Piątek, 18.09.2020, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Miasto zwleka z budową hali sportowej na Zatorzu. Czy inwestycja dojdzie do skutku?

19.07.2016, 07:00:09 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto zwleka z budową hali sportowej na Zatorzu. Czy inwestycja dojdzie do skutku?
Fot. Ryszard Biel

Prawie 3200 osób zagłosowało w Budżecie Obywatelskim za budową sportowej hali namiotowej przy Gimnazjum nr 7 na ul. Lotniczej. Inwestycja do tej pory nie ruszyła jednak z miejsca. 23 czerwca na sesji Rady Miejskiej wiceprezydent Nowak zapowiadał ogłoszenie lada dzień przetargu na zaprojektowanie i realizację obiektu. Minęły ponad trzy tygodnie, a przetargu wciąż nie ma. Mieszkańcy Zatorza niecierpliwią się, czy inwestycja dojdzie w ogóle do skutku.

Przypomnijmy, że wniosek dotyczący budowy hali namiotowej na terenie zieleńca za Gimnazjum nr 7, zdobył najwięcej głosów wśród inicjatyw ogólnomiejskich w Budżecie Obywatelskim na rok 2016. Za realizacją pełnowymiarowej sali sportowej na Zatorzu było 3191 osób. Dlaczego ta inwestycja jest tak ważna dla tej dzielnicy i jej mieszkańców? Powód jest prosty. Obecnie Gimnazjum nr 7 przy ul. Lotniczej, jako jedyna szkoła w Elblągu nie posiada sali gimnastycznej. Młodzież ucząca się w tej szkole na zajęcia wychowania fizycznego zmuszona jest chodzić do Hali Sportowo - Widowiskowej przy ul. Grunwaldzkiej. Dlatego też wśród Zatorzan, padł pomysł budowy przy szkole wielofunkcyjnego boiska o nawierzchni poliuretanowej, zadaszonego halą łukową z przykryciem namiotowym.

Urzędnicy wyliczyli wstępnie, że szacunkowy koszt budowy takiego obiektu wynosić może ok. 480 tys. zł. Pod koniec kwietnia Magistrat stwierdził jednak, że takie środki mogą nie wystarczyć na realizację całego zadania. Władze Miasta zaproponowały więc etapowanie projektu. Na to jednak nie zgodzili się jego wnioskodawcy. Mijały kolejne tygodnie, a inwestycja nie ruszyła z miejsca.

Realizację tej inwestycji wyraźnie spowolniły zapowiedzi ministerstwa edukacji ws. likwidacji gimnazjów. Wówczas w ratuszu zaczęto chyba zastanawiać się, czy budowa ta ma sens. Miasto do realizacji hali zobowiązało się jednak jeszcze zanim zapadły ostatecznie decyzje w tej sprawie. Od chwili, gdy minister Anna Zalewska poinformowała, że gimnazja znikną, nie mamy żadnych informacji, co dalej z budową tego obiektu

- powiedział nam jeden z pracowników szkoły.

W imieniu zniecierpliwionych mieszkańców Zatorza, pytanie o przyszłość tej inwestycji zadał prezydentowi radny PiS Marek Pruszak. 

Lada dzień ogłosimy przetarg na projekt i budowę hali. Mamy na to środki z Budżetu Obywatelskiego. Jeśli oferty nie przekroczą tej kwoty, to budowa ruszy

- odpowiedział radnemu na czerwcowej sesji Rady Miejskiej wiceprezydent Janusz Nowak.

Od tego czasu minęły trzy tygodnie, a przetargu nie ogłoszono. Zapytaliśmy więc w Biurze Prasowym Urzędu Miejskiego, czy budowali hali dojdzie do skutku?

Jeszcze w tym tygodniu Departament Inwestycji zamierza ogłosić przetarg na wykonanie programu funkcjonalno - użytkowego, który jest niezbędny zanim rozpocznie się projektowanie obiektu. Opracowanie programu potrwać ma około 3-4 tygodni. Następnie ogłoszony zostanie przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj na realizację hali

- zapowiada Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Niestety wyłonienie wykonawcy programu funkcjonalno - użytkowego i jego opracowanie odwlecze inwestycję o kolejne kilka tygodni. Rozstrzygnięcie przetargu na projekt i budowę hali, to kolejne tygodnie. Wszystko wskazuje więc na to, że realizacja obiektu może przesunąć się na przyszły rok.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Adam
  Wtorek, 19.07

  Może to i dobrze, że zwlekają. A co będzie w budynki gimnazjum nr 7 już niedługo, po PiS-owskiej reformie edukacji?

 2. 2
  +3
  ~ wróżka
  Wtorek, 19.07

  Jak to co , w szklanej kuli widzę sale katechetyczne i być halę sportowa dla klubu parafialnego,

 3. 3
  +3
  ~ nędza
  Wtorek, 19.07

  Jak długo będzie budowany tor wrotkarski bo cienko to widzimy.

 4. 4
  +1
  ~ wist
  Wtorek, 19.07

  A programu rozwoju sportu i turystyki w dalszym ciągu nie ma. Panie Wróblewski dlaczego to pan przesunął "menedżera" z Ełku, który to "wygrał" konkurs na kierownika sportu i turystyki do MOSiR? Czy to nie ten pan miał opracować rzeczony Program?

 5. 5
  0
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 19.07

  Wiadukt jest wybudowany , teraz hala a potem koniec kariery i posredniak

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.