Sobota, 15.12.2018, Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

To już tylko formalność - w mieście pojawi się „Wiadukt 100-lecia Niepodległości”

12.03.2018, 20:05:57 Rozmiar tekstu: A A A
To już tylko formalność - w mieście pojawi się „Wiadukt 100-lecia Niepodległości”
Miesiąc temu informowaliśmy o pomyśle Prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego, który chciał wiadukt mający połączyć Zatorze z centrum Miasta nazwać „Wiaduktem 100-lecia Niepodległości”. Podczas marcowej sesji radni zadecydują czy tak się stanie.
 
16 lutego br. opublikowaliśmy materiał, w którym informowaliśmy o propozycji Prezydenta.
 
Realizujemy wiadukt na Zatorze. We wrześniu ta jakże ważna dla elblążan inwestycja ma zostać zakończona. W związku z tym złożyłem wniosek do Komisji nazewnictwa, aby wiadukt nazwany został Wiaduktem 100-lecia Niepodległości. Myślę, że byłby to doskonały akcent i uhonorowanie tego jubileuszu
 
– wyjaśniał wówczas Witold Wróblewski.
 
 
Projekt uchwały dotyczący nadania nazwy wiaduktowi pojawił się w porządku obrad sesji RM zapowiedzianej na 22 marca. - Zgodnie z Uchwałą z dnia 25 maja 2017 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o ustanowieniu roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 11 listopada 1918 r. Państwo Polskie narodziło się na nowo po rozbiorach i 123 latach niewoli. „Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin"- głosi uchwała – wyjaśnia Jolanta Lisewska, przewodnicząca komisji nadawania nazw w Elblągu. - Jednocześnie Sejm wyraził nadzieję, że z tej podniosłej okazji Polacy będą wspólnie świętować ten radosny Jubileusz.
 
Prezydent Elbląga zaproponował, aby jedną z form uczczenia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości było nadanie wiaduktowi nazwy upamiętniające ten czas.
 
Mieszkańcy Elbląga będą mogli włączyć się w planowane przedsięwzięcia i uroczystości związane z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości. W tym roku zakończy się budowa wiaduktu i dróg dojazdowych łączących teren Zatorza z centrum naszego miasta. Niewątpliwie to zadanie inwestycyjne może wpisać się w Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości
 
– zaznaczyła Jolanta Lisewska.
 
Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu pozytywnie zaopiniowała wniosek w sprawie nadania nazwy „Wiadukt 100-lecia Niepodległości".
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Marek
  Poniedziałek, 12.03

  Super nie będziemy mieli wiaduktu braci kaczyńskich i ronda błogosławionego lecha

 2. 2
  --8
  ~ Ooo
  Poniedziałek, 12.03

  Patrząc na zdjęcie będzie u nas jechało pindolino.

 3. 3
  --10
  ~ JAJA
  Wtorek, 13.03

  ŁADNA WIZUALIZACJA, TYLKO NIE WIDAĆ W NIEJ PRZEJŚCIA PIESZO ROWEROWEGO - CZYŻBY ZNÓW KTOŚ O CZYMŚ ZAPOMNIAŁ! ZNÓW DOROBIĄ JAKĄŚ LIPĘ BO PO CO POMYŚLEĆ WCZEŚNIEJ I ZROBIĆ JEDEN PORZĄDNY PROJEKT, PRZECIEŻ MOŻNA DOŁOŻYĆ 5MLN Z PIENIĘDZY PODATNIKÓW NA ŚCIEŻKĘ.

 4. 4
  +11
  ~ Ploterek
  Wtorek, 13.03

  ~JAJA, ślepy kuwa jesteś?! Przecież widać na wizualizacji, gdzie będzie ścieżka rowerowa.

 5. 5
  +8
  ~ rtrtsds
  Wtorek, 13.03

  Już się bałem, że wiadukt bedzie im. Jana Pawła II albo żołnierzy wyklętych albo lecha kaczyńskiego. Uff

 6. 6
  +4
  ~ oksymoron
  Wtorek, 13.03

  „Wiadukt 100-lecia Niepodległości" ??? a nie 100-lecia odzyskania Niepodległości ??? bo to chyba znacząca różnica jakiś 900 lat z okładem :D

 7. 7
  0
  ~ no komu?
  Wtorek, 13.03

  kiedyś w Ostródzie był Plac 1000-lecia PRL - i komu to przeszkadzało.... :)

 8. 8
  +4
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 13.03

  Nie wystarczy samo: Niepodległości? W 2019 nazwa straci na aktualności i z każdym rokiem będzie coraz mniej aktualna.

 9. 9
  0
  ~ wasyl
  Wtorek, 13.03

  czy to takie ważne jak będzie się nazywał ten wiadukt, ta władza to zajmuje się ***ołami.! ale że zapłacili 400 tysięcy za jakieś bzdurne biuro w Brukseli to mają gdzieś, niech siądą i pomyślą jak odzyskać te pieniądze, nieroby jedne. Jak to się łatwo szasta nie swoją kasą

 10. 10
  --6
  ~ LotniczaLotnicza
  Wtorek, 13.03

  PANIE PREZYDENCIE ZAPRASZAMY NA ULICĘ LOTNICZĄ. PROSZĘ ZOBACZYĆ JAK MIESZKAM NA PLACU BUDOWY!!!!!!!!!! JAKIE TONY BŁOTA I PIACHU ZALEWAJĄ NASZE KLATKI!!!!!!! JEDYNA DROGA DOJAZDOWA DO BUDOWY JEST W TYM MIEJSCU!!!!!! JAKIE CIĘŻKIE SAMOCHODY USTAWIAJĄ SIĘ POD BLOKIEM OD RANA. WŁASNYM SAMOCHODEM WYJECHAĆ SIĘ NIE DA. DLACZEGO PYTAMY NIE WZIĄŁ PAN LUDZI POD UWAGĘ???????????? TU MIESZKAJĄCYCH !!!!!!!!!! MOŻE PAN MYŚLAŁ ŻE JAK STARE BUDOWNICTWO TO PATOLOGIA MIESZKA . JEST PAN W BŁĘDZIE. NIECH PAN PREZYDRNT POMIESZKA TU JEDEN DZIEŃ. 5 METRÓW DZIELI TE BUDYNKI OD WIADUKTU. HAŁAS STRASZNY OKNA OTWORZYĆ NIE MOŻNA. SPRZĘT DO UBIJANIA PIACHU POWODUJE DRGANIA W MIESZKANIU !!!!!!!!!!!!!!! PRZYCHODZĄC Z PRACY ODPOCZYNKU NIE MA. JAK DALEJ AŻ STRACH POMYŚLEĆ. PROSZĘ WSZYSTKICH O NIE KRYTYKOWANIE MOJEGO WPISU. BO JEŻELI KTOŚ TU NIE MIESZKA LEPIEJ NIECH SIĘ NIE ODZYWA

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.