Czwartek, 18.08.2022, Imieniny: Helena, Ilona, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Jest nowe rondo, asfalt i rowerowe ścieżki. Zabrakło kilkudziesięciu metrów chodnika

21.12.2016, 10:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Jest nowe rondo, asfalt i rowerowe ścieżki. Zabrakło kilkudziesięciu metrów chodnika
Fot. Ryszard Biel

Przed miesiącem zakończyła się duża inwestycja związana z przebudową ul. Konopnickiej. Powstała nowa jezdnia, rondo oraz ciąg pieszo-rowerowy. Niestety w projekcie nie uwzględniono budowy krótkiego odcinka chodnika między rondem a ul. Szczygla. - Dzieci z okolicy idące do szkoły nr 11 chodzą tu po kostki w błocie lub po trawie. Brakuje dosłownie 50 m, aby cala ulica miała nowy chodnik. Dlaczego nie zdecydowano się na dociągnięcie chodnika do drugiej części ulicy od strony Ogólnej? - pyta jeden z mieszkańców osiedla Kamionka.

W listopadzie dobiegła końca budowa ronda i przebudowa odcinka ul. Konopnickiej, która pochłonęła 1 mln 183 tys. zł. Zadanie to obejmowało m.in. przebudowę i budowę ścieżek rowerowych i chodników na odcinku od skrzyżowania z ul. Niepodległości do Piłsudskiego. Niestety inwestycja nie uwzględniła wykonania nowych chodników na górnym odcinku ul. Konopnickiej, między rondem, a ulicą Szczygla. Tutaj piesi nadal muszą kroczyć po starych i nierównych płytach chodnikowych, a po jednej stronie, gdzie chodnika brakuje, po błocie. Zwrócili na to uwagę w komentarzach nasi Czytelnicy.

Idziesz sobie chodnikiem, a ten nagle się kończy i masz do wyboru wracać na pasy przy rondzie (ok. 100 m), przebiec na drugą stronę ulicy lub brnąć przez błoto. Czy tak trudno było dobudować chodnik na tym fragmencie?

- napisał jeden z Czytelników pod naszym listopadowym artykułem na temat przebudowy ul. Konopnickiej.

Jak udało nam się dowiedzieć, chodnika na tym odcinku nie wykonano, gdyż nie był on ujęty w dokumentacji projektowej. Na szczęście Miasto z końcem roku znalazło oszczędności, dzięki którym na początku 2017 roku, nowy chodnik powstanie.

Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni chodnika i zjazdów po stronie wschodniej ul. Konopnickiej, na odcinku o długości około 30 m (od dowiązania do nowego chodnika do wjazdu na ulicę osiedlową). Wybudowany zostanie również nowy chodnik, w miejscu, gdzie dotychczas go nie było. Chodzi o odcinek o długości ok. 80 m między wjazdem w ul. Leśmiana a ul. Szczygla. 

Inwestycja kosztować będzie 44 tys. 630 zł. Zadanie zrealizuje elbląska firma Usługi Brukarskie s.c., z którą Miasto 30 listopada zawarło umowę na wykonanie przebudowy i budowy chodnika wzdłuż ulicy Konopnickiej.

Prace zostaną wykonane w przyszłym roku, jak tylko pozwolą na to warunki atmosferyczne. Termin ich zakończenia wyznaczono do 10 kwietnia 2017 r.

Niestety zadanie to nie obejmie chodnika po przeciwnej, zachodniej stronie ul. Konopnickiej. Jeżeli znajdą się środki, odcinek między rondem a ul. Szczygla zostanie wyremontowany w późniejszym terminie.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Ulica Konopnicka zabrakło 50 m chodnika ( zdjęć 12 )
Dodano: 2016-12-21 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ tubylec Leśmiana :)
  Środa, 21.12

  Brawo dla redakcji i autora artukułu, dzieki waszemu zainteresowaniu powstanie długo wyczekiwany chodnik z czego niezmiernie ciesze sie ja i osoby chodzace tym odcinkiem codziennie do szkoły i pracy. Brawo.

 2. 2
  +5
  ~ yatman
  Środa, 21.12

  chodniki połozył wam słonina z wroblem ale kilka kilometrow dalej tzn na polach modrzewiny.za komuny obaj panowie dostaliby conajmniej 10 lat za niegospodarnosc

 3. 3
  +8
  ~ Ariva
  Środa, 21.12

  Przyjrzyjcie się odnowionej dabka konkretnie wjazd do zatoczki przy obrońców pokoju . Tam zatoczka jest wyżej niż ulicą i do niej trzeba wjeżdżać jak na krawężnik . Żenada kto ten bubel odebrał ?.

 4. 4
  +6
  ~ czytelnik
  Środa, 21.12

  Ktos poszedl w koncu po rozum do glowy. Ale tak na przyszlosc. te slowa skieruje do UM. Robcie te inwestycje z glowa. NIe moze byc tak ze "buduje sie domy bez dachu", samochody bez kol. W tym przypadku remont bez chodnika. Moje Podziekowania dla infoelblag za zajecie sie sprawa.

 5. 5
  +6
  ~ mieszkaniec
  Środa, 21.12

  Poogladajcie sobie ludzie jak wyglada ulica Konopnickiej po remoncie. Jaki "porzadek" zostawia sie. Jak rowna jest nawierzchia, jakie nowe ekologiczne chodniko-trawniki zafundowal nam UM.

 6. 6
  +11
  ~ Kierowca z arivy
  Środa, 21.12

  Co z tymi wystajacymi na ulice samochodami zaparkowanymi przy pizeri na Konopnickiej s. Te same samochody codziennie blokują przejazd ulica może trzeba w końcu zająć się tymi samochodami albo w końcu zrobić dziury w kołach i nauczą się parkować.

 7. 7
  +6
  ~ Do kierowcy
  Środa, 21.12

  Racja. To tylko kolejny przyklad tego, ze "remont" Konopnickiej zostal przygotowany na kolanie, jak najmniejszym kosztem, sciezki rowerowe ktorych nie ma bo stoja na nich zaparkowane samochody, czy chodnik typu trawnik.

 8. 8
  +3
  ~ OBATEL
  Środa, 21.12

  Ul.Szczygla między ul.Szczyglą,do ul .Szczyglej chyba tak powinno być?

 9. 9
  +2
  ~ Kierowca
  Środa, 21.12

  Konopnicką między Piłsudskiego a Niepodległości jedzie się jak po drabinie , albo po podkładach kolejowych !!!!!!!!!!

 10. 10
  0
  ~ pierre
  Czwartek, 22.12

  W parku przy ul.Rycerskiej w latach 60-tych zaczęto kłaść chodnik,/sciezkę zasypano szlaką z odlewni. Tylko zazdroscić mieszkańcom takich opiekunów,włodarzy!!!!!O oświetleniu to tylko pomażyć.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1395998001099