Środa, 28.09.2022, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na Konopnickiej już nie będzie trzeba chodzić po błocie. Ruszyła budowa nowego chodnika

01.03.2017, 07:00:46 Rozmiar tekstu: A A A
Na Konopnickiej już nie będzie trzeba chodzić po błocie. Ruszyła budowa nowego chodnika
fot. Rafał Kadłubowski

Najdalej do 10 kwietnia na ul. Konopnickiej potrwa budowa ok. 80 m chodnika, między wjazdem w ul. Leśmiana a ul. Szczygla. Na brak utwardzonego ciągu pieszego w tym miejscu narzekało wielu mieszkańców tego rejonu. Dzięki zaoszczędzonym środkom, Miasto pod koniec zeszłego roku wyłoniło firmę, która zajmie się realizacją tego zadania. Sprzyjające warunki atmosferyczne sprawiły, że prace właśnie się rozpoczęły.

W listopadzie zeszłego roku dobiegła końca budowa ronda i przebudowa odcinka ul. Konopnickiej, która pochłonęła 1 mln 183 tys. zł. Zadanie to obejmowało m.in. przebudowę i budowę ścieżek rowerowych i chodników na odcinku od skrzyżowania z ul. Niepodległości do Piłsudskiego. Niestety projekt tej inwestycji nie uwzględniał wykonania nowych chodników na górnym odcinku ul. Konopnickiej, między rondem, a ulicą Szczygla. Tutaj piesi nadal muszą kroczyć po starych i nierównych płytach chodnikowych, a po jednej stronie, gdzie chodnika brakuje, po błocie.

Poprzetargowe oszczędności na innych miejskich inwestycjach sprawiły, że Miasto znalazło fundusze, dzięki którym nowy chodnik powstanie. Jeszcze pod koniec minionego roku Magistrat podpisał umowę z firmą, która zajmie się tym zadaniem. Przebudowę i budowę chodnika wzdłuż ulicy Konopnickiej zrealizuje elbląska spółka Usługi Brukarskie s.c. Korzystna pogoda i dodatnie temperatury sprawiły, że 27 lutego drogowcy rozpoczęli inwestycję.

Zakres robót obejmuje przebudowę istniejącego oraz budowę nowego fragmentu chodnika. Prace przewidują wykonanie nowego chodnika z kostki betonowej na odcinku o długości około 80 metrów. W ten sposób powstanie ciąg pieszy o szerokości 1,5 m, który umożliwi przejście od wjazdu w ul. Leśmiana do skrzyżowania z ul. Szczygla.

Przebudowy doczeka się także odcinek chodnika o długości około 44 metrów po stronie wschodniej ul. Konopnickiej (od dowiązania do nowego chodnika przy rondzie do wjazdu na ulicę osiedlową). Prace polegać będą na rozebraniu istniejących płytek chodnikowych i wykonaniu nowej nawierzchni chodnika o szerokości 2 m, wraz z przebudową wjazdów, z kostki betonowej.

Inwestycja kosztować będzie 44 tys. 630 zł. Według zawartej umowy, wszystkie prace mają zakończyć się do 10 kwietnia 2017 r.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ pil
  Środa, 01.03

  Ja nie wiem z kąt mają te ceny 44 tyś za 120m2 chodnika to jest 366 zł ułożenie m2. Ja w zeszłym roku kładłem ok 100 m2 pod domem chodnika i robiła mi firma (nie ja sam) zapłaciłem z fakturą 130 zł m2 ze wszystkim (nic nie kupowałem) - wywieźli stary chodnik i ułożyli nowy, z krawężnikami, podsypką i brukiem, więc ja się pytam z kąt są te ceny na przetargach

 2. 2
  +6
  ~ kto planuje te buble
  Środa, 01.03

  chodnik ok, ale gdzie jest w tych planach ścieżka rowerowa. po drugiej stronie jej nie ma jest natomiast przed i za nowym chodnikiem.

 3. 3
  +2
  ~ Miodek
  Środa, 01.03

  @ pil "z kąd" A ja nie wiem skąd ty masz słownik?

 4. 4
  0
  ~ asdf
  Środa, 01.03

  A gdzie galeria zdjęć?

 5. 5
  +4
  ~ Jaś Fasola
  Środa, 01.03

  Coś nikt nie pisze o rondzie ósemkowym. Jak się Wam po nim jedzie?

 6. 6
  +1
  ~ Do Jas Fasola
  Środa, 01.03

  Rondo 8semkowe jest zajebi...te serio!

 7. 7
  +4
  ~ realista
  Środa, 01.03

  Czy to jest normalne, zeby mieszkancy prostowali "projekty" UM. Dopiero info elblag, kilku pozytywnych "maruderow", w tym nie chwalac sie ja, wymusilo niejako na wlodarzach, by zrobili kawalek chodnika. Wywalili kase w bloto w bezuzyteczna sciezke rowerowa na dolnej konopnickiej - nie bede pisal dlaczego bezuzyteczna bo juz 100 razy o tym wspominalem, z reszta jak ktos chce sie przekonac niech z niej skorzysta ale raczej nie da rady. Pozalowali dzieciom chodnika na gornej ul. Za taki "projekt", a przede wszystkim jego zatwierdzenie powinny byc konsekwencje. Jest to dzialanie na szkode miasta i jej mieszkancow. Buduja chodnik po stronie wschodniej - ok. Ale juz widze, ze bedzie on jakis marny, po drugoiej stronie zostanie pobojowisko - stare plyyty chodnikowe - dodatkowo zniszczone budowa

 8. 8
  +10
  ~ gosc
  Środa, 01.03

  Rondo jest ok, mozna bezpiecznie na nim sie poruszac. Szczegolnie skrety w lewo. Rondo jest wystarczajaco duze, autobusy sie mieszcza, jest duzo czasu zeby skrecic. W porownaniu z tym co bylo - niebo a ziemia.

 9. 9
  +3
  ~ bagyy
  Środa, 01.03

  Mieszkam tam, podziękowania na pewno będzie super, o niebo lepiej niż przedtem. Malkontentów jak widzę nie brakuje.Panie @pil , a już jak pan pyta to z kąd mają te ceny to chyba wszystko jest na przetargu.

 10. 10
  0
  ~ kazik
  Środa, 01.03

  Jestem ciekaw kto mieszka na ul Konopnickiej lub w pobliżu iż było budowane niedawno rondo teraz chodnik .....- a MOŻE KTOŚ W MIEŚCIE Z URZĘDNIKÓW PRZEJEDZIE SKRZYŻOWANIE ul Konopnicka - aleja Piłsudskiego - ul Beniowskiego - MOŻE TAM JEST POTRZEBNA MODERNIZACJA SKRZYŻOWANIA , i są jeszcze inne skrzyżowania do modernizacji i jakoś rondo tymczasowe na ul Warszawskiej zdaje egzamin ......

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0858368873596