Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Rusza termomodernizacja Zawady. Docieplenie pierwszych siedmiu budynków pochłonie 4 mln zł

16.05.2017, 07:00:15 Rozmiar tekstu: A A A
Rusza termomodernizacja Zawady. Docieplenie pierwszych siedmiu budynków pochłonie 4 mln zł
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Rozpoczyna się termomodernizacja pierwszych siedmiu budynków mieszkalnych przy ul. Wiejskiej na osiedlu Zawada. Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zakrzewo" podpisała wczoraj (15 maja) umowę z wykonawcą robót, który na dniach przystąpi do pierwszych prac. W tym roku docieplenia doczeka się łącznie 13 spółdzielczych budynków. Zakrzewo właśnie ogłosiło przetarg na modernizację kolejnych 6 obiektów. Roboty mają zakończyć się jesienią tego roku. W przyszłym zaplanowano wykonanie prac na pozostałych 12 budynkach niskich. 

Realizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową Zakrzewo zadanie, dotyczy termomodernizacji wszystkich 25 budynków niskich o wysokości do pięciu kondygnacji. Oprócz docieplenia ścian, zostaną w nich wykonane remonty balkonów i loggii. Ponadto zakres prac przewiduje wymianę oświetlenia na klatkach na oprawy LED oraz w niektórych budynkach wymianę okien na klatkach schodowych i w piwnicach. Prace potrwają dwa lata i zakończą się najdalej do końca 2018 r.

Na ten rok spółdzielnia zaplanowała termomodernizację 13 budynków mieszkalnych. Na początku kwietnia ogłoszone zostały trzy przetargi na wyłonienie wykonawców robót na siedmiu pierwszych budynkach. W pierwszym etapie, do końca października br. docieplone zostaną budynki przy ul. Wiejskiej 19, 20, 25, 26, 27, 33 i 3C. Do przetargu przystąpiły cztery firmy, które złożyły łącznie  dziewięć ofert. W każdym z nich najniższą cenę zaoferowała spółka Unipro-bud. Elbląska firma zaproponowała, że wykona termomodernizację wszystkich siedmiu budynków przy ul. Wiejskiej za łączną kwotę 3 mln 964 tys. 928 zł. Na początku maja spółdzielnia dokonała wyboru najkorzystniejszej oferty, a dziś (15 maja) w siedzibie Zakrzewa doszło do podpisania umowy z Unipro-budem. 

W najbliższych dniach przekażemy wykonawcy plac budowy. Spodziewamy się, że pierwsze prace na budynkach rozpoczną się być może jeszcze w tym tygodniu. Pierwsze siedem budynków ma być gotowych do końca października br.

- poinformowała nas Mirosława Meirowska, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Zakrzewo. 

W drugim etapie, którego rozpoczęcie planowane jest na połowę czerwca, termomodernizacji doczeka się kolejnych 6 obiektów mieszkalnych zlokalizowanych przy ulicach: Wiejskiej 21, 22, 23 i 24 oraz Topolowej 15 i 17. W miniony piątek, 12 maja spółdzielnia ogłosiła przetarg na wyłonienie ich wykonawcy. Otwarcie ofert przewidziano 29 maja. Wybrana firma, na wykonanie prac będzie miała czas do połowy listopada. 

To jednak nie koniec planów inwestycyjnych Zakrzewa. W przyszłym roku prace obejmą pozostałe 12 budynków niskich. Wówczas modernizacji doczekają się bloki przy ulicach: Szarych Szeregów (12-15, 16-18, 19-20, 24-26, 27-30, 33), Robotniczej (230, 242, 244), Wiejskiej (46A i 46B) oraz Topolowej 23. 

Możliwe, że przetargi na wykonawców robót ogłosimy na przełomie obecnego i przyszłego roku, tak aby prace mogły rozpocząć się w pierwszym lub najdalej drugim kwartale 2018 r.

- zapowiada prezes Mirosława Meirowska.

Szacuje się, że cała inwestycja pochłonie około 15 mln zł. Blisko połowę tej kwoty (45,9%), czyli 6,8 mln zł, stanowić będzie unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa warmińsko – mazurskiego na lata 2014-2020. Pozostałe środki stanowić będzie zaciągnięty przez spółdzielnię kredyt bankowy i środki własne pochodzące m.in. z opłacanego przez lokatorów Zakrzewa funduszu remontowego.

W kolejce na termomodernizację czekają 22 budynki o wysokości 11 kondygnacji. Spółdzielnia o środki na ich docieplenie stara się z innego programu unijnego. Wyniki konkursu poznamy być może w czerwcu. 


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ Witold
  Wtorek, 16.05

  ,,W tym roku doczeka się docieplenia 13 spółdzielczych budynków" Pytanie czy są to budynki spółdzielcze czy budynki w których właścicielami są mieszkańcy tych budynków. Może Pan redaktor spróbuje wyjaśnić tą sprawę.

 2. 2
  +3
  ~ tylko nie wspólnoty
  Wtorek, 16.05

  spółdzielcze!!! - bo żaden nie miał i nie ma zamiaru wystąpić ze spółdzielni i zakładać wspólnotę mieszkaniową - bo po co? W spółdzielni można więcej zyskać niż we wspólnocie. Tam zawsze znajdzie się menda co będzie bruździła a tak - większość decyduje i koniec.

 3. 3
  +1
  ~ ?????
  Wtorek, 16.05

  Panie Witoldzie Ł . było spotkanie z administracją SM Zakrzewo na którym Pan był , spał Pan ?? Było zadać pytanie . I taki człowiek pisze o innych mieszkańcach osiedla SM " Zakrzewo " " kłamca i manipulant " . Co jest ...karalne .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.