Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Zobacz filmy z postępów prac przy budowie wiaduktu na Zatorze

17.04.2018, 12:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Zobacz filmy z postępów prac przy budowie wiaduktu na Zatorze

We wrześniu ubr. rozpoczęto  budowę wiaduktu, który ma połączyć osiedle Zatorze z centrum miasta. Jak przebiegają prace nad tą inwestycją?


Inwestycja polega na budowie wiaduktu w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej, budowie dróg dojazdowych do wiaduktu i przebudowie kanalizacji deszczowej w ciągu alei Grunwaldzkiej (na odcinku od Lotniczej do rzeki Kumieli).


Wykonawca ma za zadanie m.in. budowę wiaduktu drogowego nad torami linii kolejowej, przebudowę i rozbudowę odcinków ulic Lotniczej i Skrzydlatej wraz ze wzmocnieniem podłoża gruntowego oraz nasypami, budowę dwóch łącznic wraz z mini rondem na połączeniu ulicy Lotniczej z odcinkiem tej ulicy stanowiącym dojazd do dworca kolejowego i autobusowego, przebudowę skrzyżowania ulicy Lotniczej - Skrzydlatej - Kilińskiego na rondo, przebudowę odcinka ul. Fredry z przebudową skrzyżowania z odcinkiem ul. Lotniczej na przedłużeniu ul. Fredry, a także budowę łącznika pomiędzy tym skrzyżowaniem do skrzyżowania ul. Skrzydlatej i Lotniczej. Planowana jest także budowa przejścia dla pieszych, chodników i ścieżek rowerowych wzdłuż przebudowanych i rozbudowanych ulic.

 

To jedna z najdłużej wyczekiwanych przez elblążan inwestycji. Potrzeba jej zrealizowania pojawiła się już w Strategii Rozwoju Miasta z 1996 roku. Od dawna mieszkańcy pytali, kiedy uciążliwy problem połączenia Zatorza z centrum miasta zostanie rozwiązany. Budowę wiaduktu obiecywał praktycznie każdy z kandydatów na Prezydenta. Uważam, że jest to bardzo potrzebna inwestycja i bardzo cieszę się, że jest w trakcie realizacji. Niestety niektórzy przekazują dużo nieprawdziwych informacji na ten temat. Prawda jest taka, że wiadukt wraz z drogami dojazdowymi to koszt ok. 35 mln złotych. Wraz z inwestycjami uzupełniającymi, w tym przebudową skrzyżowania Al. Grunwaldzkiej z ulicą Mickiewicza, czy budową przejścia podziemnego dla pieszych i rowerzystów projekt zamyka się kwotą 45 mln zł

- informuje Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski.

Na portalu społecznościowym facebook Prezydent opublikował filmik z postępów prac przy budowie wiaduktu na Zatorze.
 


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Fan Gargamela
  Wtorek, 17.04

  Iluż to kaznodziei było w każdym roku wyborczym za budowa wiaduktu...iluż, a byli tacy że byli za, a nawet wielokrotnie przeciw....Parodia jest dziś to, że ci co głośno mówili, że wybudują i wiedza jak potrzebny jest wiadukt w momencie jak znalazł się ktoś kto w końcu dotrzymał słowa i go buduje dziś ci złotouści kre..ni uważają, że wiadukt jest niepotrzebny i to zbytek jest? Dzięki temu wiaduktowi i połączeniu wzrośnie atrakcyjność a co za tym idzie wzrosną wartości nieruchomości na Zatorzu! Oby tak dalej....

 2. 2
  --14
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 17.04

  Budowę tego wiaduktu rozpoczęto dużo wcześniej niż we wrześniu ubiegłego roku . Rozpoczęto ja od nieudolnej wymiany i usuwaniu kolizji z istniejącą siecią ciepłowniczą.

 3. 3
  --6
  ~ Jamaleg
  Środa, 18.04

  Dla wszystkich musujących mój poprzedni wpis przypomnę tylko że epec zimą ubiegłego roku nieudolnie prowadził wymianę instalacji ciepłowniczej na lotniczej od McDonald"s do torów kolejowych w tempie jedną rura na miesiąc.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.