wybudowane nowe zadaszone wiaty o konstrukcji stalowej i stoły handlowe.


To jednak nie jedyne zmiany. Rozebrany zostanie istniejący ciąg pieszo-jezdniowy  i wybudowany nowy wraz z  chodnikami.Planowane jest powstanie 12 szt. nowych pawilonów handlowych (w tym 3 pawilonów z instalacją wodociągową),   niezadaszonych miejsc handlowych,  miejsc parkingowych.


Dodatkowo ma zostać wykonane odwodnienie pawilonów handlowych, kanalizacja deszczowa, sanitarna, instalacja wewnętrzna wodno-kanalizacyjna. Targowisko ma również zostać oświetlone.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / ModernizacjaTargowiska Miejskiego ( zdjęć 28 )
Dodano: 2018-05-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Żarty
  Sobota, 05.05

  To nie na całym terenie targowiska będą zadaszone stoły. A kiedy zniknie ta giełda samochodowa która zajmuje parking dla klientów targowiska. Czy włodarze dostrzega ten problem. Chybo po wizycie u okulisty.

 2. 2
  +9
  ~ Otóż
  Sobota, 05.05

  Nic rewelacyjnego w tych zdjęciach, chyba że ukazują bajzel na budowie.

 3. 3
  --15
  ~ pietia
  Sobota, 05.05

  Komu to przeszkadzało...Bezsensowne wydawanie pieniędzy....

 4. 4
  +5
  ~ tempo1000
  Sobota, 05.05

  A gdzie stojaki rowerowe które tam były?

 5. 5
  +15
  ~ elblazanka
  Sobota, 05.05

  Ten Rynek to część mojego życia,a i wielu innych ludzi. Zawsze trzeba pójść na rynek - chociażby się przespacerować, a przy okazji zrobić zakupy. Nowalijki, jajeczka, śmietanka i serek - pycha. Do tego kwiaty na balkon, tylko te z rynku rosną bez problemów. Te z marketów przeważnie są z mszycami i nie tak dorodne.Mięsko i kurczaczki, kaczki i indyki na święta - obowiązkowo. Do ubrania często można kupić tanio ciekawe rzeczy, które w sklepach kosztują dużo więcej. Rynek dla większości ludzi to taka "perełka". Super, że poprawia się warunki dla handlujących i kupujących. W końcu, podziękowania dla pana prezydenta Wróblewskiego.

 6. 6
  +16
  ~ benia
  Sobota, 05.05

  Zgadzam się z ,,elblążanką"" - rynek ma swój klimat ! Czekam na jego modernizację...

 7. 7
  --2
  ~ koziołek
  Niedziela, 06.05

  a fajki jusz podrozeli

 8. 8
  --2
  ~ nierynkowy
  Niedziela, 06.05

  A dla mnie rynek przestał istnieć po 2000 roku. Drożyzna, cwaniactwo, drobni przemytnicy i wątpliwa często jakość towarów skutecznie mnie odstraszyła. Nie mówię, że w marketach jest lepiej, ale sądzę, że jeszcze 1 góra 2 pokolenia i rynek umrze śmiercią naturalną. Dlatego remont tego obiektu mija się z celem.

 9. 9
  +1
  ~ do nierynkowy
  Niedziela, 06.05

  Tak dalece wybiegasz w przyszłość za 1-2 pokolenia to być może ciebie już nie będzie? No tak Polacy prowadzą badania nad podróżą na Marsa i pewnie myślisz, że tam rośliny nie będą skażone, oby.Jak na razie jest zapotrzebowanie tu na ziemi i będzie prawdopodobnie coraz większe, bo to wszystko z marketów hodowane na szeroka skalę nie przyniesie nam zdrowia. Niech buduję, bo nawet na te 100 lat to się naprawdę opłaci. Nie w takich miastach jak Elbląg , na zachodzie w dużo większych miastach są takie rynki i naprawdę są oblegane przez mieszkańców.Super, że i my będziemy mieli odrestaurowany.

 10. 10
  +2
  ~ APel
  Niedziela, 06.05

  apeluje do Pana Śrubki na Rowerze-sprzedawaj taniej koziolki!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.