Niedziela, 27.09.2020, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Market budowlany potrzebny od zaraz. Co z budową Castoramy?

15.02.2018, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Market budowlany potrzebny od zaraz. Co z budową Castoramy?
Fot. Ryszard Biel

Marzy się elblążanom wielkopowierzchniowy market budowlany. Wszystko wskazuje na to, że taka inwestycja jest już bliżej realizacji niż dalej. Castorama, która zamierza postawić sklep przy ul. Żuławskiej, rozpoczęła starania o pozwolenie na jego budowę.

Obecnie czekamy na decyzję w sprawie wniosku o pozwolenie na budowę sklepu złożonego w Urzędzie Miasta. Wszelkie informacje dotyczące naszej potencjalnej inwestycji na nieruchomości przy ul. Żuławskiej zostaną jednak doprecyzowane, gdy jej realizacja będzie już pewna

- informuje info.elblag.pl Sławomir Rogowiec, Dyrektor ds. Personalnych i Odpowiedzialności Społecznej Castorama Polska sp. z o.o.

Inwestycja przy ul. Żuławskiej planowana jest od lat. W 2008 roku spółka Jermon Poland zarejestrowana w Warszawie za ponad 12 mln zł zakupiła od miast ponad 3 hektary terenu znajdującego się w tym miejscu. Później warszawska spółka dokupiła jeszcze w obrocie prywatnym sąsiedni teren o powierzchni 2,3 ha. Początkowo planowano, że w tym miejscu powstanie market budowlany OBI. Inwestycja nie została jednak zrealizowana, a na warszawską spółkę nałożone zostały wielomilionowe kary z tego tytułu. W ubiegłym roku teren od Jermon Poland odkupiła Castorama.

Castorama Polska obecnie prowadzi sprzedaż w 76 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Jej sklepy funkcjonują między innymi w Gdańsku, Słupsku i Ełku. Spółka zatrudnia blisko 12 tys. pracowników. Wszystko wskazuje na to, że niebawem rozpocznie realizację kolejnej inwestycji, tym razem w Elblągu. Obecnie spółka czeka na decyzję miasta w sprawie pozwolenia na budowę.

Na powstanie takiego marketu w Elblągu od dawna czekają również sami elblążanie. Jeśli chodzi o sklepy wielkopowierzchniowe spożywcze to, można powiedzieć, że w ostatnich latach mieliśmy ich przesyt. Jak grzyby po deszczu powstawały w mieście nowe Lidle i Biedronki. Nadal jednak nie ma u nas marketu budowlanego z prawdziwego zdarzenia. Na razie, takich zakupów, na mniejszą skalę można dokonywać tylko w Mrówkach.

- Można powiedzieć, że market budowlany w Elblągu jest potrzebny od zaraz. Na razie na większe zakupy remontowo-budowlane trzeba jeździć do Trójmiasta - mówi pani Mirka, elblążanka.

W tym mieście oraz jego okolicach istnieje zapotrzebowanie na produkty, oraz usługi związane z budową, remontami i urządzaniem domów oraz wyposażeniem ogrodów. Jesteśmy przekonani, że dzięki naszej ofercie i wieloletniemu doświadczeniu moglibyśmy z powodzeniem wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców w tym zakresie

- dodaje Sławomir Rogowiec.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Gienek
  Czwartek, 15.02

  Popieram tą inicjatywę ciekawe czy jej miejscowi potentaci budowlani z żałosna ofertą i drożyzną znowu nie utrącą

 2. 2
  +20
  ~ yyyyyyy
  Czwartek, 15.02

  Znowu artykuł z którego nic nie wynika. O tym że inwestor oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę, media pisały już miesiąc temu

 3. 3
  +5
  ~ Y ...
  Czwartek, 15.02

  - co tam pisze na tej kartce ??

 4. 4
  +6
  ~ śnieg
  Czwartek, 15.02

  Raczej ... co jest napisane. p. ~Y ...

 5. 5
  +13
  ~ trrrrrrrr
  Czwartek, 15.02

  "Co z budową Castoramy? " z tego artykułu się tego nie dowiecie

 6. 6
  +5
  ~ Y ...
  Czwartek, 15.02

  - śnieg - dobrze że wiosna już blisko i nie będzie po tobie śladu ...

 7. 7
  --19
  ~ Elblążanka
  Czwartek, 15.02

  Nie przesadzajmy z tym, że taki market potrzebny jest od zaraz. W MAK-CHEMII jest wszystko ... I wcale nie ma tam strasznych cen...

 8. 8
  +11
  ~ Do elblazanka
  Czwartek, 15.02

  Informuje sie pseudo elblazanko, ze mak-chemii nie ma juz w naszym miescie juz od kilku lat. Jest tam mrowka franczyzowa, gdzie ceny i asortyment jest marny.

 9. 9
  0
  ~ Elblong
  Piątek, 16.02

  hmmm ten tego, uwierzę, jak zobaczę wbitą pierwszą łopatę.

 10. 10
  0
  ~ B&Q operative
  Niedziela, 04.03

  A może wystarczy w Polsce tych Castoram, Kingfisher zabieraj swój osrany biznes na łankerskie wyspy brytyjskie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.