Czwartek, 22.02.2018, Imieniny: Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowe tramwaje przyjadą do nas z Poznania?

18.05.2017, 09:00:53 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe tramwaje przyjadą do nas z Poznania?
fot. Ryszard Biel/zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do tekstu

Wiele wskazuje na to, że to poznańska firma wyprodukuje nowe tramwaje dla Elbląga. Jako jedyna stanęła do przetargu ogłoszonego przez miasto na to zadanie i zaproponowała całkiem rozsądną cenę. Rozsądną pod warunkiem, że uda się pozyskać unijne dofinansowanie na ten cel.

W kwietniu elbląski ratusz ogłosił przetarg na dostawę trzech sztuk nowych wagonów tramwajowych. Miasto na ten cel zamierza przeznaczyć 7 084 800 złotych. Dzisiaj (17 maja) odbyło się otwarcie ofert. Właściwie tylko jednej oferty, bo swoją propozycję złożyła jedynie spółka Modertrans z Poznania. Zaproponowała cenę 7 072 500 zł. Po zbadaniu oferty dowiemy się, czy miasto zdecyduje się na tego wykonawcę.

To czy nowe tramwaje wyjadą na elbląskie ulice, zależy również od tego, czy miastu uda się pozyskać dofinansowanie na ten cel z UE. O to miasto będzie się starało z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Będziemy ubiegali się o środki z Unii Europejskiej na zakup nowego taboru. Chcielibyśmy zakupić 2-3 nowe tramwaje oraz wyremontować budynek zajezdni, który jest w bardzo złym stanie technicznym. Sukcesywnie więc będziemy starali się podnosić komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Wiele miast inwestuje w tramwaje. Elbląg również nie zamierza odchodzić od tego środka komunikacji

- prezydent Witold Wróblewski już jakiś czas temu zapowiadał chęć wymiany taboru.

Poznańska firma, jeśli to na nią wskaże miasto, będzie miała 2 lata na realizację zamówienia. Zegar zacznie tykać od dnia pisemnego poinformowania wykonawcy o uzyskaniu finansowania zewnętrznego ze środków pochodzących z programu operacyjnego finansowanego z budżetu UE.

Zakup nowych tramwajów to kolejna inwestycja, która ma poszerzyć i uatrakcyjni dla pasażerów ofertę komunikacji miejskiej w Elblągu. Właśnie trwa budowa torowiska i trakcji w ulicach 12 Lutego i Grota Roweckiego. To zadanie zostało dofinansowane w ramach tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Wysokość dofinansowania wynosi 9,4 mln zł. Łącznie pochłonie 13,5 mln zł (w tym 10,3 to prace drogowe). Termin zakończenia wszystkich prac to 30 września 2017 r.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ realista
  Czwartek, 18.05

  Zdjecie troche niefortunne. O ile ten pierwszy z lewej - wyremontowana 805N jest w miare OK, to 2 pozostale to kompletna klapa. Psuja sie niemilosiernie i korkuja wszystkie tramwaje w miescie.

 2. 2
  --2
  ~ opus
  Czwartek, 18.05

  ten kto zdecydowal o zakupie tego niemieckiego szrotu powinien pojsc do wiezienia za niegospodarnosc. kupiono zuzyty zlom za nasze pieniadze . zlom ktory ma notorycznie awarie . niemcy zrobili niezly biznes na durnych POlakach. kto z ratusza odpowiadal za przetarg? to jawna niegospodarnosc!

 3. 3
  +4
  ~ Chudy
  Czwartek, 18.05

  Olsztyn to dopiero ma tramwaje a Elbląg nigdy takich nie będzie miał.

 4. 4
  +4
  ~ Szlaban
  Czwartek, 18.05

  Czy wreszcie prezydent pokaże że umie się postawić olsztyniakom. Elbląg. Trzy nowe tramwaje A Olsztyn wieś wszystko nowe.

 5. 5
  +3
  ~ Dada
  Piątek, 19.05

  Firma w Poznaniu nie produkuje tramwajów tylko modernizuje szroty. 20% składu jest niskopodlogowy.

 6. 6
  +2
  ~ Camill
  Piątek, 19.05

  Nie kupuj używanego tramwaju i trzeba mieć nowy tramwaj w Elblągu. Co jest tak głupie na temat starego tramwaju z Niemiec.

 7. 7
  +1
  ~ Marek elblaski
  Niedziela, 03.09

  K Mac,kto daje za przykład ta wioche udajaca miasto,powinien dostać kopa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.