Sobota, 30.05.2020, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

5,5 mln za przejście pod torami. Czy znajdze się chętny na jego wykonanie?

30.03.2018, 18:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
5,5 mln za przejście pod torami. Czy znajdze się chętny na jego wykonanie?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Obok, powstającego, wiaduktu na Zatorze wybudowane zostanie podziemne przejście dla pieszych i rowerzystów. Miasto szuka wykonawcy tego zdania.

Miasto ogłosiło przetarg na budowę przejścia pod linią kolejową nr 204 w ciągu ul. Lotniczej, które ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie wiaduktu w ciągu ulic Lotniczej i Skrzydlatej. Oferty przyjmowane będą do 8 maja. Planowana inwestycja zakłada między innymi budowę podziemnego przejścia pieszo – rowerowego, powiązanie go z istniejącym układem ulic, likwidację przejazdu kolejowo – drogowego w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej, oświetlenie, czy budowę infrastruktury kanalizacyjnej w zakresie odwodnienia przejścia.

Miasto szacuje, że inwestycja ta zamknie się w kwocie 5,6 mln zł. W grudniu 2017 roku Prezydent Witold Wróblewski podpisał porozumienie z PKP Polskie Linie Kolejowe o wspólnej realizacji i współfinansowaniu przez PLK tego przedsięwzięcia. To oznacza, że PLK dołoży do przejścia 1,5 mln złotych netto. Środki te zostaną przeznaczone na roboty ziemne pod konstrukcją tunelu, wykonanie płyty fundamentowej żelbetowej wraz z palami i izolacją, oraz wykonanie ramowej konstrukcji tunelu. Inwestycja powinna być gotowa w 2019 roku.

Wiadukt pozwoli na sprawniejsze prowadzenie ruchu pociągów i ułatwi przejazd samochodów. Przejście podziemne dzięki współpracy PLK i Elbląga zapewni pieszym i rowerzystom bezpieczne i sprawne połączenia w mieście

– zapewniała podczas podpisywania umowy Jolanta Pawluk, dyrektor Centrum Realizacji Inwestycji w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ jacek
  Piątek, 30.03

  Już widzę, jak ktoś zrobi tunel za 5,6 miliona :D

 2. 2
  --12
  ~ pil
  Piątek, 30.03

  przede wszystkim PO CO ? 5,5 mln w błoto!!!!!!!!!!!!!!1

 3. 3
  --9
  ~ korba
  Piątek, 30.03

  Jako rowerzysta twierdzę, że ten tunel jest mi potrzebny jak świni siodło. Tandeta na 40 km elbląskich polbrukowych ścieżek rowerowych aż wyje, a Wróblewski buduje tunel który szybko zostanie osprejowany, oszczany i os...any bo dostał 1,5 mln od PKP. Wróblewski oprzytomnij ... Wesołych Świąt!

 4. 4
  --3
  ~ Zaraz,zaraz, chwileczkę,,,
  Piątek, 30.03

  Przecież cała inwestycja wiadukt z tunelem już była zaaprobowana, projet i wykonanie i kasa na to poszła do wykonawcy. I co, znowu kasa potrzebna? Coś mi tu nie ładnie śmierdzi.

 5. 5
  +15
  ~ Zdziwko
  Piątek, 30.03

  Mój Boże jak to nagle zmieniło się zdanie mieszkańców w kwestii wiaduktu i inwestycji towarzyszących. Niedawno wszyscy wręcz domagali się tej inwestycji, teraz nagle jest to złe. Co się stało,o co chodzi?. Temu od roweru mówię, że są oni w mieście potrzebni jak piąte koło u wozu.

 6. 6
  +10
  ~ F R ...
  Piątek, 30.03

  Nie zaliczaj tego co tu wcześniej pisało do mieszkańców - to są cztery jakieś tam - trudno to nazwać ... Pewnie są z pod Elbląga ... Jak ktoś jeździ taczką z gnojem to na co mu tunel albo wiadukt ?

 7. 7
  0
  ~ Lotnicza
  Piątek, 30.03

  Jeżeli firma MTM jest wykonawcą tak kosztownej inwestycji jak wiadukt to może po promocji za jednym zamachem zrobia przejscie dla pieszych. Uważam że żadna łaska. No i jak chcą zdążyć do września to niech się spiesza z ubijaniem nasypu bo czas ucieka.

 8. 8
  --2
  ~ Jasnowidzę...
  Piątek, 30.03

  Do września nie skończą , będzie opóznien ie w budowie.

 9. 9
  +7
  ~ Henryk S
  Sobota, 31.03

  Jakby samochodów rowerzystów i pieszych jednym kosztem nie dało się obsłużyć. Po prostu miasto rządzone przez idiotów

 10. 10
  +2
  ~ ktoś ma tu szajbę
  Sobota, 31.03

  tunel przez nasyp rozumiem ale tunel na podmokłym płaskim terenie to jest proszenie się o kłopory

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.